Skocz do zawartości
dale

Czy warto kupić drukarkę 3d (n. Anet 6)

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawiły się u mnie w okolicy dwie Anety (6 i 8) w cenie ok 300-400 pln, zastanawiałem się czy nie wziąć jednej i nie wsadzić całości elektroniki i mechaniki w porządną ramę stalową z dobrymi łożyskami (cenę ramy pomijam bo mam materiał a zrobiona była by "grzecznościowo" w ramach usług wzajemnych :))

Przy okazji, można by było pomyśleć o większym stole, jeśli da się to w sofcie przeskalować łatwo.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pełną wiedzę na ile były eksploatowane ? Bo jeśli chodziły nonstop to ... nie wiem czy gra warta świeczki. To są niskobudżetowego drukarki. Osobiście na początek kupiłbym coś sprawdzonego by zacząć drukować i bawić się tym. A na boku możesz sobie budować wymarzoną drukarkę :) A tak to przez rok będziesz budował, poprawiał, wkurzał się - że wydruki nie wychodzą itd itd itd. Takie jest moje zdanie.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem tego zdania najpierw naucz się ustawiać gotową drukarkę, bo jak zbudujesz sobie sam to nie będziesz wiedział gdzie szukać błędów czy w konstrukcji czy błędnymi ustawieniami slisera itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteśmy zgodni :) Budował bym frezarkę, ale o ile drukarka może spokojnie chodzić w garażu, o tyle frezarka, ze swoim wrzecionem, już by sąsiadów mogła doprowadzać do białej gorączki :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Wrzeciono chłodzone wodą jest o wiele cichsze. Wiem co piszę, sam używam.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak bardzo ciche. Samo frezowanie też swoje robi. Można to oczywiście wygłuszyć w klatce do pewnego stopnia. Ale taka garażowa zabawka i tak w takim aluminium, nie mówiąc o czymś twardszym, wiele nie zbierze na przejazd, więc i czas będzie długi... Już prędzej taką tokarkę można by postawić. Ale to na emeryturze :)

Na razie drukarka i potem - jak bardziej ogarnę soft i sterowanie, pewnie w ramach hobby, będę coś składał :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką garażówką to stali nie liźniesz :) Jak cicha? To zależy co frezujesz.

To jak, zamówiona już drukarka?

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewnie skręca po nocach i się bawi, że nie ma czasu napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam :) Właśnie zamawiam, musiałem poczekać "do następnej wypłaty" :)

Tyle że fajnie by było wyrwać na jakiejś promocji, ale na razie nie trafiłem na żadne kody rabatowe a tarantula niezależnie czy na aliexpres czy gearbest etoi ok 200$


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, dale napisał:

Przepraszam :) Właśnie zamawiam, musiałem poczekać "do następnej wypłaty" :)

Tyle że fajnie by było wyrwać na jakiejś promocji, ale na razie nie trafiłem na żadne kody rabatowe a tarantula niezależnie czy na aliexpres czy gearbest etoi ok 200$

poczekaj do 11.11 na ali i nie tylko a ogolnie w Chinach jest szał zakupowy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, te parę dni :)...

 

edycja....

 

Panowie, zbliża się czarny weekend i inne promocje, jak by coś wpadło ciekawego w oczy, lub jakieś kody rabatowe niepotrzebne na drukarkę... :) to ja będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź. Zasadniczo celuję w aliexpres lub gearbest, wysyłkę z unii i albo w Tevo Tarantula Pro, albo w Endera (wersja im wyższa, tym lepsza, ale z tych do 200$ - czyli tańszych).

 

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gearbest w związku z wyprzedażą podnieśli cenę z 200$ na 229,99 $ na tevo tarantula pro :) i wysyłka tylko z chin :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, dale napisał:

Na gearbest w związku z wyprzedażą podnieśli cenę z 200$ na 229,99 $ na tevo tarantula pro :) i wysyłka tylko z chin :)

niestety zauważyłem że Chiny się już "zeuropeizowali" robią już te same numery co nasi

black-frajdej_2017-11-23_20-55-07.jpg

 

Co ciekawe mojej drukarki nie ma ju,z w sprzedaży od ponad roku hehe,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się trudno, z chin za tą cenę nie będę brał,  tevo, poszukam jakiegoś endera w Polsce


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Albo popatrz na AliExpress z dostawą z Europy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę, bo jutro ma być promocja ... mam nadzieję że nie taka jak na gearbest.

Patrzyłem też na anety, no i skubane znacznie staniały, nieco ponad 400 pln w Polsce za nową... tyle że z jednej strony, sporo do drukowania poprawek, ale z drugiej ma dwa silniki w osi pionowej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat tak jest na Ali, że po BF jest taniej niż w BF :D Także tu nie ma co czekać na ten dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pytał, marudził, mądrych słuchał, a na końcu i tak zrobił po swojemu....

Panowie, wkurzyłem się na chińczyków i pod wpływem chwili kupiłem na olx Anetę A6. Używaną. Ale niedaleko mnie, więc już przywiozłem :) W cenie  obecnej połowy tevo tarantula pro i nieco ponad połowy endera najtańszego.

