Skocz do zawartości
Luk

Uchwyt z magnesem - gdzie taki kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd koledzy pozyskujecie takie oto jak na fotce uchwyty magnesowe ?? Ktoś poda namiar ?

Juz kilka razy je widziałem na róznych fotkach.

 

 

uch mag.jpg

5443147_2016-06-2216.28.18.jpg

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z półkami na szczepki sprzedaje np. twistman.eu. A osobno to może na alledrogo?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fęx ;)

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z uchwytami z sieci jest taki że potrafią rdzewieć :( Kumpel sobie tak konstrukcje korali mocował na szybie, niestety skończyło się restartem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się pokusić o DIY, kupić neodymowe na allegro i zalać klejem na gorąco lub silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Neodymowe w silikon akwarystyczny i będzie git.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja - dzieki panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze użyć czyścika z magnesem


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywica epoksydowa + magnes neodymowy po co kleić silikonami...

Tutaj już otrzymałeś tego typu odpowiedź...

 

w tym linku masz opis DIY jednego z użytkowników nano reef. Półeczka wygląda schludnie.


Jako użytkownik tego typu konstrukcji hmmm odradzam je ponieważ stanowią wyzwanie przy czyszczeniu szyby :) trzeba przesuwać uważając by magnesy się nie oderwały gdyż płynąca półka pełna szczepek nie stanowi nic dobrego dla systemu, ułożenie tego ponownie wymaga moczenia rąk. Bez przesuwania całości do czyszczenia na widocznej szybie pozostaje pasek nieestetycznego osadu.

Z czasem i tak zdecydujesz iż akwarium ma wyglądać a szczepki równie dobrze mogą stanąć na dnie (... o ile muszą być szczepki ...)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wycinam laserem, wkładam magnes z allegro i kleje acrifixem albo comosanem. I od 3 albo 4 lat nic się z nimi nie dzieje


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja wycinam laserem, wkładam magnes z allegro i kleje acrifixem albo comosanem. I od 3 albo 4 lat nic się z nimi nie dzieje
Nie każdy ma laser [emoji14] ile za takie gniazda na magnesy?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chwialek napisał:

Żywica epoksydowa + magnes neodymowy po co kleić silikonami...

Czy można kleić żywicą epoksydową? Szukałem ostatnio klejów do klejenia korali do podstawek i podstawek do skały i na wszystkich klejach epoksydowych dwuskładnikowych była informacja, że są szkodliwe dla organizmów wodnych. Chyba że po stwardnieniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zapisek jest też na cyjanoakrylach a mimo to kleimy kropelką w żelu i tadam em do butów :)

Po zaschnięciu się nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cyanoakrylach nie widziałem...

Ale rozumiem, że epoksydy przetestowane, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem te półeczki na magnesy. Po wielu próbach doszedlem do tego, że wystarczajaco silne magnesy to minimum 22 mm srednicy na 6 mm grubosci. Taki magnes na aledrogo wychodzi teraz jakies 7 PLN.

Polki byly na tyle mocne, ze mozna bylo je zaladowane przesuwac magnesami bez wkladania rak do wody.

Do tego trzeba zrobic schludny uchwyt (ja to ciąłem cnc) i opracowac technologie klejenia zeby to bylo szczelne. 

Jesli chodzi o klejenie to uzywalem jakiegos kleju o bardzo rzadkiej konsystencji (nie pamietam niestety nazwy). Acryfix jest tak silny, że takie powierzchniowe klejenie moze spowodowac popękanie struktury powierzchni akrylu. Nie polecam tez kropelki w zelu ani zwyklaej z tego samego powodu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam ze wycięcie kompletu do jednego magnesu to max 3 zl. Ja zamawiam jak potrzebuje półkę to w zestawie mam uchwyty. a magnesy uzywam 5mm/22mm z allegro i wystarczają na szybe 12mm wiecej nie sprawdzałem poki co.


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.