Skocz do zawartości
Michał28

Palitoksyna ku przestrodze.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor
59 minut temu, human_87 napisał:

To taki challange ma być dla mnie abym tego poszukał? Nawet nie wiem czy odpowiedź na to pytanie istnieje... Wkleiłem to tutaj, aby każdy sobie sam zadał pytanie czy bardziej wiarygodny jest jakiś post na forum, czy jednak opinia ludzi, którzy całą karierę zawodową poświęcają na badanie oceanów. Mnie przekonuje to co przeczytałem nawet jeśli nie wiem jak korale produkują tą toksynę.

Nie potrafisz studiować literatury. Sięgnij do źródeł...

Korale nie wytwarzają tej toksyny. 

 

Koniec tematu

 

Tester weź usuń te brednie ze swojego portalu bo mącisz ludziom w głowach i robisz im papkę z mózgu. Dlatego właśnie nie chciałem pisać artykułów na twoim portalu - wiedziałem że tak będzie. Robisz to dla sławy a nie po to żeby rozpowszechniać wiedzę.

 

poruszacie się w oparach absurdu

 

Woda utleniona - niszczy dino, krzemiany powodują wzrost bruzdnic i cyjanobakterii, słaba cyrkulacja powoduje wzrost cyjanobakterii....palitoksyna zabija wszystkich w pomieszczeniu w którym jest akwarium....  W akwarium 500 litrów muszisz mieć odpieniacz do 5000....   A dowody - brak --- no ale nie ważne - w końcu ktoś tak napisał....  Brednie. No ale popularność rośnie i zyski też....

Pewnie zaraz dostanę linki do tekstów po angolsku - w których jest napisane to co ja napisałem - tyle że pewnie myślicie że nie znam języka. No bo przecież ten co mieszka w Polsce nie zna języka i nie potrafi studiować angolskiej literatury... .

A teraz mnie zbanuj za to że mówię prawdę.

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ton Twojej wypowiedzi. Myślę, ze faktycznie chciałbym abyś został zbanowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie podoba mi się ton twoich wypowiedzi. Według mnie rozpowszechniasz "fake news". Tej tezy nie dowodzi tylko treść twoich postów ale także to że sam napisałeś że interesujesz się "teoriami spiskowymi" - czyli rozpowszechnianiem kłamstw.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ton moich wypowiedzi jest poprawny. To chyba Ty nie potrafisz sformułować odpowiedzi w taki sposób aby nie dodać sobie ważności i słuszności. Nie wiesz, że w poważnej rozmowie sugerowanie, że ktoś jest gorszy i głupszy stawia Cię na straconej pozycji a efekt, który zamierzasz osiągnąć jest odwrotny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość



Woda utleniona - niszczy dino, krzemiany powodują wzrost bruzdnic i cyjanobakterii, słaba cyrkulacja powoduje wzrost cyjanobakterii....palitoksyna zabija wszystkich w pomieszczeniu w którym jest akwarium....  W akwarium 500 litrów muszisz mieć odpieniacz do 5000....


Woda utleniona z dino nie sprawdzałem bo nie miałem dino [emoji14]

Krzemiamy bruzdnice i cyjano - nie wiem czy to zbieg okoliczności ale wymieniłem prefilrty i żywice tds pokazuje teraz 0, przy okazji zmieniłem bakterie ze special blend na brightwell no i spadła temp. ma zewnątrz i mam odwrót cyjano [emoji14] mam takie wrażenie że cyjano to takie sezonowe dziadostwo które pojawia się w okresie letnim.

Cyrkulacja i cyjano- nie ukrywam że tam gdzie jest najsłabsza cyrkulacja, a co za tym idzie zwiększone pokłady detrytusu to w tym miejscu cyjano miało się najlepiej.

Palitoksyna pewnie i by wszystkich zabiła gdyby właściciel nie zareagował [emoji14] a może nie wszystkich a tylko tych co mają słabsze serce [emoji14]

O odpieniaczu się nie wypowiadam bo nigdy nie miałem z nim styczności pomimo że posiadam akwarium morskie [emoji14]

Konrad co się z Tobą dzieje? ;) wincyj luzu...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popcorn.png?1429142729

O zmianach IP celem podważania Twoich opinii opowiedz @nanokaczor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, nanokaczor napisał:

Tester weź usuń te brednie ze swojego portalu bo mącisz ludziom w głowach i robisz im papkę z mózgu. Dlatego właśnie nie chciałem pisać artykułów na twoim portalu - wiedziałem że tak będzie. Robisz to dla sławy a nie po to żeby rozpowszechniać wiedzę.

