Skocz do zawartości
darek1973

Pompa cyrkulacyjna Vortech-czy warta swojej ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie pomp Vortech. Jestem zainteresowany kupnem w/w pompy tylko czy jest warta swojej ceny, jakie są opinie czy spostrzeżenia osób które je mają w swoich akwariach. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o niej myślałem, ale potem uświadomiłem sobie że ta pompa może dmuchać tylko na wprost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem MP 40 QD

U mnie była dosyć głośna, sprzedałem @afgi, on dokupił drugą, doszedł do wniosku, że z tą ode mnie jest coś nie tak, bo druga była cichutka. Zareklamował, coś tam wymienili i obie działają perfekcyjnie. Te pompy są mocne, bardzo dużo wody potrafią pchać, ale dają jeden bardzo mocny strumień, trzeba by dać drugą na przeciwko, żeby się zderzały i żeby woda się kotłowała. Za to jak ktoś ma długie akwarium to byłyby świetne żeby wypchać wodę aż do końca. U mnie przy 70-80% mieszała żwirek KZ na drugim końcu w akwarium 120cm. Vortecha wymieniłem na maxspecty i jeśli chodzi o ogólny ruch wody jestem dużo bardziej zadowolony. Przy czym nie wykorzystałem do końca możliwości Vortecha, bo raz że głośno chodził, dwa że miałem tylko jeden. Jakbym miał dwa poprawnie działające to może inaczej bym mówił.

I tak jak Kuba pisze, one prują wodę na wprost, nie da się kierować kierunkiem strumienia. Imo świetne do wielkich akwariów.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam mp 40 od 2 mscy , bezgłośna , mieli wodę bardzo dobrze , przy zbiorniku 100 cm długości ustawiona na 40% . Dla mnie rewelacja i rzeczywiście dokupię drugą i ustawię po przeciwnej stronie . Rewelacyjnie łatwe czyszczenie i wyjmowanie ze zbiornika . Zero przewodów w wodzie jest też istotnym plusem . Posiadam gyre maxpecta już 2 lata w sumie bezawaryjna , ale czyszczenie jej przy mp 40 to mordęga i nie lada wyzwanie zaczynając od wyjęcia ze zbiornika :) . Mp 40 odklejasz od szkła wrzucasz do wody z kwaskiem cytrynowym , godzinka i przyklejasz do szkła po prostu bajka . POLECAM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zapomniałem o tych dwóch zaletach, super łatwe czyszczenie i brak kabli w środku.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, katani napisał:

Ja miałem MP 40 QD

U mnie była dosyć głośna, sprzedałem @afgi, on dokupił drugą, doszedł do wniosku, że z tą ode mnie jest coś nie tak, bo druga była cichutka. Zareklamował, coś tam wymienili i obie działają perfekcyjnie. Te pompy są mocne, bardzo dużo wody potrafią pchać, ale dają jeden bardzo mocny strumień, trzeba by dać drugą na przeciwko, żeby się zderzały i żeby woda się kotłowała. Za to jak ktoś ma długie akwarium to byłyby świetne żeby wypchać wodę aż do końca. U mnie przy 70-80% mieszała żwirek KZ na drugim końcu w akwarium 120cm. Vortecha wymieniłem na maxspecty i jeśli chodzi o ogólny ruch wody jestem dużo bardziej zadowolony. Przy czym nie wykorzystałem do końca możliwości Vortecha, bo raz że głośno chodził, dwa że miałem tylko jeden. Jakbym miał dwa poprawnie działające to może inaczej bym mówił.

I tak jak Kuba pisze, one prują wodę na wprost, nie da się kierować kierunkiem strumienia. Imo świetne do wielkich akwariów.

Faktycznie, mam teraz dwie pompy MP40 quite drive. Nie są to tanie pompy, ale warte swej ceny. Wczesniej mialem 2 x RW 8 i dzialaly bez zarzutu, ale w porownaniu do Vortecha, to jak maluch i BMW. Jebao są zadziwiająco  male przy Vortech i przede wszystkim dmuchaja waskim strumieniem. Vortech wypycha bardzo dużą powierzchnie wody i widac to od razu po ruchu korali i latajacym detrytusie. Dlatego to nie jest problem, ze dmuchaja na wprost

Dodatkowo, do RW nie mialem zastrzezen do głosnosci, ale Vortecha nie slychac kompletnie. Nawet wieczorem, uslyszysz komara, ale nie te pompe. 

serwis reklamacyjny bez zarzutu, wymienili jakiąs peknietą czesc w srodku bez jakiegokolwiek problemu. 

