Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Okazja!

Reaktor wapnia Pacific Sun AC2 w obniżonej cenie aż o 25% - 3660zł 

Reaktor do akwarium od 300 do 1400litrów.
Reaktor posiada kilka rys na tubie akrylowej, które powstały poczas transportu - proszę spojrzeć na zdjecia.

Reaktor jest nowy, sprawdzony, w 100% sprawny i na gwarancji.
W najbliższym czasie będziemy oferować Wam wiecej sprzętu PS, który ze względu na drobne usterki, które powstały podczas transportu lub w czasie procesu produkcyjnego nie przejdą kontroli jakości.

Link do nowego produktu https://reefshop.pl/pl/p/Calcfeeder-Reactor-wapnia-AC-Pro-V2-z-pompa-dozujaca-Pacific-Sun/6671

poniżej zdjęcia reaktora, który oferujemy w niższej cenie 

 

71022721_614858285709263_5719875932567633920_n.jpg

70320879_2683537628345846_7195996814279966720_n.jpg


pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kurna i tak drogo jak za kawałek plastiku ;)  link nie działa. 

Nikt nie mówił że akwarystyka morska będzie tania heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 5 tysi (wersja bez uszkodzenia) za trochę plastiku i mało skomplikowanej elektroniki,dla mnie sporo za dużo,ale pewno dla niektórych drobniaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zostałem przywołany niejako do tablicy więc wyjaśnię co zawiera (i czego nie potrzebuje) wyżej wymieniony reaktor.

Reaktor wapnia do poprawnej pracy wymaga kilku "akcesoriów". Oprócz samego reaktora(body + pompa cyrkulacyjna) klasyczny reaktor wapnia potrzebuje(do poprawnej i stabilnej w czasie pracy!):

- komputera pH wraz z elektrodą pH

- elektrozaworu

- pompy dozującej(przeznaczonej do pracy 24h/dobę) która w sposób niezmienny i stabilny będzie zaopatrywała reaktor w "świeżą" wodę która w kolumnie reaktora zostanie wzbogacona (ca,kh,mg etc). Ta pompa to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy element reaktora - jeśli ktoś odnotował niepowodzenia lub miał problemy z utrzymaniem stabilnego kh używając reaktora - to zazwyczaj z powodu zasilania go grawitacyjnie lub bypassa(prędzej czy później taki odciek nie jest stabilny a kH w akwarium idzię w górę/w dół).

W reaktorach typu CalcFeeder nie potrzebujemy kupować już żadnego z powyższych elementów. Nie jest potrzebny komputer pH(a także elektrody pH które co jakiś czas należało by wymienić), nie jest potrzebny elektrozawór(który już jest w zestawie - a do klasycznego reaktora należy go dokupić).

CalcFeeder do pomiaru CO2 używa czujnika optycznego umieszczonego w specjalnej komorze - czyli odpada nam kwestia wymiany elektrody.

Reaktor wyposażony jest kontroler z dotykowym ekranem oraz pompą dozującą (Heavy Duty) z silnikiem krokowym. Kontroler "obsługuje" czujnik optyczny, elektrozawór(dozuje CO2 - dba o właściwy poziom co2 - zdarzenia krytyczne jak brak gazu w butli etc) a także w zależności od potrzeby zajmuje się odgazowywaniem reaktora z gazów obojętnych(nie rozpuszczalnych w wodzie) które mogą zajmować miejsce dla CO2 przez co będzie wzrastało pH w kolumnie reaktora. Sterownik umożliwia sterowanie odciekiem  z dokładnością do 25ml/h dzięki czemu dozowanie płynu do reaktora jest niezwykle stabilne (kH w akwarium również). Czyli krótko mówiąc jest to pompa typu IKS - koszt około 1200-1300 PLN.

Jedynym elementem który musi zakupić akwarysta jest butla z gazem i manometrem. To wszystko.

CalcFeeder może dodatkowo współpracować z Kore 7th kHLab, który automatycznie mierzy twardość wody w akwarium i w potrafi sterować reaktorem wapnia(dozując także dawki awaryjne gdyby coś się stało - np. pusta butla co2).

Teraz proszę policzyć sobie cenę reaktora klasycznego(na sondzie pH) - co otrzymujemy w zestawie(w pudełku) - a co jest zawarte w cenie reaktora tyopu CalcFeeder. Proszę pamiętać o porównywaniu reaktorów o podobnej pojemności złoża/wielkości. Okazać się może że CalcFeeder nie jest w cale x razy droższy a oferuje przy tym dużo łatwiejszą obsługę(tylko przyciski up/down na ekranie które zwiększają/zmniejszają wydajność pompy. 

To tyle i aż tyle :-)

Urządzenie produkowane jest w Polsce, ma lokalny serwis i użytkownik nigdy nie zostaje "na lodzie" czekając aż Dystrybutor/sklep wyśle urządzenie na gwarancję do producenta(zazwyczaj za granicą). 

Jeśli więc powyższe jest "kawałkiem mało skomplikowanej elektroniki" - cóż, pozostaje mi sugerować rozpoczęcie własnej produkcji tego typu urządzeń za połowę ceny :-) i sukces światowy murowany.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Się powtórzę :P Nikt nie mówił że akwarystyka morska będzie tania heh Przemku dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem w swoim wątku, to jestem pod wrażeniem reaktora. Po około dwóch  dniach pracy produkuje KH 82, mój wcześniejsze reaktor maksymalnie tworzył 60. Aczkolwiek jest mały feler. Szum, a nawet chlupot przelewającej się wody w komorze, w której miesza się  z CO2.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, norbi2222 napisał:

Jak już wspominałem w swoim wątku, to jestem pod wrażeniem reaktora. Po około dwóch  dniach pracy produkuje KH 82, mój wcześniejsze reaktor maksymalnie tworzył 60. Aczkolwiek jest mały feler. Szum, a nawet chlupot przelewającej się wody w komorze, w której miesza się  z CO2.

Miło mi to czytać :-)

W zależności od wersji reaktora(czy to z zaworem regulującym czy też nie(Ac1/Ac2) - można reaktor wyciszyć regulując prędkość przepływu przez złoże. 

Napisz proszę do supportu technicznego(service@pacific-sun.eu) to doradzą jak reaktor wyregulować.

pozdrawiam!

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.