Skocz do zawartości
Gość

A może by tak ankietę

zamknięcie działu targowiska "życie" (sprzedam / kupię / oddam / przyjmę / zamienię)  

240 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto popiera a kto nie

    • popieram zamknięcie działu
    • nie popieram


Rekomendowane odpowiedzi

Tyle że to nie to samo... targowisko było wygodniejsze Band jest jak FB ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś namiary na tą grupę na FB? Zainteresowany jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no ? jeszcze ktoś chętny do głosowania ?

fajnie wyglądało by ponad 90% niezadowolonych userów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2019 o 09:05, miro napisał:

no i problem targowiska rozwiązany B)B)B)B)

dla zainteresowanych pewna grupa na fb i aplikacja BAND

Możesz podać tę grupę? To jakaś tajemnica jest? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klossowski - grupa nazywa sie Coralz Poland. Pozdr


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dephire napisał:

klossowski - grupa nazywa sie Coralz Poland. Pozdr

mi nie znajduje na fb takiej grupy albo nei wiem jak znaleźć.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

mi nie znajduje takiej grupy albo nei wiem jak znaleźć.

Szukasz na bandzie czy na fb? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :-) może decyzja o zamknięciu "życia na targowisku" powinna być poprzedzona ankietą? Autorytarne decyzje nigdy nie są miłe. Nigdy nie spotkało mnie nic złego na targowisku. Raz kupiłem ślimaki, innym razem fito. Raz sprzedałem idola, który u mnie jadł zoa a w akwarium kolegi z forum, który go odkupił nie je :-) Sprzedawałem też pterapogony, które udało mi się rozmnożyć. Fajna była możliwość, nikt nikogo nie zmuszał do korzystania z tego działu. Ale to właśnie różne "możliwości" określają wartość tego forum. Apeluję o ponowne przemyślenie tej decyzji - jeszcze jeden argument za przywróceniem działu: nie ma co ukrywać ale nasze hobby wpływa na środowisko, niekoniecznie pozytywnie. Większość gatunków pozyskiwana jest z natury, transport, emisja CO2. W związku z tym warto tworzyć ludziom możliwości wymieniania się tym co im zbywa, udało się rozmnożyć - dzięki temu chociaż trochę zminimalizujemy niekorzystny wpływ na środowisko.  


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza pracownikami sklepów, moderatorami, hurtownikami  kilkoma akwarystami, zdecydowana większość zagłosowała na nie (nie popieram zamknięcia działu). Czy ten wynik cokolwiek zmieni?..


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Kij z działem , na FB schodzą w 3 h tu w  3 dni ( czasem tygodni ) .Zresztą widać kto ma szczepki  na foto :ph34r:  .

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SU1 napisał:
  • Kij z działem , na FB schodzą w 3 h tu w  3 dni ( czasem tygodni ) .Zresztą widać kto ma szczepki  na foto :ph34r:  .

Na fb łatwiej o wała ;) Tutaj przynajmniej jak ktoś wykręci wała, to już nie otrzyma pomocy bądź jej nie będzie szukał. Poza tym na FB masz zakaz sprzedaży życia, fakt faktem da się to obejść ale niezbyt wygodne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to tak, jakby głosować nad tym, czy utrzymać wolną elekcję w Polsce, czy może jednak ją znieść. Było, minęło, pora się przystosować do nowych realiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było oczywiste, że powstanie Band itp. Każdy z nas jednak chce coś sprzedać i odrobić nieco na prądzie i soli :) Tyle lat było targowisko i było ok. Oczywiście, że były problemy i zawsze będą. Przecież nasze życie składa się z problemów jak i zarówno z tych dobrych chwil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sponsorów na forum to już tylko Jadwiga i Coral House zostali. Zresztą obaj praktycznie nieaktywni na forum. Argument, że zakaz handlu był pod sponsorów raczej kulą w płot. Bo tych już nie ma. Na kilkadziesiąt sklepów z morszczyzną dwóch sponsorów to marniutko. Albo za drogo, albo za mała społeczność się z nas na forum zrobiła. A zakaz dodatkowo wypchnął sporo ludzi poza forum na FB czy Band.

dodatkowo... z zakupem szczepek jak nie było tak nie ma żadnych problemów czy na forum, czy poza.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

dodatkowo... z zakupem szczepek jak nie było tak nie ma żadnych problemów czy na forum, czy poza.

Czyli plan zadziałał :)

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

A zakaz dodatkowo wypchnął sporo ludzi poza forum na FB czy Band.

Cóż każdy widzi jakiś sens uczestnictwa w forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

A zakaz dodatkowo wypchnął sporo ludzi poza forum na FB czy Band.

 

39 minut temu, Tester napisał:

Czyli plan zadziałał :)

 

 

Czy planem było wypchnięcie ludzi poza forum?

A tak serio to zakaz handlu na forum nikomu się nie przysłużył a tylko uprzykrza życie. Ale to jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

dodatkowo... z zakupem szczepek jak nie było tak nie ma żadnych problemów czy na forum, czy poza.

Trochę " szkoda " mi  tych co dopiero zakładają zbiorniki  , jednak mają  utrudnienie  . 
Pamiętam jak zakładałem baniaczek  , możliwość  odwiedzin u kogoś bardziej doświadczonego  , kontakt /rozmowa /oglądanie plus zawsze wracałem do domu z większą ilością korali niż miałem w planie  ( zawsze ktoś napakował gratisów na start ) 
Do tego uchacha a nie stres że nam padnie koral za 100  , bo za to miało sie kilka  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Jukos napisał:

Czy planem było wypchnięcie ludzi poza forum?

Nie manipuluj moją wypowiedzią, która odnosiła sie tylko do wypowiedzi @katani , który z kolei uważa, ze problemu nie ma. Zresztą jest wiele wypowiedzi w podobnym tonie.

@SU1 - młody jak włozy troche wysiłku w zdobycie "gratisów" bedzie je bardziej szanował.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodałem w dziale oddam życie pierwszy temat i cisza. Spodziewałem się czegoś innego heh na Olx mam ogłoszenie z koralowcami wydaje mi się że za bardzo niską cenę i też brak chętnych. Wypaliło się już posiadanie morskiego akwarium czy co?

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Tester napisał:

Nie manipuluj moją wypowiedzią, która odnosiła sie tylko do wypowiedzi @katani

Nie manipuluję. Mój komentarz był ironiczny, a w jego treści przytoczyłem wypowiedz @katani z tego samego posta, którego Ty cytowałeś.

Dla mnie decyzja o likwidacji handlu a nawet możliwości oddania życia na forum jest niezrozumiała i zła dla samego forum. Ale tak jak pisałem wyżej - jest tylko moje zdanie.

Edytowane przez Jukos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.