Skocz do zawartości

Historia edycji

Marijo

Marijo

Tak mam refugium i to 250 litrów, dlatego dozuję żelazo, potas i mangan. Kiedy dozuję te pierwiastki nie mam problemu z PH, wieczorem 8,3 i 8,2 rano. Takie małe wahania to chyba właśnie z powodu jego wielkości. Gdy skończy mi się potas w dozowniku PH zaczyna spadać. Ale trzeba też zadbać i inne mikro które potrzebne są koralom bo one również zużywają CO2 stąd moja sugestia o zrobieniu dwóch większych podmian aby uzupełnić te elementy. Pierwsze symptomy opisałeś w poście z końca sierpnia, że szyb nie musisz często czyścić. Moim zdaniem braki w mikroelementach powodują powolniejszy wzrost glonów i korali, a co za tym idzie mniejsze zapotrzebowanie na CO2. Ja na przykład nie używam odpieniacza, ponieważ gdy pracuje powoduje to u mnie wzrost azotanów i fosforanów. Myślę, że jest to spowodowane tym, że przy włączonym odpieniaczu zaczyna brakować mikroelementów co spowolnia wzrost nutrienty nie są wykorzystywane, ale do tego oczywiście nie namawiam.

Odkopałem fajny post https://nano-reef.pl/forums/topic/63062-jak-rosnie-rafa-koralowa-artykul-dr-tima-wijgerde/

Marijo

Marijo

Tak mam refugium i to 250 litrów, dlatego dozuję żelazo, potas i mangan. Kiedy dozuję te pierwiastki nie mam problemu z PH, wieczorem 8,3 i 8,2 rano. Takie małe wahania to chyba właśnie z powodu jego wielkości. Gdy skończy mi się potas w dozowniku PH zaczyna spadać. Ale trzeba też zadbać i inne mikro które potrzebne są koralom bo one również zużywają CO2 stąd moja sugestia o zrobieniu dwóch większych podmianach aby uzupełnić te elementy. Pierwsze symptomy opisałeś w poście z końca sierpnia, że szyb nie musisz często czyścić. Moim zdaniem braki w mikroelementach powodują powolniejszy wzrost glonów i korali, a co za tym idzie mniejsze zapotrzebowanie na CO2. Ja na przykład nie używam odpieniacza, ponieważ gdy pracuje powoduje to u mnie wzrost azotanów i fosforanów. Myślę, że jest to spowodowane tym, że przy włączonym odpieniaczu zaczyna brakować mikroelementów co spowolnia wzrost nutrienty nie są wykorzystywane, ale do tego oczywiście nie namawiam.

Odkopałem fajny post https://nano-reef.pl/forums/topic/63062-jak-rosnie-rafa-koralowa-artykul-dr-tima-wijgerde/

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.