Skocz do zawartości
savvka

Jebao sw-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy ktoś wie, gdzie można szukać przyczyny w niedziałającym  sw2? Po włączeniu zasilacza kontroler działa bez zastrzeżeń. Przy podłączeniu juz samego falownika  do kontrolera- wszystkie diody przestają świecić i kontroler  przestaje reagować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, barto125 napisał:

Uszkodzony stojan

Falownik jest po gwarancji. Czy dobry fachowiec może to jeszcze naprawić, czy tylko wymiana wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wymienią stojan, wymiana całej pompy to okres gwarancji biegnący na nowo. Mój cyrkulator został tak właśnie naprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś rozgrzać tą żywicę którą jest zalana elektronika z tyłu stojana ale bez skutku. Niestety tylko wymiana wchodzi w grę. Jeżeli chcesz zostać przy jebao to w zasadzie polecam nowa serie SOW ona ma całą elektronikę silnika w kontrolerze podobno. W dodatku jest bardzo cicha. Mam osobiście SOW-8 ale dopiero 3 miesiące więc o awaryjności się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 16.09.2019 o 20:19, savvka napisał:

Falownik jest po gwarancji.

Gwarancja jest 12 miesięczna

pamiętaj że jeszcze jest Rękojmia i obowiązuje 24 mieś (zawsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, silvia napisał:

Gwarancja jest 12 miesięczna

pamiętaj że jeszcze jest Rękojmia i obowiązuje 24 mieś (zawsze)

Niestety falownik był zakupiony w maju 2017 roku. W ubiegłym roku wymieniany był stojan, ale to pewnie nie przedłuża gwarancji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli była wymiana stojana na nowy to ten element powinien mieć liczoną gwarancję od nowa?

Jest to nowy element.

" W przypadku, gdy gwarant dostarczył nową rzecz albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji „biegnie” na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Natomiast gdy gwarant wymienił część rzeczy, powyższe stosuje się odpowiednio do wymienionych przedmiotów. "

https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/gwarancja

 

Edytowane przez Lebcio (wyświetl historię edycji)

 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Gdy w moim sw2 wymieniono stojan i kontroler. W sumie to padł kontroler lecz firma wymienia też i stojan. Gwarancja leci od daty wymiany tych podzespołów. To było w czerwcu. W sierpniu pompa dostała "lewych obrotów". Odesłałem do gwarant. Firma mile mnie zaskoczyła. Przysłała mi nową pompę i dodatkowo tą większą i nowszy model, sow4. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.