Jump to content
dadario

KLOC czyli pół tony solanki... nie masz problemów załóż se zbiornik

Recommended Posts

aleś się uparł na te wężyki z kroplówki... wąż silikonowy blue snake te się nie załamują

2 minuty temu, chwialek napisał:

aleś się uparł na te wężyki z kroplówki... wąż silikonowy blue snake te się nie załamują

Szczerze??? Pierwszy raz słyszę o takich wężykach... Zawsze jak coś używałem takich tych "akwarystycznych" zielonych... Dzięki!!!

No nic, będę myślał... W sobotę jestem w robocie, może coś znajdę ciekawego na OIOMie albo sali operacyjnej :-P

Z racji, że o moim akwarium słuch zaginął (Waldek pisze, że jest, ale Przemek milczy) dzisiaj trochę dłubałem "elektrycznie". Powstała: wstępna wizja części elektrycznej, lampka 20W nad refugium, oraz 12W nad szczepkarium... 

Muszę jeszcze zakupić linki i haczyki aby je uwiesić nad sumpem, ale jakiś już element znów poszedł do przodu- dobre chociaż to. 
Do sumpa brakuje mi jeszcze korytek grzebieniowych aby pochować kable... Mają być w przyszłym tygodniu, niestety nie będą białe... Trudno... Na razie wygląda to tak:

IMG_20200102_205259.jpg

IMG_20200102_205318.jpg

IMG_20200102_205332.jpgZapomniałem jeszcze o zdjęciu lampek (tak, wiem, że ta wąska ma krzywo przyklejone PCB, mały wypadek przy klejeniu :-D)

IMG_20200102_211040.jpg

Edited by dadario (see edit history)

Lampki super, skąd masz? Sam je wydłubałes?

@Nik@ DIY pełną gębą... Z racji, że będą sterowane z sonofa, najprostsza forma. PCB, diody, driver, radiator na przerost. Być może na lampę do refugium dam soczewki, ale to w przyszłości jak już będzie akwarium działać... 

Nie wiem, co to sonof, znam tylko sterownik od Magu (swoją drogą, gdzie przepadł Magu?) I mam z nim mile doświadczenia. 

Jestem pewna, że doczekasz się niedługo swojego akwarium, Przemek to uczciwy człowiek, tylko bardzo zapracowany. Może bierze więcej zleceń, niz jest w stanie przerobic, bo nie potrafi odmówić, nie wiem, ale ja jestem spokojna za jego uczciwość. 

Też czekałam, ale gdybym kiedykolwiek miała szansę postawić jeszcze większy zbiornik, to tylko u Przemka bym zamowila. 

@Nik@ Sonoff to chińska zabawka do sterowaniem włączy/wyłącz albo automatycznie albo z internetów... Fajna sprawa...
Co do Przemka... Ja już nie komentuję... Trochę brak mi sił do tego... 

Drogi pamiętniczku... Akwarium ciągle w Szczecinie... 

A ty jeszcze tego nie odpaliłeś- no nie następny dziwny akwrysta. 

To ja nawet dałem rade cyrkulacje  zmienic .

W dniu 30.12.2019 o 18:32, dadario napisał:

Z pozytywnych wiadomości dorwałem ładne białe baniaczki 10l na ballinga, które wręcz idealnie mieszczą mi się w części "dozującej" szafki. Nie mam pomysłu tylko jak podłączyć je do pomp aby łatwo dało się je odłączyć, było szczelnie i ładnie. Ktoś ma jakiś pomysł??? 

Ja mam powiercone dziurki i tylko wężyki wpuszczone do dna. Jak uzupełniam to tylko odkręcam nakrętkę i wyciągam baniaczek.

Możesz użyć takich złączek jak chcesz https://www.plantica.pl/produkty/napowietrzanie/akcesoria/ebi-lacznik-do-wezy-64mm-2-sztuki-11074

Drodzy Państwo... 

Eagle has landed!!!!

Naprawa wykonana perfekcyjnie, kurier też niczego nie zawalił, więc mogę jutro kleić hydraulikę... 

@Dareklisc Tu :P

Mam nadzieję, że limit perypetii został wyczerpany i teraz pójdzie z górki :)

19 godzin temu, dadario napisał:

Eagle has landed!!!!

A tak zapytam. Czy akwarium zostało opite, bo może tutaj należało by szukać przyczyn wszelkich kataklizmów?;):lol:

Każdy element akwarium z osobna oczywiście, jako całość, niestety, jeszcze nie. Ba, nawet oblewałem fakt braku akwarium ( @chwialek coś o tym wie).  Myślę, że wychylę butelczynę rdzawej cieczy na pochybel złym mocom jak zbiornik stanie na swoim miejscu... Jeśliś zainteresowany to zapraszam...

Z wieści z placu boju: hydraulika sklejona!!! Nawet to jakoś wyszło... 

Skończ p...ć opowiadać i foty dawaj ;)  :P

50 minut temu, dadario napisał:

wychylę butelczynę rdzawej cieczy na pochybel złym mocom jak zbiornik stanie na swoim miejscu...

Wyrobisz się do 8 maja ? Butelkować trzeba każdy element z osobna inaczej jak się sump nie rozszczelni, to hydraulika będzie kapać ... A jak zdrowia obsady z nami nie wypijesz to nic ci po szczelnym baniaku ...

Edited by chwialek (see edit history)

@katanico może być fajnego w hydraulice... nic odkrywczego. 4 rury 32 mm, dwa spływy, rewizja i powrót... kilka m rrurek, kilka kolanek, kilka złączek, 3 zawory...

@chwialek plan jest taki aby w poniedziałek przestawić stare akwarium i ustawić na jego miejscu nowe... Potem podpięcie wszystkiego do kupy, rodi i solenie. Kilka dni "mieszania" wody pomiędzy zbiornikami i przekładka życia. Ostatni punkt jest o tyle skomplikowany, że 90% korali ze skały muszę oderwać, potem ulepszyć kompozycję i powtórnie przykleić tym razem z zachowaniem większej ilości miejsca między koralami... 
Tak więc do maja powinno być po powtórnym dojrzewaniu :-P 

IMG_20200110_095423.jpg

IMG_20200110_095445.jpg

@tomi1140 specjalnie dla Ciebie... A jak chcesz, to zapraszam... Masz kilka km do mnie... 

IMG_20200110_122132.jpg

Bardzo ładnie estetycznie tak jak mi się podoba ;) 

zacnie by to wygladało obudowane szyba aby było wszystko widać :)

No u niektórych także sump jest ozdobą, może @dadario się też na takie coś skusi :P 

3 godziny temu, dadario napisał:

@tomi1140 specjalnie dla Ciebie... A jak chcesz, to zapraszam... Masz kilka km do mnie... 

IMG_20200110_122132.jpg

Ładnie to wygląda warto było poczekać. Sam stoję przed dylematem gdzie i jaki wymiar skleić. Przemo kleił mi już dwa zbiorniki zawsze było ok. Z chęcią bym się wprosił zerknąć. Podeślij nr na priv. Ładnie zrobiony stelaż.