Skocz do zawartości
atk

Nemateleotris decora

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w dniu wczorajszym tj. 19.09.2019 wpuściłem do zbiornika jedną Nemateleotris decora wielkości około 4-5cm... 

Przy wpuszczeniu strasznie się motała i to się działo tak szybko, że gdzieś wpłynęła... I tak od wczoraj ani widu ani słychu śladu po rybce nie ma :( były już dwa skromne karmienia obsady ale po rybce ani śladu...

Podobno rybki są skoczne więc latarka w dłoń i szukałem dookoła zbiornika czy gdzieś nie wyskoczyła - też pusto. 

Pytanie czy rybka mogła gdzieś wpłynąć i się zaklinować? Czy po prostu tak się ukryła i potrzebuje dużo czasu na klimatyzacje? 

Screenshot_20190920_075356.jpg.d9705a1afedc9ce659fc9fc8f28daa7e.jpg

Edytowane przez atk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej potrzebuje czasu. Ostatnio wpuszczałem nowe rybki to potrzebowały 4 dni zanim się ogarnęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to możliwe że się schowała gdzieś w skale i nie wychodzi cały czas, nawet na jedzenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, atk napisał:

Ale to możliwe że się schowała gdzieś w skale i nie wychodzi cały czas, nawet na jedzenie? 

Decory i Magnifici mogą się zaszyć nawet na kilkanaście dni. Jak znalazła sobie miejsce w skale to bardzo dobrze, niech tam siedzi. Zaaklimatyzuje się i jeżeli nie masz w obsadzie nikogo kto będzie ją ganiał to na pewno wyjdzie.


c2146cd4380d7f0a5fe62d5a2d4e2c13u1900a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
37 minut temu, atk napisał:

Ale to możliwe że się schowała gdzieś w skale i nie wychodzi cały czas, nawet na jedzenie? 

Mam taką samą i dopiero po miesiącu zaczęła śmielej wypływać ze szczeliny skalnej. 2 pierwsze tygodnie to tylko widziałem jej wystający łepek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, =Fresz= napisał:

widziałem jej wystający łepek

to i tak dobrze... ;) ja jej w ogóle nie widzę... niestety za skałkami nie dojrzę :/ 

pozostaje mi liczyć, że jest wszystko ok i że kiedyś wypłynie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Początki będą trudne ;) Jak już zacznie wypływać, to wszystko w promieniu 15m od akwarium będzie powodowało jej natychmiastowy powrót do dziury ;) Potrzeba czasu i spokoju a będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Spokojnie  moja decora ze skały wyszła dopiero po 3 miesiącach ale tylko do karmienia i nur do dziupli :)  dopiero po  około roku zaczeła normalnie pływać . mam sporego zółtka i hepatusa ze 12 cm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, atk napisał:

Witajcie, w dniu wczorajszym tj. 19.08.2019 wpuściłem do zbiornika[...]

Znaczy miesiąc już siedzi ukryta, czy Ty się gdzieś na ten miesiąc zaszyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za czujność... 19.09.2019 znaczy się wczoraj - już poprawiam ;)

A wracając do Decory... ale ona tak ewentualnie w norce będzie siedzieć bez jedzenia etc... ?

By chociaż na chwilę nosek wychyliła... :(

Eh... nie doczytałem oraz szkoda też, że nie miałem info iż rybka jest aż taka płochliwa i skryta... być może nie zdecydowałbym się na nią... co prawda nadal mam nadzieję, że nigdzie nie wyskoczyła i nie mogę ją znaleźć oraz nic ją nie zjadło :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeah... Znalazłem ją totalnie schowaną w norce z piasku pod skałą... Rusza się więc żyje :)

Pozostaje mieć nadzieję że wyjdzie kiedyś z ukrycia i będzie radośnie pływać z resztą rybek z ferajny :pirate:

Dziękuję za dobre słowo... Bo już myślałem że przy wpuszczaniu gdzieś wyskoczyła na wieczną rafę :)

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez atk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radośnie będzie pływać lecz w dobranej parze; pojedyńcze są płochliwe.
 
Radzisz dołożyć jeszcze jedna?
Gdzies czytałem że w parach się zatłuką... Pytanie czy para 2x decora czy też para decora + magnifica

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dołożenie drugiej rybki to tylko albo aż 50% szansy. Ryby morskie trudno się dobierają w pary. To powód dla którego od jakiegoś czasu kupuje już tylko wcześniej pływające razem.

Mam parę magnific, zawsze są razem a w dzień niemal z przodu.

 

magnificia.jpg

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.