Sam sobie przeczysz. Skoro jesteś taki obeznany w tym temacie i według Ciebie również Tester pisze bzdury, to czemu nie sprostujesz tych wszystkich kłamstw, którymi dzieli się ciemny lud? Napisz o tym, bardzo chętnie przeczytam. Bo póki co siejesz tylko zament. Rozpowszechniaj wiedzę obojętnie gdzie, nie musi to być u Testera

Edytowane przez goclik (wyświetl historię edycji)

232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Kolejna osoba nie umie czytać forum i literatury. Potwierdza to twój wpis.

Za to bardzo dobrze wychodzi wam hejt. Zamiast czytać zajmujecie się hejtowaniem mnie. Bardzo to mnie zachęca do dzielenia się wiedzą na tym forum. Boli was że ktoś może mieć inne zdanie....

 

A rydzyk zbudował ciepłownie geotermalną która działa i produkuje energię cieplną .... Greta natomiast jak wy rozpowszechnia fake news... sorry ale wole rydzyka >>> bo coś robi a nie rozpowszechnia bzdury bez źródła i hejtuje tych co mają inne zdanie...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

popcorn fake news time czyli po raz kolejny palitoksyna i jej zabójcza siła

Gdyby palitoksyna była tak zła to bomba atomowa była by niepotrzebna. Wystarczy zrzut korali na miasto i po sprawie...

 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, nanokaczor napisał:

Kolejna osoba nie umie czytać forum i literatury. Potwierdza to twój wpis.

Za to bardzo dobrze wychodzi wam hejt. Zamiast czytać zajmujecie się hejtowaniem mnie. Bardzo to mnie zachęca do dzielenia się wiedzą na tym forum. Boli was że ktoś może mieć inne zdanie....

Ty tak serio? Dobrze, że masz własne zdanie, według mnie jakby każdy miał takie samo, to świat byłby nudny. Nie zmienia to faktu, że póki co w żaden sposób nie potwierdzasz głoszonych przez siebie tez. 
 

Godzinę temu, nanokaczor napisał:

Korale nie wytwarzają tej toksyny. 

 

Koniec tematu

Gdzie źródło? Gdzie potwierdzenie tego? Nie ma? Czyli fake news.
Nie hejtuje. Jestem otwarty. Wiesz coś czego inni nie wiedzą? To się podziel, wyprowadź wszystkich z błędu, napisz swój artykuł, zbieraj tą sławę, którą to rzekomo zbiera Tester. Bądź jak Twój Rydzyk - zrób a nie gadaj! Bo póki co jesteś jak Greta

Edytowane przez goclik (wyświetl historię edycji)

232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popcorn fake news time czyli po raz kolejny palitoksyna i jej zabójcza siła
Gdyby palitoksyna była tak zła to bomba atomowa była by niepotrzebna. Wystarczy zrzut korali na miasto i po sprawie...
 
 
Jak zwykle nic konkretnego tylko bla bla bla. Nikt nie pisał że ktokolwiek zmarl po pracach w akwarium. Więc albo czytasz między wierszami albo mylisz wątki. Ale byli tacy co zmarli po zjedzeniu np. ryb. Po drugie nie wiem co ma bomba atomowa z akwarystyka morska. Broń chemiczna istnieje i jest równie skuteczna tylko również ma mały związek z akwarystyka morska. Według Ciebie pewnie broń chemiczna tylko w psychice siedzi. I tak na prawdę to fake news, ze istnieje. Dopalacze też nie zabijają wszystkich, narkotyki też. Alkohol też nie niszczy watroby. To są fake newsy. W ogóle alkoholicy, ćpuny potrafią żyć znacznie dłużej niż np sportowcy więc to na pewno są fake newsy. A w ogóle to wszystko z czym się nie zgadzasz to fake newsy. Ot i się wyjaśniło.




Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja jestem jaki chcę i robię to co na co mam ochotę. A ty mnie hejtujesz i obrażasz. Natomiast nie umiesz szukać informacji. Ja natomiast wcale nie mam na to ochoty i nie ma też takiej potrzeby - wasze posty nie mają źródeł.... Więc nie ma żadnej dyskusji a jedynym argumentem jest ad personam. Co zatem jeszcze o mnie napiszecie ?  Chętnie dowiem się jakiś nowinek o sobie.

