Skocz do zawartości
Gość

A może by tak ankietę

zamknięcie działu targowiska "życie" (sprzedam / kupię / oddam / przyjmę / zamienię)  

240 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto popiera a kto nie

    • popieram zamknięcie działu
    • nie popieram


Rekomendowane odpowiedzi

Gość
35 minut temu, =Fresz= napisał:

 Wypaliło się już posiadanie morskiego akwarium czy co? 

Ale za to ogłoszeń "sprzedam ładne zdrowe akwarium morskie" jest cała masa. Hmmmmm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, =Fresz= napisał:

Dodałem w dziale oddam życie

gdzie jest dział oddam życie bo ja go chyba nie widze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tester napisał:

Czyli plan zadziałał :)

 

 

40 minut temu, Tester napisał:

Nie manipuluj moją wypowiedzią, która odnosiła sie tylko do wypowiedzi @katani , który z kolei uważa, ze problemu nie ma.

 

Jukos nie manipuluje tylko dobrze wyczuł moje intencje w poprzednim wpisie.

Jeśli plan był taki, żeby na forum zaglądało mniej ludzi to tak, plan zadziałał w 100%. Prawda jest taka, że jak ktoś dołączy na FB do grupy handlującej, to również tam dyskutują, albo przez taką grupę trafi do grupy dyskusyjnej = nie dyskutuje na forum. Wszyscy narzekają, że FB zabija fora, no to dokładajmy cegiełki z naszej strony.

Godzinę temu, SU1 napisał:

Trochę " szkoda " mi  tych co dopiero zakładają zbiorniki  , jednak mają  utrudnienie 

100% racji. Wszystkim z nas powinno zależeć na ściąganiu nowych hobbystów. Sklepom bo więcej klientów, hobbystom bo więcej i lepiej zaopatrzone sklepy oraz większa konkurencja. A wielu z nich, z nas, wliczając mnie, do akwarystyki trafiło przez forum.

 

Był krzyk, że przez targowisko dużo problemów, dużo roboty a modów nie ma. Teraz nie ma targowiska z życiem, modów było 5 jest dwóch. Może na mniejszą ilość tematów i postów to wystarcza. Jak wróci targowisko z życiem, to ja się zgłaszam na moda od targowiska.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, katani napisał:

Jak wróci targowisko z życiem, to ja się zgłaszam na moda od targowiska.

Jak  Ci proponowałam moderację do pomocy nie chciałeś :D

Słuchajcie temat życia sprzedaży  na targowisku jest zamknięty i obecnie raczej nic się nie zmieni, owszem możemy dyskutować tylko proszę  aby nie było kolejnej GB

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Nikel napisał:

Poza pracownikami sklepów, moderatorami, hurtownikami  kilkoma akwarystami, zdecydowana większość zagłosowała na nie (nie popieram zamknięcia działu). Czy ten wynik cokolwiek zmieni?..

Koledzy, przecież tu jest odpowiedz dlaczego nie ma  targowiska. Prowadzenie dyskusji w stylu "to nie pomaga akwarystom" itp. itd. jest naiwne.

Po prostu trzeba sobie zdawać sprawę, ze to forum jest  głównie aby promować określone sklepy, produkty itp. Sprzedaż na targowisku przecież nie jest na rękę chociażby sklepom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, @Beti napisał:

Jak  Ci proponowałam moderację do pomocy nie chciałeś

Bo rozmawialiśmy o innym typie moderacji to po pierwsze. Po drugie nie podoba mi się funkcja moderatora polegająca na represyjnej cenzurze.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, kolalysy napisał:

Po prostu trzeba sobie zdawać sprawę, ze to forum jest  głównie aby promować określone sklepy, produkty itp. Sprzedaż na targowisku przecież nie jest na rękę chociażby sklepom.

Tych określonych sklepów na forum już coraz mniej albo są nieaktywne tak jak kiedyś. Pamiętam jak raz na 2 tygodnie było info o nowych szczepkach czy dostawach a dzisiaj już prawie zero takich informacji. Nikt określonych produktów nie promuje przynajmniej ja tego nie zauważyłem... Byłem moderatorem i jedynym problemem na tym forum to byli użytkownicy którzy doprowadzili da zamknięcia tego działu... Poczytaj inne tematy odnośnie likwidacji działu sprzedam życie to otworzysz bardziej oczy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi w tym dziale nie pokazuje żadnych tematów fresz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa  link też 

@fannadil forum,dział oddam za darmo życie, musisz być  zalogowany i wchodzi ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam "brak tematów w tym forum" dodaj nowy temat.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, katani napisał:

ja mam "brak tematów w tym forum" dodaj nowy temat.

