Skocz do zawartości
sevi74

Jebao Doser 3.4 WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakupilem ten dozownik I jestem mega zadowolony.Wczesniej mialem Aqua medic Reef doser a obecnie mam jeszcze Zetlight Doser WiFi .Ten jest jednak od nich o wiele lepszy.Prostota kalibracji i dokładność dozowania jest rewelacyjna.Aplikacja prosta i intuicyjna .Cena moim zdaniem rewelacyjna jak za taki produkt.Jak ktoś używa to prosiłbym o opinie i spostrzeżenia z użytkowania .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hmmm  ? jakaś kryptoreklama ?

jak można wydawać opinię o dozowniku (o czymkolwiek) po jednym dniu ? - no chyba że kolorek sie podoba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia może masz problemy z czytaniem a może jesteś po prostu zgorzkniałym złośliwym gościem przez którego z coraz większa niechęcią pisze coś na tym forum a  może przemawia przez Ciebie takie typowo Buractwo(dowalić komuś tak ot) .Porownalem tylko ten dozownik do tych które posiadałem do tej pory w kontekście prostoty kalibracji i intuicyjności aplikacji.Nie pisałem nic o jego awaryjności czy niedociągnięciach bo na to z pewnością przyjdzie czas .Kolorek mi się podoba.Nie mam nic wspólnego ze sklepem w którym to kupiłem i nie mam w tym żadnej korzyści wiec daj spokój z tą kryptoreklamą  .Milej niedzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sevi74 napisał:

@silvia może masz problemy z czytaniem a może jesteś po prostu zgorzkniałym złośliwym gościem przez którego z coraz większa niechęcią pisze coś na tym forum a  może przemawia przez Ciebie takie typowo Buractwo(dowalić komuś tak ot) .

Woooooo to się kolega na @silvia rzucił jak Reksio na szynkę. Sporo czytam wpisów silvia i nie powiedziałbym nic takiego. Zwykle sensowne, cierpliwe, rzeczowe i wnoszące do tematu inne spojrzenie wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, sevi74 napisał:

Nie pisałem nic o jego awaryjności czy niedociągnięciach bo na to z pewnością przyjdzie czas .

właśnie  ... a to chyba "ciut" ważniejsze od tego czy spędzę 1 czy 10 min na kalibracji ?

opinię to może po tygodniu / miesiącu , jak np. ze 2 x będzie zanik napięcia , wężyki trochę popracują  i dalej będzie trzymał kalibrację  - wtedy można zacząć zachwalać

(co do wylewania pomyj bo śmiałem wyrazić swoje zdanie ... mam to w nosie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam wpisałeś „day interval” 1 czy 0? Bo też kupiłem dwie pompy ale coś nie chcą mi działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starych było tak, że jak chcesz dozowanie codzienne to interwał musi być 0. W nowych pewnie podobnie. 1 do dzień przerwy, 2 to 2 dni itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja przy okazji coś dopisze. 

Dozownik jest ok do małych i średnich dawek.

Przy dawkach rzędu 100ml na jeden raz, zaczyna piszczec a czasami się blokuje calkowicie.

Więc 50ml na jedno dozowanie wydaje się takim bezpiecznym limitem.

Więc jeżeli ktoś, tak jak ja, planuje lać więcej niż 1l  każdego płynu na dobe, to się robi niejaki problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mem_phis napisał:

No to ja przy okazji coś dopisze. 

Dozownik jest ok do małych i średnich dawek.

Przy dawkach rzędu 100ml na jeden raz, zaczyna piszczec a czasami się blokuje calkowicie.

Więc 50ml na jedno dozowanie wydaje się takim bezpiecznym limitem.

Więc jeżeli ktoś, tak jak ja, planuje lać więcej niż 1l  każdego płynu na dobe, to się robi niejaki problem...

No to pewien problem. Skoro przy 100ml się blokuje to skąd pewność, że przy 10ml się nie zawiesi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mem_phis napisał:

No to ja przy okazji coś dopisze. 

Dozownik jest ok do małych i średnich dawek.

Przy dawkach rzędu 100ml na jeden raz, zaczyna piszczec a czasami się blokuje calkowicie.

Więc 50ml na jedno dozowanie wydaje się takim bezpiecznym limitem.

Więc jeżeli ktoś, tak jak ja, planuje lać więcej niż 1l  każdego płynu na dobe, to się robi niejaki problem...

Moim zdaniem problem w tym, że w tanich dozownikach są pompki, które na Ali kosztują jakieś 12-30 pln i są marnej jakości.

A czy masz problem z jedną pompką czy wszystkie się wieszają ?

