Skocz do zawartości
Gość

A może by tak ankietę

zamknięcie działu targowiska "życie" (sprzedam / kupię / oddam / przyjmę / zamienię)  

240 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto popiera a kto nie

    • popieram zamknięcie działu
    • nie popieram


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak na innych forach targowiska istnieją i jest ok a tu jakieś problemy, a ponadto znajomy napisał post w tym temacie i dostał bana na miesiąc. Czytając posty  w tym temacie niektórzy piszą , że są na NR tylko dla   WIEDZY I POMOCY ale to nie zapełni ci akwarium, przypuszczam, że wszyscy spoglądali na targowisko tylko nie wszyscy się przyznają. Poza tym na chłopski rozum lepiej jest kupić cos taniej i nie przepłacać nie tylko w tej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem  "nie popieram", nie dlatego, że zamknięto cześć targowiska, a przeciwko braku szacunku do Formowiczów. Dla mnie targowisko nie miało i nie ma szczególnego znaczenia, bo rzadko z niego korzystałem. W zasadzie chyba nigdy nic nie wystawiłem, a kupiłem kilka razy. Mnie najbardziej zniechęca polityka, jaka jest prowadzona  prze właścicieli, rękoma moderatorów. Szczególnie kasowanie postów, które w żaden sposób nie naruszają regulaminu, jedynie są niewygodne. Ponadto brak prowadzonej jakiejkolwiek dyskusji z członkami forum, czyli osobami, które tworzą treści - jakkolwiek by one nie były. Ponadto oświadczenie Irminy i Przemka nie jest sposobem na załatwienie problemu, jedynie użyciem władzy. Uważam, ze własnie ta polityka strusia  powoduje większość "gównoburz" na forum. Na innych forach, na których prowadzony jest otwarty dialog  i obydwie strony słuchają się, to nie ma takich sytuacji, a jak są,  jest to marginalny problem.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie,  iż forum to miejsce wymiany wiedzy hobby a już nie przedmiotu hobby to jak  tłumaczenie wilka który twierdzi że lubi jeść trawę. 

Na pierwszy rzut oka decyzja - Ciemnogród. 

Ale zasady należy przestrzegać .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
16 minut temu, norbi2222 napisał:

Ja zagłosowałem  "nie popieram", nie dlatego, że zamknięto cześć targowiska, a przeciwko braku szacunku do Formowiczów. Dla mnie targowisko nie miało i nie ma szczególnego znaczenia, bo rzadko z niego korzystałem. W zasadzie chyba nigdy nic nie wystawiłem, a kupiłem kilka razy. Mnie najbardziej zniechęca polityka, jaka jest prowadzona  prze właścicieli, rękoma moderatorów. Szczególnie kasowanie postów, które w żaden sposób nie naruszają regulaminu, jedynie są niewygodne. Ponadto brak prowadzonej jakiejkolwiek dyskusji z członkami forum, czyli osobami, które tworzą treści - jakkolwiek by one nie były. Ponadto oświadczenie Irminy i Przemka nie jest sposobem na załatwienie problemu, jedynie użyciem władzy. Uważam, ze własnie ta polityka strusia  powoduje większość "gównoburz" na forum. Na innych forach, na których prowadzony jest otwarty dialog  i obydwie strony słuchają się, to nie ma takich sytuacji, a jak są,  jest to marginalny problem.

 

mam takie samo zdanie Norbert, pisałem o tym kilka razy nie sprawdzałem ale chyba posty jeszcze są :P

 

6 minut temu, Arturro napisał:

Uzasadnienie,  iż forum to miejsce wymiany wiedzy hobby a już nie przedmiotu hobby to jak  tłumaczenie wilka który twierdzi że lubi jeść trawę. 

Na pierwszy rzut oka decyzja - Ciemnogród. 

Ale zasady należy przestrzegać .. 

Najgorsze w tym wszystkim jest że to takie puste wołanie, widać że właściciele zaglądają ostatnio chyba codziennie ale  nadal "chyba" tylko po to żeby zobaczyć czy już w końcu jest cicho w temacie

EDIT:

Nie wiem czy ogólnie mogę napisać że ludzie mają taką cechę ale jak napiszę że Polacy to chyba się nikt nie obrazi, a mianowicie że lubimy stać za jakąś sprawą i im bardziej się nas ciśnie tym bardziej wzmaga u nas to pragnienie, większość osób która jest oburzona w temacie i głosowała przeciwko to nie Ci co handlują tylko Ci których razi w oczy to co się dzieje a jak widać to po wypowiedziach temat targowiska był im obojętny problem tkwi w sposobie podejścia do jego zamknięcia to też podejścia do forumowiczów :/

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak proponuję poczekać kilka miesięcy i zobaczymy, jak to wszystko funkcjonuje. Mimo, że decyzji jestem przeciwny.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłem że kilku postów już nie ma .... Sorry ale takie usuwanie to czyste chamstwo .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie posty były niezgodne z którymś pkt. regulaminu ..... ;) a regulamin to przecież rzecz  święta i trzeba go przestrzegać bo inaczej .....!!!! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To były normalne posty . Nie było w nich nic nie zgodnego z regulaminem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Minęło parę dni i ..