 

dokładnie

http://nano-reef.pl/forums/forum/134-oddam-życie/


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli wygląda to tak że tylko mod widzi i wystawiający ogłoszenie bo ja też je widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zgłoszę  problem skoro nie widać ogłoszeń, dzięki za info

Edit- zgloszono proszę  o cierpliwość 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nikt nowy nie widzi niczego ew w jednym było coś o haśle?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tego, jak decyzja o zamknięciu działów z życiem wpłynęła na kondycję forum, to polecam wpisać w googlach "forum akwarystyka morska". Kiedyś NR wyskakiwało na pierwszej pozycji, potem (już po zamknięciu działów z życiem) spadło na trzecią. Teraz jest na pozycji szóstej, co przynajmniej na moim ekranie oznacza, że wynik nie jest widoczny "na dzień dobry" i trzeba przewinąć listę, żeby do niego dotrzeć, a to w zasadzie wróży tylko jeszcze szybszy dalszy spadek.

Inny syndrom - nuda na forum. Obecnie wystarczy jakieś dwadzieścia kilka postów w tygodniu, żeby trafić na "top posters". Jakiś ruch generują jedynie cykliczne GB i tematy w stylu tego. Mało kto aktualizuje swoje wątki, mało kto dzieli się jakimiś obserwacjami, nowymi informacjami, największy ruch jest w "offtopic" w wątkach o fotowoltaice, drukarkach, kotach, filmikach z youtube itp. Chyba głównie dla zabicia nudy.

Nikt nie neguje prawa właścicieli do takiej decyzji, aczkolwiek zgodnie z przewidywaniami prowadzi ona do dogasania tego forum. Wyniosły się już osoby nastawione na sprzedaż szczepek, wynoszą się powoli sponsorzy, ubywa też zwykłych użytkowników, bo poprostu "światek" przenosi się gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Słony leszcz napisał:

Nikt nie neguje prawa właścicieli do takiej decyzji, aczkolwiek zgodnie z przewidywaniami prowadzi ona do dogasania tego forum. Wyniosły się już osoby nastawione na sprzedaż szczepek, wynoszą się powoli sponsorzy, ubywa też zwykłych użytkowników, bo poprostu "światek" przenosi się gdzie indziej.

Chyba że chwyt był celowy,aby powoli zwijać żagle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Słony leszcz napisał:

Nikt nie neguje prawa właścicieli do takiej decyzji, aczkolwiek zgodnie z przewidywaniami prowadzi ona do dogasania tego forum.

Oj ta.... juz nie przesadzajmy, są ludzie na forum dla hobby nie dla targowiska i tacy zostaną, rozumie że przy okazji szło coś  sprzedać, kupic z życia, ale było minęło-czy teraz jak nie ma sprzedaży  życia  mniej nas interesuje hobbystyka, czy teraz już nasze akwaria są skazane na straty...? Chyba nie, rejestruje się  ostatnio duzo osób więc chyba zainteresowanie jest.

Przecież doskonale wiecie i ja wiem i inni gdzie można uderzyć na forum o szczepki, więc jak nie tak to inaczej i po problemie.

;)

12 minut temu, grzegorz77 napisał:

Chyba że chwyt był celowy,aby powoli zwijać żagle.

Już nie przesadzaj


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, =Fresz= napisał:

Tych określonych sklepów na forum już coraz mniej albo są nieaktywne tak jak kiedyś. Pamiętam jak raz na 2 tygodnie było info o nowych szczepkach czy dostawach a dzisiaj już prawie zero takich informacji.

Całe info jest już na fb, tam jest największy ruch. Fora umierają, nanoreef to tylko kwestia czasu. Nawet fora krewetkowe, które są obecnie martwe- na fb toczy się życie. Plus łatwy kontakt messegner z wybranymi osobami.

Zwróćcie tez uwagę, że jest sezon zimowy, to co dopiero będzie w okresie letnim.... same duchy ;)

Forum umiera już od dawna, zdjęcie targowiska  cześciowo przyspieszyło ten proces - to nieuniknione według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja z tematami /ogłoszeniami. Jakaś hybryda pinboardu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arturro napisał:

Co to jest ?

 

wejdź na band.us, zarejestruj się a potem poszukaj coralz poland a potem poproś o dodanie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.