Jump to content
silvia

A może by tak ankietę

zamknięcie działu targowiska "życie" (sprzedam / kupię / oddam / przyjmę / zamienię)  

240 members have voted

1. 1. kto popiera a kto nie

• popieram zamknięcie działu
    • nie popieram

Recommended Posts

Postaram się coś wrzucić w przyszłym tygodniu. 

A co działem "przyjmę życie" - może też przez analogię reaktywować w ramach wspierania nowych akwarystów? 

P. 

Edited by piotr7 (see edit history)

Tyle że to nie to samo... targowisko było wygodniejsze Band jest jak FB ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma...

no ? jeszcze ktoś chętny do głosowania ?

fajnie wyglądało by ponad 90% niezadowolonych userów ...

W dniu 29.09.2019 o 09:05, miro napisał:

no i problem targowiska rozwiązany B)B)B)B)

dla zainteresowanych pewna grupa na fb i aplikacja BAND

Możesz podać tę grupę? To jakaś tajemnica jest? 

Godzinę temu, Dephire napisał:

klossowski - grupa nazywa sie Coralz Poland. Pozdr

mi nie znajduje na fb takiej grupy albo nei wiem jak znaleźć.

Edited by katani (see edit history)

1 minutę temu, katani napisał:

mi nie znajduje takiej grupy albo nei wiem jak znaleźć.

Szukasz na bandzie czy na fb? 

Witam serdecznie :-) może decyzja o zamknięciu "życia na targowisku" powinna być poprzedzona ankietą? Autorytarne decyzje nigdy nie są miłe. Nigdy nie spotkało mnie nic złego na targowisku. Raz kupiłem ślimaki, innym razem fito. Raz sprzedałem idola, który u mnie jadł zoa a w akwarium kolegi z forum, który go odkupił nie je :-) Sprzedawałem też pterapogony, które udało mi się rozmnożyć. Fajna była możliwość, nikt nikogo nie zmuszał do korzystania z tego działu. Ale to właśnie różne "możliwości" określają wartość tego forum. Apeluję o ponowne przemyślenie tej decyzji - jeszcze jeden argument za przywróceniem działu: nie ma co ukrywać ale nasze hobby wpływa na środowisko, niekoniecznie pozytywnie. Większość gatunków pozyskiwana jest z natury, transport, emisja CO2. W związku z tym warto tworzyć ludziom możliwości wymieniania się tym co im zbywa, udało się rozmnożyć - dzięki temu chociaż trochę zminimalizujemy niekorzystny wpływ na środowisko.  

Poza pracownikami sklepów, moderatorami, hurtownikami  kilkoma akwarystami, zdecydowana większość zagłosowała na nie (nie popieram zamknięcia działu). Czy ten wynik cokolwiek zmieni?..

• Kij z działem , na FB schodzą w 3 h tu w  3 dni ( czasem tygodni ) .Zresztą widać kto ma szczepki  na foto :ph34r:  .

4 minuty temu, SU1 napisał:
  • Kij z działem , na FB schodzą w 3 h tu w  3 dni ( czasem tygodni ) .Zresztą widać kto ma szczepki  na foto :ph34r:  .

Na fb łatwiej o wała ;) Tutaj przynajmniej jak ktoś wykręci wała, to już nie otrzyma pomocy bądź jej nie będzie szukał. Poza tym na FB masz zakaz sprzedaży życia, fakt faktem da się to obejść ale niezbyt wygodne ;)

Trochę to tak, jakby głosować nad tym, czy utrzymać wolną elekcję w Polsce, czy może jednak ją znieść. Było, minęło, pora się przystosować do nowych realiów.

To było oczywiste, że powstanie Band itp. Każdy z nas jednak chce coś sprzedać i odrobić nieco na prądzie i soli :) Tyle lat było targowisko i było ok. Oczywiście, że były problemy i zawsze będą. Przecież nasze życie składa się z problemów jak i zarówno z tych dobrych chwil :)

Ze sponsorów na forum to już tylko Jadwiga i Coral House zostali. Zresztą obaj praktycznie nieaktywni na forum. Argument, że zakaz handlu był pod sponsorów raczej kulą w płot. Bo tych już nie ma. Na kilkadziesiąt sklepów z morszczyzną dwóch sponsorów to marniutko. Albo za drogo, albo za mała społeczność się z nas na forum zrobiła. A zakaz dodatkowo wypchnął sporo ludzi poza forum na FB czy Band.

dodatkowo... z zakupem szczepek jak nie było tak nie ma żadnych problemów czy na forum, czy poza.

Godzinę temu, katani napisał:

dodatkowo... z zakupem szczepek jak nie było tak nie ma żadnych problemów czy na forum, czy poza.

Czyli plan zadziałał :)

1 godzinę temu, katani napisał:

A zakaz dodatkowo wypchnął sporo ludzi poza forum na FB czy Band.

Cóż każdy widzi jakiś sens uczestnictwa w forum.

A zakaz dodatkowo wypchnął sporo ludzi poza forum na FB czy Band.

39 minut temu, Tester napisał:

Czyli plan zadziałał :)

Czy planem było wypchnięcie ludzi poza forum?

A tak serio to zakaz handlu na forum nikomu się nie przysłużył a tylko uprzykrza życie. Ale to jest moje zdanie.

Trochę " szkoda " mi  tych co dopiero zakładają zbiorniki  , jednak mają  utrudnienie  . 
Pamiętam jak zakładałem baniaczek  , możliwość  odwiedzin u kogoś bardziej doświadczonego  , kontakt /rozmowa /oglądanie plus zawsze wracałem do domu z większą ilością korali niż miałem w planie  ( zawsze ktoś napakował gratisów na start ) 
Do tego uchacha a nie stres że nam padnie koral za 100  , bo za to miało sie kilka  . 

23 minuty temu, Jukos napisał:

Czy planem było wypchnięcie ludzi poza forum?

Nie manipuluj moją wypowiedzią, która odnosiła sie tylko do wypowiedzi @katani , który z kolei uważa, ze problemu nie ma. Zresztą jest wiele wypowiedzi w podobnym tonie.

@SU1 - młody jak włozy troche wysiłku w zdobycie "gratisów" bedzie je bardziej szanował.