Skocz do zawartości
misiulegia

Nowe Akwarium 300l plus Sump 144l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Po rocznej przygodzie z akwarystyką morską chcę przenieś się że 100l do 300l. 

Mam już projekt akwarium 300l (120x50x50) plus Sump 144l (90x40x40). Chcę tą rafę stworzyć w szczególności pod ryby i korale miękkie. 

Mam pytanie co do sprzętu. Co byście polecali. Ja z tego co wyczytałem na różnych forach na początek wybrałem:

- odpieniacz RedStarfish RS-N130 Plus

- pompa Jebao DCP-3000

- falowniki Jebao OW10 x3

- co do oświetlenia to nie mam pojęcia, liczę na Waszą pomoc. 

Proszę o propozycje i sugestie w wyborze sprzętu do nowego zbiornika z góry dziękuję. 

Mike

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  witam

pompę obiegową dałbym min dcpdcs 4000 lub 5000. puścisz ją na 50 %  posłuży długie lata . moja  jebao leci juz 4 lata.

co do odpieniacz się nie wypowiem bo go nie znam ja mam delteca 1456  w podobnym litrazu w obiegu  i daje sobie rade.  ten red star wydaje mi sie bedzie  za słaby.  bardzo chwalą forumowicze Twistmany np. Twistman integra 150.  lub 200 jak bedziesz miał zamiar kiedys pójść w spsy.  tak wiem Cena juz spora . ale było tu na targowisku kilka szt uzywanych w cenie tego red stara.

 

bo zawsze tak jest że przy starcie się mówi ,a tylko miekasy i pare rybek . ale potem apetyt rosnie  a jeszcze 1 rybka jeszce 2 rybka  a moze spróbowałbym jakiegos spska itd. :)

falowniki powinny wystarczyć ale zastanowiłbym się  czy nie lepiej kupic jeden maxpet gyre. wyjdzie w kosztach podobnie . no może troszke drożej.

Co do oświetlenia ? miałem kiedys zetlighta 6600  i spoko wystarczy na ten wymiar  i miekasy  , choc bedą troszkę  niedoswietlone boki . ja po 3 latach  wymieniłem na uzywana lampe t5 8x54w    i jestem super zadowolony ,a tobie starczyłaby  np ATI 6x54w.  ale zaznaczam dla spsów :)  .  gdybym teraz startował na nowo tez wybrałbym oswietlenie t5. ( posłuchałbym rad forumowiczów) bo kupilem 2 razy lampę.  są bardzo dobre lampy ledowe  ale ceny to juz kosmos .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też proponuję mocniejsza pompę, bo ta będzie chodzić na maksa i prawdopodobnie szybko wyzionie ducha. Po drugie mocniejsze pompy, przy tym samym przepływie wody pobierają trochę mniej prądu. Lampę też polecam T5 lub dobrą ledową, jednak taka swoje kosztuje. Opieniecz zasysa  600l powietrza (przynajmniej tak opis podaje),  co powinno wystarczyć. Nie znam odpieniacza to nie wiem jak z jego kulturą pracy.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był zainteresowany to mam do sprzedania skimz sn147 monzter na gwarancji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, misiulegia napisał:

- pompa Jebao DCP-3000

 

na jaką wysokość będzie podnoszona woda?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kb9 napisał:

na jaką wysokość będzie podnoszona woda?

Między 1,6m a 1,8m 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, misiulegia napisał:

Między 1,6m a 1,8m 

IMHO min. JECOD DCP-5000 i można skręcić na 70-80% mocy.


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam mam odpieniacz redstarfish 130 plus i powiem że pieni świetnie tylko trochę głośny ale stoi w salonie więc jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , dołącze do tamatu czy mógłby ktoś coś podpowiedzieć na temat sumpa do akwa 100,50,55 czy dobrze rozrysowałem i podzieliłem komory, 1raz mam stuczność z sumpem i akwa morskim i chciałbym to wszystko zrobić w miarę bezproblemowoeaaea23ad4b5249a3263a537027a8084.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alcoholik napisał:

Witam , dołącze do tamatu czy mógłby ktoś coś podpowiedzieć na temat sumpa do akwa 100,50,55 czy dobrze rozrysowałem i podzieliłem komory, 1raz mam stuczność z sumpem i akwa morskim i chciałbym to wszystko zrobić w miarę bezproblemowoeaaea23ad4b5249a3263a537027a8084.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Niestety, nie do końca dobrze. 
1. Komorę dolewki zrób do góry, zawsze to kilka litrów więcej wody. 
2. Spływ odpieniacz i refugium w ten sposób będą miały ten sam poziom a jednocześnie nie będziesz mógł zastosować DSB bo przepływ wody od dołu pomiędzy odpieniaczem a refugium będzie wzruszał piaskiem. 
3. Rewizja może trafić do pierwszej komory, dzięki temu łatwiej Ci będzie zagospodarować szafkę i komorę środkową. 
4. Komora na media i pompę. Teraz mam tak u siebie no i nie powtórzył bym takiego układu. Obniżenie poziomu wody w komorze pompy powoduje odsłonienie części złoża oraz lekkie chlupanie. Zamienił bym kolejność przegród aby woda na złoże wpływała od dołu i górą przelewała się do komory pompy

sump nr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, tą ostatnią komore tak jak na twoim rysunku zrobie, wlasnie jade zamawiać akwarium i sumpa akwa opti sump float koszt 1300zł

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Teraz sie przyjrzałem dokladnie musze zrobic tak jak podałes

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.