Skocz do zawartości
atk

Piernikowa rafa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na realizację dalszych marzeń... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atk

wytłumacz czym ma służyć ten temat bez opisu ??? zdjęć??? itd..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapałem bakcyla i zmieniam reefmax 105L na w sumie 450L. 

Start 22.08.2019, szkło używane 150x46x46. 

IMG_20190822_213757.jpg.fae959171e17df91b10d5665b9b10cfe.jpg

Zalanie szkła i sumpa woda RODI zajęło w sumie około 30h.

IMG_20190823_070108.jpg.4db01b67295d09ea6853d6900cf7b55d.jpgIMG_20190823_152712.jpg.8ba177b2cd3d61aeb3e0eecc3e791d3a.jpg

Przygotowanie skały, hydrauliki i lecę dalej z tematem:

IMG_20190823_231538.jpg.f07dc3fa93e5ecad1f46d9a68386828c.jpg

Solimy, dajemy bakterie biogro i odpalam :)

IMG_20190827_193308.jpg.07447604f7b3d1ddf4c808d6dbdbc685.jpgIMG_20190827_193258.jpg.35bf22c9f60c44bb13c42ac8c9311560.jpgIMG_20190901_113136.jpg.8154ae8af81af2c658fe6a0b3aa54759.jpg

2 minuty temu, @Beti napisał:

@atk

wytłumacz czym ma służyć ten temat bez opisu ??? zdjęć??? itd..

Przerwało mi się dodawanie i dałaś wpis szybciej niż mi się reszta dodała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz super.

Jak już wspomniałam wczesniej swietny baniaczek:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualny sprzęt:

  • Szkło akwarium: 150x46x46 Optiwhite + stelaż metalowy + sump  120x35x40h
  • Lampa: Maxspect RSX R5-300 + sterownik WIFI ICV6
  • Pompa obiegowa:  Jebao DCP-10000
  • Pompy cyrkulacyjne: Jebao SOW-15 i Jebao SOW-8
  • Skała 25 kg Marco Rocks + 3kg "żywej" klejone AF Stone Fix
  • 4kg MAXSPECT NANO-TECH BIO-MEDIA - BIOSPHERE 
  • Bakterie BIO GRO 123
  • Sól: White Octopus Reef Salt kupowany i chyba produkowany w CC ;)

Zalewane RODI 3 filtry w tym jeden węglowy + osmoza 100GPD + żywica = TDS 0

P.S. Piernikowa bo w Toruniu :D 

Edytowane przez atk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

White Octopus Reef Salt - słyszałem że Ci co z tej soli skorzystali mieli spore problemy z koralowcami... Może się tu odezwą...

 

Zresztą i zbiornik z acroporami u Marka nie wyglądał dobrze.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się nad solą i jako, że podobno całe CC stoi na tej soli i dość ładnie to nawet wygląda to zdecydowałem się zaryzykować.

Niby sól przygotowywana przez Tritona na zlecenie CC i tamże sprzedawane. Za dużo informacji o tej soli w necie się nie znajdzie i niby stronę WWW mają w budowie, dlatego adres z opakowania nie działa.

Jak okaże się, że jest problematyczna, to będzie trzeba podmianami ją wymienić, ale zakładam, że raczej CC nie wprowadzałby specjalnie klienta w błąd i nie oferował byle czego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest CC?

Piasek będziesz dawać?

Edit: Crazy Coral?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

CC

CC - skrót od Crazy Coral - lokalny sklep pod Bydgoszczą (Żołędowo). Niestety w kujawsko-pomorskim kiepsko z morszczyzną i w zasadzie jest to chyba jedyny sklep, natomiast wg mnie pięknie przygotowany i ludzie tam pracujący z mega pasja niekoniecznie nastawieni by sprzedać i zapomnieć. Do tego rybki które są sprzedawane zawsze po kwarantannie w akwariach na zapleczu.

Co prawda strona www totalnie do bani, w sklepie też ceny "standardowe" na szczęście na miejscu można negocjować ;)

6 minut temu, katani napisał:

Piasek będziesz dawać?

 

Chciałbym bo mega mi się podobają babki kopiące i ogólnie tak jakoś fajnie wygląda.

Co prawda stoję przed dylematem:

- żywy piasek NATURE'S OCEAN BIO-ACTIV LIVE NATURAL WHITE SAND , sypać po tygodniu od zalania, aby przyśpieszyć dojrzewanie

- suchy piasek REEFLOWERS - PEARL WHITE SAND - również sypany po tygodniu od startu

- jakiś inny piasek ?

- piasek suchy sypać po dojrzewaniu około miesiąc po, co wydaje mi się uruchomi ponowne dojrzewanie... ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, atk napisał:

- żywy piasek NATURE'S OCEAN BIO-ACTIV LIVE NATURAL WHITE SAND , sypać po tygodniu od zalania, aby przyśpieszyć dojrzewanie

- suchy piasek REEFLOWERS - PEARL WHITE SAND - również sypany po tygodniu od startu

- jakiś inny piasek ?

