Skocz do zawartości
stancor

Akropory Tracy tkanke od dolu [emoji17]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Juz od kilku tygodni zauwazyle jak by stopy kilku akropor powoli bieleja i faktycznie cos tak jak by je zjadalo bardzo powoli dzis sorawdzalem kilka akropor w szczepkarium i chyba mam problem tylko nie wiem co to i jak temu zapobiec, jakies 4 lata temu mialem podobna sytuacje tylko z dwoma koralami I po obcieciu bialego pienka problem znikl

Teraz troszke sie obawiam bo jedna akre poszczepilem i po tygodniu znow zaczal bielec

Pomocy please [emoji17]

Dodam jeszcze ze baniak dziala juz jakies dwa lata i nigdy nie bylo problemu

Problem sie pojawil chyba po tym jak zmienilem ulozenie skaly i po tym po bylem sie korali i wystartowalem zbiornik od szczepek

9cc6bd7dd67182d534091a4fc7c585d2.jpg18cab8a21c176ddc7d79809c3a0f5afd.jpg5941b5a42854f889f8fe2eda0465aaec.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tu mnie zaskoczyles, ze tak powiem nie miezylem juz dawno, nie wiem czy test jeszcze bedzie oki
Czyli twoim zdaniem moze to byc chemia a nie jakis zywy sprawca?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi wymoczyć w dipie. Przekonasz się czy coś z nich wyjdzie.

Też obstawiał bym jakieś braki w wodzie. Stront, Jod? Jak z poziomami Ca i Mg, kh i pH? Nagły skok nutrientów też może spowodować utratę tkanki. Acry preferują czystą wodę.

5 godzin temu, stancor napisał:

Problem sie pojawil chyba po tym jak zmienilem ulozenie skaly

Pewnie wzruszyłeś detrytus zalegający w zakamarkach i poszedł w obieg. Skoczyło PO4 i NO3 i masz ci babo placek.

Zrób pomiary.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten obieg na pewno ma 2 lata ? dojrzałem zielone glony i tzw dino. Oba sugerują, że zbiornik dojrzewa. Natomiast nie dostrzegłem glonów wapiennych, to one wskazują na biologiczną gotowość do utrzymywania acropor.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten obieg na pewno ma 2 lata ? dojrzałem zielone glony i tzw dino. Oba sugerują, że zbiornik dojrzewa. Natomiast nie dostrzegłem glonów wapiennych, to one wskazują na biologiczną gotowość do utrzymywania acropor.
 
 

Arturro zdjecie robilem w szczepkowym i dlatego widac to i owo bo kratka jest niedawno wymienona i dlatego tak wyglada3dc2cfcf4175f039cb6d9587d6863c01.jpg68ea822733b003d96212c8e3c69763f5.jpg
Tak wyglada szkielko teraz a tak wygladalo przed
24217d450bdd6ada896327fbddbca6f8.jpgc319f8aaa40984b1616b85286416a7eb.jpg

Wszystko bylo ok jak widac [emoji17]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie zaszkodzi wymoczyć w dipie. Przekonasz się czy coś z nich wyjdzie.
Też obstawiał bym jakieś braki w wodzie. Stront, Jod? Jak z poziomami Ca i Mg, kh i pH? Nagły skok nutrientów też może spowodować utratę tkanki. Acry preferują czystą wodę.
Pewnie wzruszyłeś detrytus zalegający w zakamarkach i poszedł w obieg. Skoczyło PO4 i NO3 i masz ci babo placek.
Zrób pomiary.


Parametry w normie
Kh 7,5
Ca 405
Mg 1280
No3 0.5
Po4 0,04
Ph 8,2
Wlasnie pierwsze co zrobilem to testy bo mi wyglad kilku korali przy podstawie cos nie pasowal
Skale juz zmienialem jakies 2 miesiace temu wiec nie przypuszczam ze to jakies zachwiania parametrow
Kurde chyba ten dip mi zostaje tylko do uzycia [emoji2373][emoji17]
Wolalem zapytac pierwsze niz stresowac korale, tyle w tym dobrego ze nie MSM juz duzych korali bo wszystko zmniejszylem do rozmiaru szczepek przed przebudowa skaly.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieszono znaczną masę koralową i wyjęto piasek, skała zmieniona ?..to istotne ZMIANY  ale na które już niewiele można teraz wpłynąć tylko czekać .. wypatrzyłem własciwie- akwarium wtórnie nieco dojrzało. 

Jeszcze zastanawiam się na światłem czy na pewno jest T5 no i standardowo: profilaktyczne działanie 3 duże podmiany co 3 dni,  wyrówna/uzupełni potencjalne braki lub dysproporcje jeżeli to woda (mikro/makro).

Tkanka zapewnie powoli się rozchyla, jak spowolnieje to i z czasem powróci.

Chyba że mamy do czynienia (choc powatpiewam) z ogromnymi brakami jakiegos pierwiastka, są pasożyty albo po prostu chorobą acropor.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieszono znaczną masę koralową i wyjęto piasek, skała zmieniona ?..to istotne ZMIANY  ale na które już niewiele można teraz wpłynąć tylko czekać .. wypatrzyłem własciwie- akwarium wtórnie nieco dojrzało. 
Jeszcze zastanawiam się na światłem czy na pewno jest T5 no i standardowo: profilaktyczne działanie 3 duże podmiany co 3 dni,  wyrówna/uzupełni potencjalne braki lub dysproporcje jeżeli to woda (mikro/makro).
Tkanka zapewnie powoli się rozchyla, jak spowolnieje to i z czasem powróci.
Chyba że mamy do czynienia (choc powatpiewam) z ogromnymi brakami jakiegos pierwiastka, są pasożyty albo po prostu chorobą acropor.
 

Oswietlenie 10x54w Powermodule plus 2xorphek led bar(blue plus)
fd44257ec09a25851f1b6b1d6fece138.jpg

Piasek nie byl wogule ruszany tylko tak jak pisalem wczesniej skala zostala ulozona ponownie ale szerzej tak aby zmiescic wiecej koralowcow, obsada koralowcow byla o wiele wieksza bo ze wszystkich koralowcow zostawilem sobie tylko szczepki a masa koralowa zmniejszala sie powoli przez dobre cztery miesiace aby zminimalizowac stres i kontrolowac balling dostatecznie stabilnie.
Po zmianach wszystko bylo ok koralowce zaczely sie ladnie chwytac skaly i wybarwiac sle od jakiegos czasu tylko nie ktore akry zaczely tracic tkanke na stopach


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tu kilka innych korali z przygryzem sorki za jakosc fotek
28cc03c0cf0f2111a113d117c74d64b5.jpga20c431365379a324e56d11e06452821.jpge2cb93694c2886cbccf34c6098e66804.jpg50d68e002cae050362567ce84a25d42b.jpg

A tyle zostalo z moich dwoch akropor Walt Disney Tenuis
a5f0b97fe64eec45b6484df5cb1b11cb.jpg9d5a270713acd8a68f858cbac37e9e5d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne egzemplarze acropor.

Podsumowując odpowiedzi trudno jest o coś "zahaczyć" by znależć przyczynę. Lecz  nie wiem czemu a widząc zbliżenia wciąż mam odczucie niedojrzałości biologicznej systemu i tu upatruję zasadniczy kłopot który za jakis czas minie.

Z innej strony: odrzucając powyższe, hipotetycznie czegośtam im brakuje, można to zahamować robiąc wspomniane podmiany 3 co 2-3 dni; taki detoks uzupełni /wyrówna minerały.

A może podawane były jakieś specyfiki w nadmiernej ilości ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.