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mówię. Każda tak ma

Przy mniejszych ilościach jest dokładna, a nie zawiesza się gdyż nie zdąży się nagrzać od tarcia rolek o wężyk. Po kilku minutach jak ostygnie, wszystko wraca do normy. 

Właśnie w tym momencie jestem w fazie testów. Minimalnie muszę ustawić 70ml co godzinę na każdej pompie żeby wlać w ciągu doby zadana ilość i mieć mała gorke na przyszłość (aktualnie ustawiam 20 dawek co godzinę po 70ml, więc będę mógł dodać jeszcze 4x70) - na razie działa, pompy nie piszcza przy tych ilościach.

Zobaczymy jutro jak puszcze parę takich cykli.

Z ciekawostek, mam aktualnie Arka Vida GT - dokładna, mogę lać na raz i po 500ml i nic się nie dzieje ale ma jeden minus jest dość głośna a mam ja pod aqa w salonie. 

Widać coś za coś, albo trzeba wydać 2k  za pompę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak,

na chwilę obecną tak wygląda test 3x70ml w odstępach około 5 min na każdej z pomp.

Więc powiedziałbym całkiem nieźle. 

Na razie sobie ja zostawię, zobaczymy jak na dłuższą metę się sprawdzi przy laniu 1.5l na każdej pompie przez kilka dni. 

Ale na pierwszy rzut oka, nie wyglada na to, że jest to pompa do lania dużych ilości, za to przy mniejszych wygląda na razie na cichą i całkiem dokładną.

20200331_115136_copy_1008x756.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś też miał problem z podłączeniem tego szmelcu do wifi? Próbowałem chyba już wszystkiego, router mam oczywiście 2,4 GHz, hasło ok. Dochodzi do 100% i komunikat Wi-Fi configuration fail. Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Je niestety (stety) nie miałem problemu z podlaczeniem. Zobacz czy do innej sieci wifi się połączy (np z komórki albo u znajomego)

Aktualizacja do moich testów. 

Pompę niestety mam do oddania. Po dniu i 20 dawkach, pompki zaczęły popiskiwac, po 2 dniu zauwazylem ze pompka numer 2 się zacina przy okolo 50ml

Szkoda że nie zrobiłem zdjęć przy rozebraniu i czyszczeniu wezykow i rolek.

Całe wężyki, miały czarne ślady i rolki to samo. Po wyczyszczeniu kultura pracy wracała do normy. Ciche i dokładne. 

Ergo - patrząc po komentarzach na sieci, ludzie sa zadowoleni. Ale ja bym mógł tylko polecić ja do mniejszych zbiorników bądź do dozowania mikroelementow w małych ilościach, przy bardziej wytężonej pracy nie daje rady niestety. 

Wróciłem do swojej Vida GT

Tam podanie 350ml plynu na raz nie stanowi problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2020 o 16:50, Farel napisał:

Czy ktoś też miał problem z podłączeniem tego szmelcu do wifi? Próbowałem chyba już wszystkiego, router mam oczywiście 2,4 GHz, hasło ok. Dochodzi do 100% i komunikat Wi-Fi configuration fail. Ktoś ma jakiś pomysł?

podgrzewam. pompa się nie łączy, ktoś tak miał? jakieś rozwiązanie czy 4 stówki w kosz?

edit: ok, załatwiłem problem. już działa.

Edytowane przez niknik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

ad sieci, sprawdźcie czy macie włączone tylko 2,4Ghz, jeśli macie router dwu zakresowy i jeden ssid nie zadziała.

ad podawanej ilości, u mnie tak samo, powyżej 30 sec zaczyna skrzypieć i sie zacinać.

Czy ktoś reklamował i odzyskał pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na szczęście miałem ja parę dni, to ładnie wyczyscilem i zrobiłem zwrot 14 dni.

Ale uważam że to jak najbardziej podstawa do zwrotu środków nakrec filmik żeby mieć dowód, może pomóc. 

Z ciekawostek, kupiłem sobie w zeszłym roku pompke do podlewania kwiatków i ona dozuje mi na raz po 200 - 400ml a do tego jest bardzo cicha. Ostatnio włączyłem ja w tryb manualny, działała z pół godziny zanim mi się przypomniało, z czego z 25 min na sucho - wszystko śmiga i dalej jest ultra cicha. 

Nie wiem oczywiście jak jest z jej dokładnością ale jak widać idzie zrobić tanie, ciche i działające pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!

Mam pytanie, czy ktoś z Państwa ma instrukcję obsługi pdf w języku Polskim, Jebao dosing pump 3,4. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieże temat jak z tymi pompami po dłuższym czasie uzytkowania . Warto nie warto kupic?


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potwierdzić  tylko że występuje problem z łączeniem przez wifi:mellow:

Dopiero 3 stary router od kolegi połaczył się z pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.