Skocz do zawartości
niwre37

MAXSPECT JUMP

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Hoom napisał:

Ja używam maxpect duo 12k i żałuje ze nie zainstalowałem Jump . Miałem 6k Jump i był super cichy za to duo 12k jest niestety bardzo głośny odradzam te pompę . Choć sterowanie bajka 

Odezwij się w poniedziałek to będziemy szukać problemu i go eliminować. Ta są ciche pompy. Pozdrawiam 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak duże interwały pracy zmiennej można ustawiać, ale jeśli rzędu kilkudziesięciu sekund czy kilku minut, to mając odpowiednio przewymiarowaną pompę łatwo można sobie zrobić dzięki temu jakąś namiastkę "prawdziwej" fali w zbiorniku. Nie drgawki ala wavebox, tylko prawdziwe "walnięcie" dużej ilości wody od czasu do czasu, jak to ma miejsce przy prawdziwej fali na rafie. Pewnie efekt nie będzie jak z "surge device", ale może być całkiem fajnie. Plusy to brak konieczności montowania dodatkowych zbiorników, rur i generalnie brak różnych minusów różnych "baniakowych" konstrukcji (hałas, bąble powietrza, bryzgi soli...). Jedyny hałas w tym przypadku to więcej wody lejącej się przez grzebień i rewizję. Także, bym powiedział że akurat ten "bajer" jest całkiem ciekawy:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2020 o 21:04, AnT napisał:

Własnie stałem się posiadaczem 

 Maxspect Jump Pompa DC MJ-DC6K 

Pierwsze wrażenie Mega i to co  lubię cisza :) 

W porównaniu do wielu innych pomp które miałem to JUMP pobił wszystkie .

Zwłaszcza że akwa mam obok łóżka :) i ma być cicho . 

Teraz co słyszę w szafce to jeszcze do wymiany Timery manualne ale też zostaną wymienione na elektroniczne .

Pozdr.

jakbyś zjechał z 4 posty niżej to zauważyłbyś ze już ja wtedy kupiłem :p teraz po rocznym użytkowaniu nie mogę powiedzieć o niej złego słowa :) .Jak było na początku tak i teraz jest .

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Słony leszcz napisał:

brak różnych minusów

To pompa obiegowa zatem bezpośrednio związana jest ona z pracą dolewki automatycznej nie ważne czy elektronicznej czy pływakowej - wahania wystąpią w komorze pompy.

Zastosowanie do tego typu "bajeru" widzę w przypadku zatopienia pompy w głównym zbiorniku za konstrukcją skalną tak aby robiła za niewidoczny cyrkulator. Tylko właśnie nadal mamy pompę czy to cyrkulacyjną czy też obiegową wewnątrz baniaka... Co innego gdyby była to pompa zewnętrzna - stojąca za baniakiem podłączona tylko przelotami (są już takie u konkurencji).

@FREY Trochę mnie zastanawia czy podpięcie jump  pod "reaktory" w trybie falowania miało by sens... Zapewne nie tylko ja podzieliłem się opinią po zakupie pompy. Masz jakieś wieści czy ktoś z nabywców podpiął w ten sposób obiegówkę Jumpa i jak to się sprawdziło? Do wzruszenia Zeo to taki tryb falowania pewnie będzie nie wystarczający ale np do zasilenia filtrów z Matrixem, Siporaxem lub BioSphere?

Z minusów to dodał bym jeszcze jeden ...
TrubineDuo w połączeniu z Gyre da się skonfigurować tak iż na jednym urządzeniu wlączasz tryb karmienia staje cała machina. Tu są to jakby to ująć odrębne organy rafowego organizmu. (tak w każdym razie mi się wydaje, jeśli się mylę to proszę o sprostowanie). Seria Jump niestety nie ma tej funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, chwialek napisał:

To pompa obiegowa zatem bezpośrednio związana jest ona z pracą dolewki automatycznej nie ważne czy elektronicznej czy pływakowej - wahania wystąpią w komorze pompy.

Dolewka i wahania poziomu wody to najmniejszy problem w akwariach z generowaną falą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi prosze, czy wasze pompy nadal pracuja cicho?

