Skocz do zawartości
atk

Jaki dom dla błazenków? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, póki co o malusie błazenki pływają w akwa bezdomne i tak się zastanawiam jak dom im sprawić? 

Myślałem o ukwiale Rainbow lub też quadri... Widziałem, że równie dobrze mieszkają sobie w euphylii... 

I teraz pytanie jakie wg Was doświadczonych akwarystów mieszkanie dla nich ma sens, 

Pozdrae

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pierwszym akwarium 50l błazny mieszkały w briareum które dosyć sporo się rozrosło. Teraz w nowym zbiorniku mam 2 eupchylie i narazie nie zamieszkałe. Wychodzi na to czego byś nie kupił to i tak sobie wybiorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa błazny - z hodowli - pływały jak głupie przyszybie w rogu akwarium. Dopiero po jakims czasie wprowadziły sie do quadrika. Od tej pory mieszkają w quadriku, ale i od czasu do czasu odwiedzaja cribinopsisa. Mały clarki, ktorego kupiłem w zoologicznym był chyba dzikusem, bo z miejsaca - zaraz po wpuszczeniu do baniaka - wpadł do quadrika i zaczął go dokarmiać przyciagając mu co wieksze kawałki żarcia. Mam jeszcze jednego ocelarisa, ktorego odkupiłem od kolegi. U kolegi upodobał sobie euphilię, a u mnie dostał chyba rozstroju z nadmiaru przybytku i pomieszkiwał trochę w euphilii, a trochę w quadrikach. Koniec końców, wybrał quadriki i tu sobie pomieszkuje. Zgodnie więc z powiedzeniem, że "ciagnie wilka do lasu", zainwestuj w quadrika (rainbow to też bardzo piękny quadri), osadz go na jakimś osobnym kawałku skałki, żeby nie wędrował po całym baniaku i niech sie błazny cieszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie  kup sobie ukwiał dla błazenków  ...     bo faktycznie rybki te w akwarium zasiedlają również niektóre korale   no i może całkiem niezle się w nich czują   ,  ale nie sądze aby korale były "szczęśliwe i zadowolone z takich lokatorów  . Jeżeli jeszcze miękasy typu rhodactis  , briareum  - jakoś to znoszą  ,  to gorzej już jest z sarco - którego duże błazny mogą  zamęczyć i będzie miał problemy z polipowaniem   ,  no a euphyllia to już wogóle jest nawet narażona przez dużego bez przerwy "ocierającego sie"  o jej szkielet. błazenka  na zniszczenie /uszkodzenie  tkanki.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ma razie pływają przy szybie i czekam aż zasiedla quadri. Widok blazenkow w ukwiale jest niezastąpiony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pływały w dunce a teraz w euphyli grablerscence i koral normalnie się przyzwyczaił do ich obecnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.