 

VDR nie pisz do mnie bo i tak nie czytam.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dopóki trwa dyskusja na poziomie będę się przyglądać,spróbujcie nie rozerwać tego tematu.

czy Testera akt są wiarygodnie ? myślę że tak jednogłośnie..Konrad Ty tak na poważnie?

bardzo Was proszę piszmy na temat,czy wszystko musi się kończyć G.B?

 a osobiste żale na Pw 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, nanokaczor napisał:

Ja jestem jaki chcę i robię to co na co mam ochotę. A ty mnie hejtujesz i obrażasz. Natomiast nie umiesz szukać informacji. Ja natomiast wcale nie mam na to ochoty i nie ma też takiej potrzeby - wasze posty nie mają źródeł.... Więc nie ma żadnej dyskusji a jedynym argumentem jest ad personam. Co zatem jeszcze o mnie napiszecie ?  Chętnie dowiem się jakiś nowinek o sobie.

Myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu. Powiedz mi tylko czym i w którym miejscu Cie obraziłem?


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdy pierwszy raz przeczytalem któryś z podobnych tematow mialem pelne gacie i chcialem wywalic cala skałę bo w sumie na kazdej mam jakiegoś grzyba ,jednak usiadlem sobie i zaczelem sie zastanawiać: skoro przy przeprowadzcze i ukladaniu skały nic mi sie nie stało nie mialem sraczki rzygaczki ani nic innego to moze to bzdura i wiecie co minely dwa lata i teraz jestem tego pewien konrad pelen szacun ze chce ci sie z nimi kłócić. To tak samo jak zostalem zjechany za to ze przywiozlem jakiegos zwierzaka z cr a jak niedawno koles sie chwalil ze mieszka w australi i zdewastowal rafe dla swojego akwarium to wszyscy ochy i achy i ze jest za***isty . Zenada prosze panstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

@@Betia po co podkreślasz swoją obecność w tym temacie? Jaki jest jej cel? Weź idź na słońce poodychaj świeżym powietrzem, a nie tutaj grozisz palcem - funkcja moderatora polega na ogarniania, a nie pajacowaniu

 

dlaczego usuwasz mój post zamiast się do niego odnieść?  Przecież wnosi on do tej dyskusji tyle samo o ile nie więcej niż Twój :clowning

 

ps - nie wysyłaj mi PW, że cię obrażam :police:

Edytowane przez ensso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, c-sys napisał:

 To tak samo jak zostalem zjechany za to ze przywiozlem jakiegos zwierzaka z cr a jak niedawno koles sie chwalil ze mieszka w australi i zdewastowal rafe dla swojego akwarium to wszyscy ochy i achy i ze jest za***isty . Zenada prosze panstwa

Podpisuję się obiema rączkami ;)

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak bym wierzył w to co piszą w literaturze bez źródeł to bym żadnej krewetki nie rozmnożył - bo się nie da... A z drugiej strony dowiedział bym się że mnożenie błazenków jest prostsze od gupików... To dlaczego tych z polskiej hodowli jest tak mało?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, nanokaczor napisał:

Jak bym wierzył w to co piszą w literaturze bez źródeł to bym żadnej krewetki nie rozmnożył - bo się nie da... A z drugiej strony dowiedział bym się że mnożenie błazenków jest prostsze od gupików...

Czekam na odpowiedź gdzie i kiedy Cie obraziłem


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

 Niedawno chciałem się pozbyć palythoa ze względu na drugie już moje zatrucie oparami. Objawy to mdłości i źle samopoczucie w nocy.

No więdz skala z palythoa była dosyć duża i szkoda mi było ją wyrzucić. Wyciągnąłem ja z wody położyłem do pudełka plastikowego i czekałem żeby wyschła ,latwiej mi bedzie zeskrobać grzybki. Wyciagnieta byla o godzinie 18. Koszmar sie zaczął o godzinie 3 w nocy kiedy mój pies zwymiotował. Za nim zaczela wymiotowac moja żona oraz pokolei 3 synów no i oczywiscie mnie tez to dopadlo. Po chwili dostalismy wszyscy gorączki okolo 39'C i dreszcze nie do opanowania. Wymioty sie ciągły przez jakies 4 godziny. Samopoczucie masakryczne dopiero okolo godziny 9 rano wszystko zaczelo ustepowac jedynie ból kregosłupa zostal ale to raczej od napinania sie przy dreszczach. 

