Skocz do zawartości
dadario

KLOC czyli pół tony solanki... nie masz problemów załóż se zbiornik

Rekomendowane odpowiedzi

Bez KW miałem 7,5 minimum i 7,75maks... 

@norbi2222 nie mialem dużych przyrostów, ale zobaczymy dopiero za jakiś czas czy koralowce ruszą lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać w akwarium pewne efekty... Woda zrobiła się bardziej przejrzysta i mniej jest nalotu na szybach (pewnie poprawiłem stosunek makro do mikroelementów)... 

A teraz pytanie techniczne... A gdyby tak KW podawać przez pompę podającą z zaworkiem precyzyjnym??? Tak jak robię teraz w reaktorze wapnia???  Czyli mała pompką z redukcją na wąż 3mm oraz zaworkiem precyzyjnym aby kropiło okolice 30kropel na minutę??? 

 

Przemyślałem to... U mnie się nie sprawdzi... W przypadku zaniku zasilania cała zawartość reaktora KW grawitacyjnie wróci do dolewki... 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dadario napisał:

Widać w akwarium pewne efekty... Woda zrobiła się bardziej przejrzysta i mniej jest nalotu na szybach (pewnie poprawiłem stosunek makro do mikroelementów)... 

A teraz pytanie techniczne... A gdyby tak KW podawać przez pompę podającą z zaworkiem precyzyjnym??? Tak jak robię teraz w reaktorze wapnia???  Czyli mała pompką z redukcją na wąż 3mm oraz zaworkiem precyzyjnym aby kropiło okolice 30kropel na minutę??? 

Przemyślałem to... U mnie się nie sprawdzi... W przypadku zaniku zasilania cała zawartość reaktora KW grawitacyjnie wróci do dolewki... 

Dać zasilanie otwarte grawitacyjnie powyżej odcieku reaktora to nie problem.... A właśnie otwarte zasilanie zrobić kropelkowo... i nic się nie cofnie. Tyle co wpływa tyle wypływa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś akwaryści KW podłączali bezpośrednio pod dolewkę  , i nie potrzebna  pompa.

@dadario Jaki wkład stosujesz?

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niewątpliwie macie rację i takie rozwiązania się u Was sprawdziły, niestety u mnie nie :( To znaczy, potrzebowałem na tyle małego odcieku, żeby kropelkował, no i nijak nie udało się ustawić stabilnie - w punkt, zawsze była jakaś tendencja, albo się zapychał. Mówię o reaktorze. Niestety w tym zakresie poległem. Może jak miał bym konsumpcję kilka razy większą, na wyższych wydajnościach ten sposób by się sprawdził. Mówię o reaktorze, ale z KW też może być podobnie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepki wersja taśmowa... Caulastre seledynowa musiała zmaleć, co spowodowało powstanie z jednej dużej kilku mniejszych okazów... Ale jakoś to przeboleję... Jak trochę odbiją to pójdą jako gratisy przy wymianie życia... 

 

IMG_20220103_140228_compress1.jpg

A tak wygląda chwilę po wsadzeniu do akwarium...całości się wstydzę... Jeszcze...

IMG_20220103_150752_compress60.jpg

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam nowa skała ? :bunny:


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna trzecia w zbiorniku i jestem więcej niż zadowolony... Jeśli dzieciaki pozwolą to jutro trafi kolejna część... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wstydź się, dawaj całość.:D


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Ironista napisał:

Nie wstydź się, dawaj całość.:D

Specjalnie dla Ciebie...

IMG_20220104_145731_compress87.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda jest taka mętna, czy to tylko na zdjęciu tak wyszło?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katani jest... Przed zdjęciem  sprzątałem szczepkarium i refugium więc trochę nabrudziłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dadario napisał:

Specjalnie dla Ciebie...

No i jest super, a jak się wyklaruje to będzie nawet elegancko.:clapping

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz te acropory…

Piękne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ironista teraz takie ładne już... 

Poranek na rafie... 

A na zdjęciu prezencik noworoczny dla Mnie od Siebie... Czyli półka na szczepki Twistmana... Polecam... 

 

IMG_20220105_093621_compress80.jpg

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario czy te parametry w stopce (kH i Ca ) są aktualne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arek77 dawno i nie prawda... Muszę usiąść i na kompie spróbować usunąć, bo z komórki nie potrafię...

Aktualnie:1026, Ca 430, kH 7,9, Mg 1280... Temp 25,5... PH teraz nie mierzę... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mówiłem że będzie elegancko. Uważaj tylko, bo jak te korale wyjdą ze zbiornika, to mogą zeżreć kota, psa, czy tam co jeszcze po domu będzie się wałęsać.:D:D


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co , to za  nowa skała ? Jeśli nie tajemnica.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dadario napisał:

@Ironista teraz takie ładne już... 

Poranek na rafie... 

A na zdjęciu prezencik noworoczny dla Mnie od Siebie... Czyli półka na szczepki Twistmana... Polecam... 

 

IMG_20220105_093621_compress80.jpg

Fajnie ukryłeś nowy kawałek skały :D ;):ice:


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ironista po Twojej wypowiedzi kazałem Żonie co wieczór przez dwie godziny stać przy zbiorniku. 

@JerzyB to nawet nie skała jeśli chodzi o ścisłość. Żywiczne moduły, puste w środku...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, dadario napisał:

 

@JerzyB to nawet nie skała jeśli chodzi o ścisłość. Żywiczne moduły, puste w środku...

No co ty ? :blink:


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo Obserwujący... 

Przepraszam, że tak długo musieliście czekać... 9miesiecy... Tyle trwało zbieranie się w sobie żeby w końcu zrobić porządek z skałą... No i udało się... 

Przedstawiam Wam KLOCa w wersy uporządkowanej...

Może nie wszystko jeszcze idealnie wygląda, ale najtrudniejsze już za mną... Skała wywalona, piasek wyczyszczony, nowe moduły wsadzone... Korale wstępnie uporządkowane... Ogólnie cieszy oko... 

Przez dwa tygodnie podmienione 400l wody... Głównie do czyszczenia piasku i aby wydać koralowce których miałem w nadmiarze... Po wymianie skały w systemie przybyło około 20l wody w obiegu, nie spodziewałem się, że aż tyle wyjdzie szczerze mówiąc... Teraz chwila oddechu, może jeszcze drobne poprawki przy położeniu korali ale przez jakiś czas nie będę grzebał... Parametry trochę się rozjechały, ale bez tragedii... Przez kilka dni do zbiornika będą trafiały śmierdziuchy i biofuel aby biologia się odbudowała... No i w końcu jest czas na nowe gatunki korali. 

Są też pomysły na nowe zabawki... Zobaczymy... Może coś nowego zawiśnie nad akwarium... Albo trafi pod... Dużo zależy od @CoralHouse :clowning

PS. Trochę mi nie pasuje wizualnej ta skałka od przodu... Jest za ciężka... Muszę ją na coś wymienić chyba... 

IMG_20220111_135652_compress87.jpg

IMG_20220111_135701_compress96.jpg

IMG_20220111_135645_compress96.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiejko coś tam przybyło już nowego...

 

IMG_20220114_161805_crop_66_compress98.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.