17 : 126  jak na tą chwilę

czyli blisko 90% głosujących nie popiera zamknięcia targowiska

ciekawe czy taki miażdżący ? wynik da komuś do myślenia ...

choć pamiętając że przegrana 27 do 1 to było praktycznie święto narodowe ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby komu  ??? Przecież już nam to nie raz mówiono że to forum jest prywatne a nie nas wszystkich .

Właściciel będzie tu robił to na co ma ochotę . I tyle tak na prawdę to ma nas wszystkich w głębokim poważaniu .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło zawsze niewygodne wypowiedzi były usuwane I przy okazji można było wakacje zaliczyć . Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) . Odejdą ludzie to i sponsorzy sobie pójdą i na tym się skończy NR .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
23 minuty temu, jurko napisał:

A niby komu  ??? Przecież już nam to nie raz mówiono że to forum jest prywatne a nie nas wszystkich .

Właściciel będzie tu robił to na co ma ochotę . I tyle tak na prawdę to ma nas wszystkich w głębokim poważaniu .....

Trudno się nie zgodzić,  ale dzięki ankiecie jest widoczne info jak wygląda to faktycznie mimo ze pewnie nic nie zmieni to jest niezaprzeczalnym faktem, że większości to się nie podoba i tyle :)

21 minut temu, Darecki napisał:

Nic się nie zmieniło zawsze niewygodne wypowiedzi były usuwane I przy okazji można było wakacje zaliczyć . Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) . Odejdą ludzie to i sponsorzy sobie pójdą i na tym się skończy NR .

Z tym też ciężko się nie zgodzić, moim zdaniem to taki "łańcuszek nieszczęścia" dla targowiska przychodzą głównie nowi wiadomo oni to nakręcają, "starzy" racze zaglądają poczytać i pooglądac targowisko ups targowiska z życiem nie ma hehe, idziemy dalej nowi którym zamyka się targowisko uciekają nie czują więzi jak starsi stażem więc jak to ktoś już bardzo "ladnie" okreslił wychodza tak szybko ze drzwi tylko klapią, tym bardziej jak sa zachęcani w sposob moim zdaniem chamski typu "jak się nie podoba  hmm to wiadomo co " nom idziemy dalej sponsorzy oplacają swoje banery ale jak nie bedzie dla kogo to tez się zwiną

reasumując, forum jest prywatne wszyscy musimy przestrzegać zasad i regół jakie sa tu narzucone, tylko że forum to ludzie a nie 2 czy tam 10 właścicieli, forum bez ludzi nie istnieje, dodatkowo wymuszanie pewnych zachowań siłą bez dialogu kończy się zawsze buntem, to duże forum przetrwa sporo ale w jakiej formie i jakiej jakości tego nie wie nikt, albo chyba nikt :P

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silvia napisał:

Minęło parę dni i ..

17 : 126  jak na tą chwilę

czyli blisko 90% głosujących nie popiera zamknięcia targowiska

ciekawe czy taki miażdżący ? wynik da komuś do myślenia ...

choć pamiętając że przegrana 27 do 1 to było praktycznie święto narodowe ... :P

Mnie też trochę dziwi co innego, oddano niecałe 150 głosów a zarejestrowanych użytkiwników chyba kilka tysięcy.  Gdzie reszta? Możliwości jest kilka:

- forum i tak zamiera, mało kto tu zagląda, możnaby zrobić statystykę ilu z nas tu zagląda np w ciągu tygodnia,  może zamknięcie targowiska to tylko ostatni gwóźdź do trumny

- reszcie jest "wszystko jedno", jak to się kończy też wiadomo (50% Polaków nie głosuje w wyborach) 

Co do prywatności forum; byłem ostatnio na takim, które zamknięto z dnia na dzień (numizmatyczne). 

Na szczęście znalazł się ktoś kto się na tym zna, zrzutka po 10 zł, wykupione miejsce na serwerze, żadnych sponsorów, oczywiście regulamin jest ale dla nas, żeby był porządek. Większość użytkowników już wróciła. 

P. 

 

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kanio10 napisał:

A ja wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę, która zdecydowała się uklonić w stronę wszystkich osób które nie są zadowolone z decyzji "Bossów"

https://reefhub.pl/awpcp/

Wpisujesz w google "forum akwarystyka morska" i idziesz pod pierwszy adres ;-) tam jest i forum i targowisko z życiem i aktualnie 50 użytkowników on-line :]


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

A ja polecam ReefClub na prawdę spokojne i mile miejsce :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Pante napisał:

Wpisujesz w google "forum akwarystyka morska" i idziesz pod pierwszy adres ;-) tam jest i forum i targowisko z życiem i aktualnie 50 użytkowników on-line :]