Wychodzi na to że palitoksyna jest wydzielana do powietrza przy wysychaniu polipów gdzie jest wdychana przez domowników.

Uważajcie na te koralowce. 

Pozdrawiam

 

Więc przejdźmy do początku tematu. Chłopak opisuje jak mu zachorowała cała rodzina. Tylko, że takie objawy to równie dobrze można nazwać grypą żołądkową.

Dla mnie to żaden dowód, a zbieg okoliczności. Wyciągałem mnóstwo tego korala ciąłem, jak i zarówno szczotkowałem z tym skały, gdy byłem zmuszony przez zarastanie. 

Na chwilę obecną wciąż mam go w akwarium. Co najlepsze śpię 2 metry od akwarium i czuje się kapitalnie. 

Każdy z nas robi jak uważa. Jeśli chodzi o mnie to nikt mnie nie namówi do tego abym się pozbył Palapythoa .

Wydaje mi się też, że wszystko zależy tu od organizmu. Jednego ugryzie wieloszczet to dochodzi do siebie dłużej, inny szybciej. Jeśli ktoś jest uczulony i bardzo delikatny to po prostu powinien zrezygnować z Akwarystyki Morskiej. Są to organizmy do dzisiaj nie zbadane.

 

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

VDR nie pisz do mnie bo i tak nie czytam.

 

Po pierwsze to nie pisze do Ciebie a jedynie komentuje Twoje wpisy do ogółu. Po drugie skoro nie czytasz to skąd wiesz o popcorn time i o tym że w ogóle pisze [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

 

A po trzecie to jestem wolnym człowiekiem i będę pisał wtedy kiedy będę miał ochotę. Nie mówiąc już o tym, że jedynymi osobami, które nie podały żadnych źródeł są zwolennicy teorii że palythoa nie są trujace. Wiekszosc, która pisała na odwrót podała mniej lub bardziej naukowe informacje, że to nie jest wymysł psychiki i głowy.

 

I choćbyś zaklinał że ziemia jest płaska to tylko nieliczni w to mam nadzieję uwierzą. Choć jak widać po forum takich nie brakuje.

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Artur Tokajuk napisał:

Więc przejdźmy do początku tematu. Chłopak opisuje jak mu zachorowała cała rodzina. Tylko, że takie objawy to równie dobrze można nazwać grypą żołądkową.

Dla mnie to żaden dowód a zbieg okoliczności. Wyciągałem mnóstwo tego korala ciąłem, jak i zarówno szczotkowałem z tym skały, gdy byłem zmuszony przez zarastanie. 

Na chwilę obecną wciąż mam go w akwarium. Co najlepsze śpię 2 metry od akwarium i czuje się kapitalnie. 

Dla mnie Twoje doświadczenia również nie stanowią żadnego dowodu. Dlaczego więc mam wierzyć w Twoją opinię a wątpić w to co opisał autor tematu? Nie przedstawiłeś wszak żadnych bardziej wiarygodnych argumentów.  


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
13 minut temu, goclik napisał:

Dla mnie Twoje doświadczenia również nie stanowią żadnego dowodu. Dlaczego więc mam wierzyć w Twoją opinię a wątpić w to co opisał autor tematu? Nie przedstawiłeś wszak żadnych bardziej wiarygodnych argumentów.  

Ty też nie masz żadnych dowodów. Wiec nie ma z czym dyskutować. Wieloletnie doświadczenia kilku osób - a według mnie ponad 50 które znam przeciwstawiasz bezpodstawnym tekstom bez źródeł...

Drogi Panie nie potrafisz szukać informacji na forum, w internecie i w dodatku nie potrafisz nawet zrozumieć co sam napisałeś.

Proszę napiszcie do mnie na pw! Najlepiej jakieś obelgi jak zwykle... Proszę się ujawniać

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K.... jaki ten temat jest juz nudny . Niech każdy robi jak uważa za stosowne .... Ja tnę w domu przy zamkniętym oknie i nic mi się nie dzieje ,ale nie zamierzam tego nikomu narzucać ..... chcesz to nawet w kombinezonie sobie te korale tnij, nic mi do tego .

 

PS.  post nic nie wnosi do dyskusji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.