- piasek suchy sypać po dojrzewaniu około miesiąc po, co wydaje mi się uruchomi ponowne dojrzewanie... ?

 

Jak chcesz mieć babkę, to nie dawaj tego pierwszego piasku. Jest co prawda super jako piasek, ale jego granulacja jest tak drobna, że jak babka będzie kopać, to będziesz miał go wszędzie na skałach to raz, drobinki ciągle będą pływały w toni to dwa. Poszukaj czegoś z grubszą granulacją, ale też  bez przesady, żeby babka mogła to przez pyszczek przepuścić.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli całe CC stoi od jakieś czasu na tej soli to by się pokrywało z tym co od pewnego czasu u nich zauważyłem. Według mnie zbiorniki wyglądały dużo gorzej, koralowce mizerne bez kolorów. Zbiornik ze szczepkami caulastrei i sps widziałeś?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ironista napisał:

Poszukaj czegoś z grubszą granulacją

A ten drugi może być czy coś innego jesteś w stanie polecić? :)

3 minuty temu, =Fresz= napisał:

Według mnie zbiorniki wyglądały dużo gorzej, koralowce mizerne bez kolorów. 

No to mnie pocieszyłeś... Jest dla mnie jeszcze jakiś ratunek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest piasek od blue treasure u mnie szybko opada nie ma zamieci. Zbiornik super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No to mnie pocieszyłeś... Jest dla mnie jeszcze jakiś ratunek? [emoji4]
Podmiany na sprawdzonej soli choćby red sea.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy najlepiej dać piasek? Żywy czy zwykły? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już ale pomyśl czy chcesz go na pewno mieć.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sam posiadam cały czas 5kg żywego piasku... Nadal nie dałem bo walczę czy warto jak tak ładnie cały proces dojrzewania idzie. Czy po prostu nie zamówić tego z linku powyżej. Boję się, że jak teraz dodam żywy piasek to za chwilę zacznie się jazda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FajnyRadziu napisał:

Boję się, że jak teraz dodam żywy piasek to za chwilę zacznie się jazda.

To, że jeden miał z czymś problem nie znaczy, że Ty go będziesz miał, mam teraz drugie akwarium od prawie roku, tylko na żywym piasku i wiąże z nim żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, odan napisał:

To, że jeden miał z czymś problem nie znaczy, że Ty go będziesz miał, mam teraz drugie akwarium od prawie roku, tylko na żywym piasku i wiąże z nim żadnych problemów.

Startowałeś na żywej skale od początku z piaskiem czy później dodawałeś? 

18 minut temu, Darek85 napisał:

Zamiast piasku daj żwirek koralowy. Świetnie wygląda, babka w nim kopie, a nie pyli jak żywy piasek. Ja u siebie dałem

http://korale.pl/am-coral-sand-2-5-mm-10kg.html

Granulacja bliższa 2-3mm. Mało w nim kawałków 5mm.

Dzięki, przemyślę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Startowałeś na żywej skale od początku z piaskiem czy później dodawałeś? 

Pierwsze akwarium na żywej i piasek zaraz po włożeniu skały, tego samego dnia. W zasadzie bez żadnych plag, NH3 i NO2 nie było już po paru dniach.

Drugie na Fiji Pukani i piasek też tego samego dnia.

Teraz mam zamiar odessać większe kawałki jak muszelki i drobny żwir, bo i takie się w żywym piasku trafiają, gdyż porosły trochę glonami i szpecą, ubytki piasku uzupełniam ReeFlowers Pearl White Sand 0,5-1 mm, dla mnie idealny rozmiar ma ten piasek, ale jak będzie się już w baniaku spisywał, życie pokaże w najbliższym czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, odan napisał:

Pierwsze akwarium na żywej i piasek zaraz po włożeniu skały, tego samego dnia. W zasadzie bez żadnych plag, NH3 i NO2 nie było już po paru dniach.

Drugie na Fiji Pukani i piasek też tego samego dnia.

Teraz mam zamiar odessać większe kawałki jak muszelki i drobny żwir, bo i takie się w żywym piasku trafiają, gdyż porosły trochę glonami i szpecą, ubytki piasku uzupełniam ReeFlowers Pearl White Sand 0,5-1 mm, dla mnie idealny rozmiar ma ten piasek, ale jak będzie się już w baniaku spisywał, życie pokaże w najbliższym czasie :)

Ok, najwyżej będzie na Ciebie :D

Posiadam już piasek Blue Treasure Premium Live Sand więc jak już to na tym pojadę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Blue Treasure Premium Live Sand

Akurat tego nie używałem, a czy piasek piaskowi może być nie równy, pewnie tak, więc jak zawsze w tej pasji, wszystko się może zdarzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Darek85 napisał:

Zamiast piasku daj żwirek koralowy. Świetnie wygląda, babka w nim kopie, a nie pyli jak żywy piasek. Ja u siebie dałem

http://korale.pl/am-coral-sand-2-5-mm-10kg.html

Granulacja bliższa 2-3mm. Mało w nim kawałków 5mm.

Również polecam, Babka daje rade, nie pyli jak przy piasku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.