 

Sterowalnosc, sila i kultura pracy przemawia za tymi pompami. 

 

Cos takze slyszalem, ze Ecotech szykuje jakas nowa aplikacje, system ktory pozwoli ominąć Reeflinka przy laczeniu z ich urzadzeniami. Obecnnie sprzedawane urzadzenia juz maja odpowiedni modul.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@afgi. O taką odpowiedź mi chodziło. W 100% przekonałeś mnie do tej pompy choć ja kupię mniejszy model. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@afgi. O taką odpowiedź mi chodziło. W 100% przekonałeś mnie do tej pompy choć ja kupię mniejszy model. Pozdrawiam wszystkich

Ciesze sie :)
Co do mniejszego modelu, sprawdź sobie czy nie masz za grubej szyby


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do vortecha 10 szyba maksymalnie 10mm i trzeba ją przymocowac do uchwytu. Przy tej grubości  szyby trzyma się  raczej słabo. Pompa przeznaczona do  małych akwariów.  W 150 litrach bardzo ładnie mi bujała wodę po ustawieniu jej w tryb wavebox. Z kolei przy akwarium 200 litrowym już nie dawała rady. 


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakże w dłuższej perspektywie czasowej (3-5lat) Vortech przegrywa z Jebao. Pompy są awaryjne i magnesy „puchną”. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie Jacku nie wiem czy przegrywa, mnie po 2-3 latach z 4 Jebao została jedna, reszta padła. Inna sprawa że sztuka kosztuje tylko 400-500 a nie 1700


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tdew napisał:

właśnie Jacku nie wiem czy przegrywa, mnie po 2-3 latach z 4 Jebao została jedna, reszta padła. Inna sprawa że sztuka kosztuje tylko 400-500 a nie 1700

Od momentu pojawienia się Jebao na rynku mi umarła jedna :) . Vortechy fajne ale to centrowanie czasami doprowadzało mnie do szału.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwie takie pompy, ale już nie mamietam modeli. Nie były bezszelestne. Wydawały dzwięk podobny do regularnego "chrupania". Identyczny dzwiek za kazdym razem ale bez zwiazku z obrotami pompy co bylo dość dziwne. Dzwięk dochodził z modułu z silnikiem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednakże w dłuższej perspektywie czasowej (3-5lat) Vortech przegrywa z Jebao. Pompy są awaryjne i magnesy „puchną”. 

Na amerykańskich forach widac ich zywotnosc. Jest tam mnostwo starych modeli, tych z bialym panelem. Pierwsze dkysze o tym magnesie, ale moze to prawda.
Prawde mowiac watpie aby firma premium miala nizsza zywotnosc od Jebao. Jebao jest znakomita w swej grupie cenowej, ake pewnych kwestii nie przeskoczysz. Ecotech dba o renome. Mam jeszcze ich lampy 3 generacj i dzialaja bez zarzutu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2019 o 15:27, darek1973 napisał:

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie pomp Vortech. Jestem zainteresowany kupnem w/w pompy tylko czy jest warta swojej ceny, jakie są opinie czy spostrzeżenia osób które je mają w swoich akwariach. Pozdrawiam

Błędnie skonstruowane pytanie:

- wartość jest mocno subiektywna, zależna od dochodów, gustów itp.

- ograniczenie respondentów do grupy użytkowników daje nie reprezentatywny obraz, dlatego że mało kto z osób posiadających je publicznie przyzna że się pomylił :) Albo będzie krytykował produkt który sprzedał na forum :)))

 

A poważnie mówiąc, pompa daje szeroki, jednolity pod względem mocy strumień, który mimo to nie obmywa całości akwarium - są martwe pola. Jeśli ustawisz go tak by po brzegach była przyzwoita cyrkulacja, to w pobliżu pompy będzie sajgon. Można ustawić jedynie prostopadle do szyby - co jest sporym ograniczeniem w prawidłowym stosowaniu. Pomimo swojej ceny awarie zdarzają się częściej niż sporadycznie. Fakt, firma dosyć szybko wypuszcza poprawione modele, no ale te starsze dalej są na rynku. Nie zamocujesz jej też na ściance z kominem.