Z plusów - jest już zmodowana, to znaczy, ma usztywnienie osi Y, wyciągnięte gniazdo karty, dodany mosfet do stołu podrukowane nawiewy na dyszę.

Mam w zestawie dwa exrtudery - direct - założony, no i bowdena do założenia. Plus jakieś graty typu blok, czujnik temp. itp...

Dodatkowo, kosztowała na tyle niewiele że nie będzie szkoda jej poprawiać :)

Z minusów - w zestawie brak szpachelki :),

Spróbowałem coś wydrukować....

Niestety przerwałem po minucie bo filament zaczął dymić i śmierdzieć. W teorii miał to być chyba PLA, ale śmierdział okrutnie. Podobno stare straszliwie (to była resztka)

Jutro jadę do sklepu stacjonarnego, coś mi polecą :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, dale napisał:

... pytał, marudził, mądrych słuchał, a na końcu i tak zrobił po swojemu....

Panowie, wkurzyłem się na chińczyków i pod wpływem chwili kupiłem na olx Anetę A6. Używaną. Ale niedaleko mnie, więc już przywiozłem :) W cenie  obecnej połowy tevo tarantula pro i nieco ponad połowy endera najtańszego.

Z plusów - jest już zmodowana, to znaczy, ma usztywnienie osi Y, wyciągnięte gniazdo karty, dodany mosfet do stołu podrukowane nawiewy na dyszę.

Mam w zestawie dwa exrtudery - direct - założony, no i bowdena do założenia. Plus jakieś graty typu blok, czujnik temp. itp...

Dodatkowo, kosztowała na tyle niewiele że nie będzie szkoda jej poprawiać :)

Z minusów - w zestawie brak szpachelki :),

Spróbowałem coś wydrukować....

Niestety przerwałem po minucie bo filament zaczął dymić i śmierdzieć. W teorii miał to być chyba PLA, ale śmierdział okrutnie. Podobno stare straszliwie (to była resztka)

Jutro jadę do sklepu stacjonarnego, coś mi polecą :)

Nie przejmuj się tak zazwyczaj bywa, wystarczy popatrzeć na pytania nowicjuszy na forum pytania, porady i finalnie z jakim akwarium i sprzętem kończą hehe

 

a tak serio już w starych drukarkach często jest problem z przewodami tzn wyrabiają się i lamią potem są problemy z różnymi aspektami typu gubienie kroków, błąd dosyć znany thermal runaway i takie tam, więc jak jest już po sporych przebiegach może Cię czekać wymiana paru kabelków, jak nie masz zamiaru drukować z PLA to te dysze możesz sobie zdemontować będziesz miał lżejszą oś X :), ogólnie poka zdjęcie :P

 

jaka temperaturę ustawiłeś na extruderze że zaczął dymić?  

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem 200 stopni, ale może to kwestia starego filamentu (była resztka). Z kablami i elektroniką nie będzie problemu, wiesz, to tak jak z tą siekierką po dziadku, gdzie ojciec zmienił stylisko, ja głowicę, ale to ta sama siekierka :)

Przebieg miała duży, koło 3 kg, ale ma nowy blok i dyszę. Zdjęcia wrzucę jutro, bo dziś nie bardzo mam jak w bałaganie zrobić :) A ogłoszenie na olx już nieaktualne.

https://www.olx.pl/oferta/drukarka-3d-anet-a6-mody-czesci-CID99-IDCob1O.html


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, dale napisał:

Ustawiłem 200 stopni, ale może to kwestia starego filamentu (była resztka). Z kablami i elektroniką nie będzie problemu, wiesz, to tak jak z tą siekierką po dziadku, gdzie ojciec zmienił stylisko, ja głowicę, ale to ta sama siekierka

nie no spoko pisze tylko czego możesz się spodziewać warto przy wymianie zainwestować w dobre kable :)

2 minuty temu, dale napisał:

Przebieg miała duży, koło 3 kg

przedrukowała 3kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to tylko 3 rolki filamentu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak napisał sprzedający, ale nie widać tego po niej - stół czysty, obudowa bez śladów, gwinty czyste i bez śladów zużycia, luzów nie stwierdziłem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak filament palił to obstawiam uwaloną termoparę w głowicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
28 minut temu, dale napisał:

No właśnie tak napisał sprzedający, ale nie widać tego po niej - stół czysty, obudowa bez śladów, gwinty czyste i bez śladów zużycia, luzów nie stwierdziłem.

3kg w zależności od filamentu to, niżej ilość nawiniętego filamentu na rolkę w metrach na 1kg filamentu:

- PETG 340m

- ABS 405m

- PLA 323m

czyli teoretycznie twoja drukarka nie przekroczyła za bardzo granicy 1km :), nawet się jeszcze nie dotarła u mnie stan licznika nie pamiętam dokładnie ale coś około  16-18km a wiem że to nie jest jakiś mega duży wynik sa lepsi ode mnie, tak więc nie martw sie za bardzo swoimi 3kg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.