Skocz do zawartości
Kiks

Uszkodzona Caulastrea

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest szansa na odbudowę?Koral uszkodzony w transporcie

15169021_IMG_20190921_130141.jpg

15169013_IMG_20190921_130202.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest zawsze  choć ta 1 główka chyba nie do odratowania  :(   jeśli druga zostanie to rozrosnie sie szybko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak się szukodził w transporcie?? To co on dez wody był transportowany. Raczej się nie od buduje. 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea akurat potrafi się odbudować. Kolega kupił 3 odmiany. Jedna radziła sobie w słabych parametrach wody druga gorzej, a trzeciej tkanka schodziła. Mało co z tej trzeciej zostało. A po 2 miesiącach ma 3 piękne nabite kalafiory ;) 

Znajde chwile czasu wieczorem to jakieś zdjęcia znajde.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostawić w spokoju i czekać. Dzięki za podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną (Choć nie aż tak) ale,  czekałem i czasem z pipety dałem troszkę artemii. Coś tam może się pożywiła. Dzisiaj z 3 mordek mam około 10. 

Oczywiście szanse są małe ale póki tkanka nie zeszła całkiem to bym zostawił. 

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda. Jedna główka odbiła. Druga zaczyna. Widać że chyba z gołego szkieletu jest szansa że odbije.

16073855_IMG_20200307_214006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafi odbic że szkieletu, większość lps tak potrafi.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak minimalnie tkanki było. Twierdzisz Elespero że nawet z gołego szkieletu bez grama tkanki potrafi odbić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak minimalnie tkanki było. Twierdzisz Elespero że nawet z gołego szkieletu bez grama tkanki potrafi odbić?
Euphilia, calustrea i dunka jak najbardziej. Patrząc gołym okiem.
Było nawet gdzieś na forum że z dunki został sam szkielet, wszystkie główki odcięte i zaczęły nowe główki rosnąć.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale wszystkie korale u mnie wyglądały ładnie, bez wielkich przyrostów , kupiłem Caulastrea i zeszła dość , został szkielet, nie wyrzuciłem go, jednak nie odrasta , miałem dość wysokie PO4 , prawdopodobnie po rozgarnięciu piachu.

Zbiłem PO4 do niskiego, do tego zacząłem dodawać póki co z ręki Ballinga + 2 dodatki i nagle wszystkie korale zaczęły rosnąć, muszę zrobić kolejne przemeblowanie, żeby nie dotykały się , myślałem, że coś zżera Sarco (dziura w środku łba) a on po prostu się dzieli (pękł po jednej stronie, zawinął się i zaczyna pękać po drugiej) , Acana wypuszcza nowe oczka, generalnie wszystko jest fajnie ale szkielet Caulastrea jak stał tak stoi goły.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego ale wszystkie korale u mnie wyglądały ładnie, bez wielkich przyrostów , kupiłem Caulastrea i zeszła dość , został szkielet, nie wyrzuciłem go, jednak nie odrasta , miałem dość wysokie PO4 , prawdopodobnie po rozgarnięciu piachu.
Zbiłem PO4 do niskiego, do tego zacząłem dodawać póki co z ręki Ballinga + 2 dodatki i nagle wszystkie korale zaczęły rosnąć, muszę zrobić kolejne przemeblowanie, żeby nie dotykały się , myślałem, że coś zżera Sarco (dziura w środku łba) a on po prostu się dzieli (pękł po jednej stronie, zawinął się i zaczyna pękać po drugiej) , Acana wypuszcza nowe oczka, generalnie wszystko jest fajnie ale szkielet Caulastrea jak stał tak stoi goły.
Być może miałeś za długo zbyt wysokie po4 i padł całkiem. Nie potrafię odpowiedzieć na to.
Spróbuję poszukać u siebie główki euphili gdzie zeszła tkanka, a po jakimś czasie na szkielecie po główce wyrosła nowa główka.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, elespero napisał:

Być może miałeś za długo zbyt wysokie po4 i padł całkiem. Nie potrafię odpowiedzieć na to.
Spróbuję poszukać u siebie główki euphili gdzie zeszła tkanka, a po jakimś czasie na szkielecie po główce wyrosła nowa główka.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Tutaj się zgodzę, mogło tak być, zbyt wysokie PO4 zbyt długo.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Nika200sx napisał:

Witam. Mam pytanie. Jak można pomoc dla Caulastrei? Zarasta glonami i nie wiem dlaczego.

Wyskub,oczyść te glony ręcznie i zobacz może się coś rozkłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.