Skocz do zawartości
piotrs

Naso Elegans i lituratus w jednym akwa? Da się?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje dokupić do obsady (brak pokolców) naso lituratusa bądź elegansa. Akwarium 700l w obiegu( wiem że za małe ale jak ryby podrosną znajdę im dom )
Pytanie moje

1. Jak będą w jednym akwa będzie agresja?

2. Jeżeli będzie agresja lepiej wziąć elegansa czy lituratusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na (1) pytanie na 90 procent będzie się działo u mnie na początku był spokój po 2 miesiącach awantury co parę minut, i nie miałem wyjscia musiałem się jednego pozbyć,ale znam osoby co mają dwie sztuki w akwarium i jest spokój,tak przynajmniej twierdzą   . (2) pytanie to kwestia gustu dla mnie osobiście elegans moj ma prawie 20 cm pięknie wygląda i dostojnie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Marzyłam kiedyś o tej rybie, ale nie zdecydowałam się kupić. Chyba jeden z kolegów z forum trzymał obydwa, ale nie jestem pewna. Na pewno miał i blondynkę i szarego, tylko nie pamiętam, czy w tym samym czasie. 

Z tego, co się dowiadywalam to łatwiej utrzymać lituratusa, blondyna ma ponoć delikatniejszy układ pokarmowy, ale nie wiem, ile w tym prawdy i chętnie bym się sama dowiedziała od posiadaczy elegansa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Nik@ napisał:

 

Marzyłam kiedyś o tej rybie, ale nie zdecydowałam się kupić. Chyba jeden z kolegów z forum trzymał obydwa, ale nie jestem pewna. Na pewno miał i blondynkę i szarego, tylko nie pamiętam, czy w tym samym czasie. 

Z tego, co się dowiadywalam to łatwiej utrzymać lituratusa, blondyna ma ponoć delikatniejszy układ pokarmowy, ale nie wiem, ile w tym prawdy i chętnie bym się sama dowiedziała od posiadaczy elegansa. 

a czemu się nie zdecydowałaś?

21 godzin temu, falconf16 napisał:

Na (1) pytanie na 90 procent będzie się działo u mnie na początku był spokój po 2 miesiącach awantury co parę minut, i nie miałem wyjscia musiałem się jednego pozbyć,ale znam osoby co mają dwie sztuki w akwarium i jest spokój,tak przynajmniej twierdzą   . (2) pytanie to kwestia gustu dla mnie osobiście elegans moj ma prawie 20 cm pięknie wygląda i dostojnie.  

no ja chce kupić takiego 5-6 cm malucha i po 1-2 latach go oddam bo jednak 700l to mało. Ale z tego co zasięgałem informacji jest to ryba nie agresywna spokojna i nie łapie ją ospa jak  białobrodego japonicusa itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo miałam jeszcze większe marzenie: naso vlamingii, a dwie ryby rozmiaru karpia to za dużo na tak małe akwarium. Co prawda lituratus rośnie mniejszy, niż vlamingii i jak mój vlamingii kiedyś wyrośnie z akwarium i znajdę mu duży dom, to może wtedy wezmę lituratusa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.