Oraz nie trzeba czekać 3 tygodni na aktywację konta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie co najmniej dwa polskie fora gdzie giełda jest. Jest serwis Testera. Jak mało to jest jeszcze "fejsbuk" z 4-5 grupami  - gdzie wyłowiłem w ostatnim czasie więcej perełek niż na NR. Uważny czytelnik tego forum wie do kogo dzwonic albo do kogo pisac po fajne korale. Tych zbiornikow z prawdziwego zdarzenia, az tak duzo na forum w ostatnim czasie nie bylo by nie móc tego ogarnąć  :D  Serio - poza NR jest wiele innych for  - czasami nawet ze znacznie wiekszym IMHO potencjałem ;)  Rynek nie zna próżni - brak giełdy na NR nie oznacza, że nagle możliwość kupienia małej szczepki w dobrej kasie zniknie :D Wiekszość sobie poradzi, no może poza typowymi "rzeszowskim pomnikiem" ;) 
 

P.s Czasami obserwuje moją córkę z rówieśnikami w piaskownicy - ich dylematy i problemy i mniej więcej tak wygląda ten wątek :D :D :D  


 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ja już śmigam na pewnym portalu z ogłoszeniami, i jakoś się udaje, jak ktoś by się obawiał to user Urashima to ja :)

na forum było fajnie bo wiedziałem kto kupuje, kto sprzedaje itp, było fajnie ale się skończyło :( wg. mnie błędna decyzja, każda regulacja, każda walka siłą zle się odbija na końcowym biznesie - sam prowadzę firmę więc pojęcie mam. W tym przypadku walka o ogromne marże na życiu, powodują że akwaryści wolą nabywać życie na giełdach, i tak będzie walka z tym nie ma sensu, trzeba patrzeć w pewien sposób - tańsza akwarystyka morska, dostęp do niedrogiego życia, i tak powinien poprawić stan sklepów poprzez sprzedaż chemii, preparatów i sprzętu. Akwarystyka morska dla mas, pod strzechy :)

 

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ura - znam co najmniej jeden albo dwa sklepy gdzie małe szczepki są w cenie "forumowej" ;) A ostatnio jak przeglądałem ceny na targowisku to bylo drożej niż mozna w sklepach kupić ;)  Także tego .... jak to mawia Robert Górski z KMNu ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, VDR napisał:

Ura - znam co najmniej jeden albo dwa sklepy gdzie małe szczepki są w cenie "forumowej" ;) A ostatnio jak przeglądałem ceny na targowisku to bylo drożej niż mozna w sklepach kupić ;)  Także tego .... jak to mawia Robert Górski z KMNu ;)

:) no i działa niewidzialna ręka - cytując klasyka

całe szczęście że się pojawia więcej szczepek mikro w stylu amerykańskim, malutkie szczepki w fajnych cenach - szczepka jak to szczepka się rozrośnie :) jak będzie miała dobre warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam raz tylko kupiłem na targowisku szczepki korali. Dotarły grzybki wielkości pinezki, Twarde wyglądały jak śmieci po sprzątaniu akwarium - ludzie zwykła montipora czy stylopora jako centymetrowy złomek korala? Oczywiście na zdjęciach widniało co innego.

Dlatego teraz kupuję jedynie to co widzę na własne oczy. A przy okazji zwykle jest czas napić się kawy czy pogadać "o życiu".

Ludzie, zostawcie już ten temat - nie zmieni to nic, poza ewentualnym nakręcaniem się. Mało to spinek było? Choćby ta z Aqua Forestem, też było "czarno na białym" a i tak nic nie dało.

 

Mnie boli bardziej fakt że rykoszetem zniknął dział "Oddam życie/przyjmę życie" - tu dało by się ustanowić proste zasady - zero kasy czy "barteru", zdjęcie życia i lokalizacja. Ogłoszenia zatwierdzane. W razie udowodnienia administracji że gość jednak chce kasę - ban - i po sprawie. Oczywiście wejście i publikacja ogłoszenia bez ograniczeń w ilości postów.

Dopuścił bym również wymianę życia - na podobnych zasadach - zero kasy, piszesz co masz, piszesz czego szukasz i tyle - oferty na pw bądź w wątku.

Myślę że znalazł by się nie jeden nowy Mod do pomocy przy tym - jeśli starych by nie wystarczyło. A jak się nie znajdzie, to i ja mogę pomóc - żeby nie było że piszę bezprzedmiotowo.

Myślę że byl by to dobry kompromis pomiędzy handlem a koleżeńską pomocą.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. To moim zdaniem (oddawanie i wymiana) dużo ważniejsze od sprzedaży - kupna. Ponieważ "wciśnięto" mi w sklepie zbyt dużą rybę jak na mój litraż, wiem, że będę za jakiś czas musiał dla niej poszukać domu. I nie widzę powodu, by to robić na innym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, dale napisał:

Ja tam raz tylko kupiłem na targowisku szczepki korali. Dotarły grzybki wielkości pinezki,

bo miękasy tak mają ? trochę stresu i się "wypompowują" ale po kilku godzinach / dniu wracają do normy

ja z kolei kilkanaście razy kupowałem i kilka sprzedawałem / wymieniałem na targowisku - i wysyłkowo i jechałem albo zapraszałem do mnie

ZAWSZE ... zawsze ... i powtórzę jeszcze raz ZAWSZE obie strony były zadowolone - a przynajmniej ani Ja ani do mnie nie były kierowane żadne "reklamacje"

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.