Jako alternatywa, pomysl o maxpekcie. Montujesz go przy tafli wody, z boku, kable są prawie niewidoczne, pompa też.  Przepływ jest laminarny - całą powierzchnią wody, nie ma martwych stref, nawet jeśli masz nawalone gruzowisko skał. Pompa bez problemu radzi sobie ze zmianą kierunku pracy, nie tylko siły, co umożliwia doskonałe sprzątanie akwarium.. Pompa generuje szeroki strumień który wszędzie dotrze, wymyje detrytus a przy tym nie utrudnia pływania rybom. Pozwa ustawić falę w każdym zbiorniku.

Nie wiem jak obecnie, ale kiedyś w wypadku problemu z pompą (nie pamiętam, chyba zalałem sterownik czy rozpięty kabel i po włączeniu coś się sfajczyło) przedstawiciel bez problemu wymienił mi część w ramach gwarancji.

Powyższe cechy, w mojej ocenie, uzasadniają zakup takiego maxpecta - mogę go polecić jako wieloletni użytkownik tych pomp. Miałem i tunze, miałem i chinki... teraz mieszam nimi sól. Szkoda na nie miejsca w baniaku (akwa 320 l i mam jedną pompę którą jestem w stanie, jak chcę, wymieść piasek ze wszystkich kątów :) ).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błędnie skonstruowane pytanie:
- wartość jest mocno subiektywna, zależna od dochodów, gustów itp.
- ograniczenie respondentów do grupy użytkowników daje nie reprezentatywny obraz, dlatego że mało kto z osób posiadających je publicznie przyzna że się pomylił [emoji4] Albo będzie krytykował produkt który sprzedał na forum :)))
 
A poważnie mówiąc, pompa daje szeroki, jednolity pod względem mocy strumień, który mimo to nie obmywa całości akwarium - są martwe pola. Jeśli ustawisz go tak by po brzegach była przyzwoita cyrkulacja, to w pobliżu pompy będzie sajgon. Można ustawić jedynie prostopadle do szyby - co jest sporym ograniczeniem w prawidłowym stosowaniu. Pomimo swojej ceny awarie zdarzają się częściej niż sporadycznie. Fakt, firma dosyć szybko wypuszcza poprawione modele, no ale te starsze dalej są na rynku. Nie zamocujesz jej też na ściance z kominem.
Jako alternatywa, pomysl o maxpekcie. Montujesz go przy tafli wody, z boku, kable są prawie niewidoczne, pompa też.  Przepływ jest laminarny - całą powierzchnią wody, nie ma martwych stref, nawet jeśli masz nawalone gruzowisko skał. Pompa bez problemu radzi sobie ze zmianą kierunku pracy, nie tylko siły, co umożliwia doskonałe sprzątanie akwarium.. Pompa generuje szeroki strumień który wszędzie dotrze, wymyje detrytus a przy tym nie utrudnia pływania rybom. Pozwa ustawić falę w każdym zbiorniku.
Nie wiem jak obecnie, ale kiedyś w wypadku problemu z pompą (nie pamiętam, chyba zalałem sterownik czy rozpięty kabel i po włączeniu coś się sfajczyło) przedstawiciel bez problemu wymienił mi część w ramach gwarancji.
Powyższe cechy, w mojej ocenie, uzasadniają zakup takiego maxpecta - mogę go polecić jako wieloletni użytkownik tych pomp. Miałem i tunze, miałem i chinki... teraz mieszam nimi sól. Szkoda na nie miejsca w baniaku (akwa 320 l i mam jedną pompę którą jestem w stanie, jak chcę, wymieść piasek ze wszystkich kątów [emoji4] ).

Fakt, zalezy czego szukasz. Na youtubie masz kilka ciekawych filmikow i porownan. Maxpect dostarczy innych funkcji, ale ma tez swoje ograniczenia. Ja weybieralem pomiedzy obydwoma, innych nie bralem pod uwage


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.