Skocz do zawartości
dadario

KLOC czyli pół tony solanki... nie masz problemów załóż se zbiornik

Rekomendowane odpowiedzi

aleś się uparł na te wężyki z kroplówki... wąż silikonowy blue snake te się nie załamują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, chwialek napisał:

aleś się uparł na te wężyki z kroplówki... wąż silikonowy blue snake te się nie załamują

Szczerze??? Pierwszy raz słyszę o takich wężykach... Zawsze jak coś używałem takich tych "akwarystycznych" zielonych... Dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, będę myślał... W sobotę jestem w robocie, może coś znajdę ciekawego na OIOMie albo sali operacyjnej :-P

Z racji, że o moim akwarium słuch zaginął (Waldek pisze, że jest, ale Przemek milczy) dzisiaj trochę dłubałem "elektrycznie". Powstała: wstępna wizja części elektrycznej, lampka 20W nad refugium, oraz 12W nad szczepkarium... 

Muszę jeszcze zakupić linki i haczyki aby je uwiesić nad sumpem, ale jakiś już element znów poszedł do przodu- dobre chociaż to. 
Do sumpa brakuje mi jeszcze korytek grzebieniowych aby pochować kable... Mają być w przyszłym tygodniu, niestety nie będą białe... Trudno... Na razie wygląda to tak:

IMG_20200102_205259.jpg

IMG_20200102_205318.jpg

IMG_20200102_205332.jpgZapomniałem jeszcze o zdjęciu lampek (tak, wiem, że ta wąska ma krzywo przyklejone PCB, mały wypadek przy klejeniu :-D)

IMG_20200102_211040.jpg

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampki super, skąd masz? Sam je wydłubałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ DIY pełną gębą... Z racji, że będą sterowane z sonofa, najprostsza forma. PCB, diody, driver, radiator na przerost. Być może na lampę do refugium dam soczewki, ale to w przyszłości jak już będzie akwarium działać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co to sonof, znam tylko sterownik od Magu (swoją drogą, gdzie przepadł Magu?) I mam z nim mile doświadczenia. 

Jestem pewna, że doczekasz się niedługo swojego akwarium, Przemek to uczciwy człowiek, tylko bardzo zapracowany. Może bierze więcej zleceń, niz jest w stanie przerobic, bo nie potrafi odmówić, nie wiem, ale ja jestem spokojna za jego uczciwość. 

Też czekałam, ale gdybym kiedykolwiek miała szansę postawić jeszcze większy zbiornik, to tylko u Przemka bym zamowila. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ Sonoff to chińska zabawka do sterowaniem włączy/wyłącz albo automatycznie albo z internetów... Fajna sprawa...
Co do Przemka... Ja już nie komentuję... Trochę brak mi sił do tego... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi pamiętniczku... Akwarium ciągle w Szczecinie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty jeszcze tego nie odpaliłeś- no nie następny dziwny akwrysta. 

To ja nawet dałem rade cyrkulacje  zmienic .


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2019 o 18:32, dadario napisał:

Z pozytywnych wiadomości dorwałem ładne białe baniaczki 10l na ballinga, które wręcz idealnie mieszczą mi się w części "dozującej" szafki. Nie mam pomysłu tylko jak podłączyć je do pomp aby łatwo dało się je odłączyć, było szczelnie i ładnie. Ktoś ma jakiś pomysł??? 

Ja mam powiercone dziurki i tylko wężyki wpuszczone do dna. Jak uzupełniam to tylko odkręcam nakrętkę i wyciągam baniaczek.

Możesz użyć takich złączek jak chcesz https://www.plantica.pl/produkty/napowietrzanie/akcesoria/ebi-lacznik-do-wezy-64mm-2-sztuki-11074

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo... 

Eagle has landed!!!!

Naprawa wykonana perfekcyjnie, kurier też niczego nie zawalił, więc mogę jutro kleić hydraulikę... 

@Dareklisc Tu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że limit perypetii został wyczerpany i teraz pójdzie z górki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od podstaw na żywo bardzo fajnie się zapowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, dadario napisał:

Eagle has landed!!!!

A tak zapytam. Czy akwarium zostało opite, bo może tutaj należało by szukać przyczyn wszelkich kataklizmów?;):lol:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy element akwarium z osobna oczywiście, jako całość, niestety, jeszcze nie. Ba, nawet oblewałem fakt braku akwarium ( @chwialek coś o tym wie).  Myślę, że wychylę butelczynę rdzawej cieczy na pochybel złym mocom jak zbiornik stanie na swoim miejscu... Jeśliś zainteresowany to zapraszam...
 

Z wieści z placu boju: hydraulika sklejona!!! Nawet to jakoś wyszło... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończ p...ć opowiadać i foty dawaj ;)  :P

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, dadario napisał:

wychylę butelczynę rdzawej cieczy na pochybel złym mocom jak zbiornik stanie na swoim miejscu...

Wyrobisz się do 8 maja ? Butelkować trzeba każdy element z osobna inaczej jak się sump nie rozszczelni, to hydraulika będzie kapać ... A jak zdrowia obsady z nami nie wypijesz to nic ci po szczelnym baniaku ...

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katanico może być fajnego w hydraulice... nic odkrywczego. 4 rury 32 mm, dwa spływy, rewizja i powrót... kilka m rrurek, kilka kolanek, kilka złączek, 3 zawory...

@chwialek plan jest taki aby w poniedziałek przestawić stare akwarium i ustawić na jego miejscu nowe... Potem podpięcie wszystkiego do kupy, rodi i solenie. Kilka dni "mieszania" wody pomiędzy zbiornikami i przekładka życia. Ostatni punkt jest o tyle skomplikowany, że 90% korali ze skały muszę oderwać, potem ulepszyć kompozycję i powtórnie przykleić tym razem z zachowaniem większej ilości miejsca między koralami... 
Tak więc do maja powinno być po powtórnym dojrzewaniu :-P 

IMG_20200110_095423.jpg

IMG_20200110_095445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż foto całości jeszcze nie obudowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomi1140 specjalnie dla Ciebie... A jak chcesz, to zapraszam... Masz kilka km do mnie... 

IMG_20200110_122132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo ładnie estetycznie tak jak mi się podoba ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacnie by to wygladało obudowane szyba aby było wszystko widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No u niektórych także sump jest ozdobą, może @dadario się też na takie coś skusi :P 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dadario napisał:

@tomi1140 specjalnie dla Ciebie... A jak chcesz, to zapraszam... Masz kilka km do mnie... 

IMG_20200110_122132.jpg

Ładnie to wygląda warto było poczekać. Sam stoję przed dylematem gdzie i jaki wymiar skleić. Przemo kleił mi już dwa zbiorniki zawsze było ok. Z chęcią bym się wprosił zerknąć. Podeślij nr na priv. Ładnie zrobiony stelaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.