W mojej od jakiegos czasu zaczelo byc slychac buczenie :/ Rozebralem ja wczoraj wyczyscilem, poza poprawa wydajnosci, buczy/wyje tak samo :/
Poza lampami to coś nie mam szcześcia do tych sprzetow maxspecta. Gyre raz jest ciche raz nie (nawet jak go nie dotykam), pompa z nieslyszalnej zaczela byc meczaca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio staram się maksymalnie wyciszyć odgłosy akwarium, które stoi w salonie. Z tego powodu wyleciał odpieniacz Shurana i został zastąpiony przez Nyos Quantum, który miał być ultra cichy, ale jak się okazało, te odpieniacze mają problem z buczeniem powodowanym przez pokrywkę pojemnika (da się to na szczęście wyeliminować kładąc na niej coś ciężkiego). W kolejnym kroku chciałbym wymienić pompę obiegową.

Nauczony historią z Nyosem, wolę zebrać więcej opinii. Większość osób wspomina tu o pompie 6k, ja od razu chciałbym kupić 12k żeby była wystarczająca jak przyjdzie czas na większy zbiornik, a cena nie jest jakoś znacząco wyższa, teraz musiałbym pracować pewnie na 1/3 mocy w 250l.

Stąd moje pytanie, czy pompa w wersji 12k jest również taka ciccha, jak wygląda jej kultura pracy przy skręceniu na 1/3 i czy ktoś mógłby podać pobór mocy przy takim ustawieniu?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adam007 napisał:

Jesli pokrywka chałasuje to sprawdź czy kubek jest równo wkręcony. 

Tak, jest równo. Ale nadal nieco buczy, pomaga postawienie na niej plastikowego pojemnika z woda który ja dociska i częściowo przejmuje wibracje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak jak pisalem przed Toba, mam 12tke i na poczatku bylo świetnie, teraz buczy. Aktualnie chodzi na 60% i jest ok, jak dam ja mocniej to juz ja slychac niestety.

 A ja od niedawna tez mam nyos quantum i poza odglosem zasysania powietrza to jest cichy, a napewno duzo cichszy od bubble kinga 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, matroxpl napisał:

Tak, jest równo. Ale nadal nieco buczy, pomaga postawienie na niej plastikowego pojemnika z woda który ja dociska i częściowo przejmuje wibracje. 

Może za mocno dokręcasz. U mnie też czasem wpada w rezonans ale kręcąc kubkiem udaje się to zlikwidować.  Odkąd mam dobrze ustawiony kubek, jest bezgłośny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie pompę Maxspect Mj-DC10k i ona bardzo głośno pracuje. Akwarium stoi w salonie, a słychać ja na drugim piętrze przy zamkniętych drzwiach. Czy to jest normalne czy może być ona uszkodzona?

Cytat

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mikas napisał:

Czy to jest normalne

Nie jest to normalne.
Wąż którym podłączyłeś też jest średnio tłumiący... wąż silikonowy im bardziej elastyczny tym lepszy. Sama pompa również dobrze gdyby nie dotykała do innego sprzętu lub szyb sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem jebao i chodziła cichuteńko, tylko falowała. Czyli zmienić na gumowy wąż i co podłożyć pod pompę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na ten dzwiek zmiana weza i podlozenie raczej nic nie zmieni. Rozebral bym i ja zlozyl jeszcze raz, ale obawiam sie ze to cos z silnikiem ze tak glosno pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mikas napisał:

co podłożyć pod pompę?

nic odsunąć ją tak aby nie dotykała ścianki sumpa czy innego sprzętu.
czasami przesunięcie kabla pomaga...

Czy to silnik czy rezonans na podstawie filmu ja nie potrafię ocenić... @FREY być może coś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mem_phis napisał:

No na ten dzwiek zmiana weza i podlozenie raczej nic nie zmieni. Rozebral bym i ja zlozyl jeszcze raz, ale obawiam sie ze to cos z silnikiem ze tak glosno pracuje

rozkręcałem ale nic to nie dało i na razie zrobiłem jej więcej luzu w komorze i jak by troszkę ciszej pracuje. Jeszcze wymienię węża.

Chyba że w ogóle ją wyjąc i włożyć do beczki z wodą i zobaczyć czy też buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mikas napisał:

Chyba że w ogóle ją wyjąc i włożyć do beczki z wodą i zobaczyć czy też buczy.

Miałem wlasnie proponować ze jak masz taką możliwość to tak zrób, jak tak sprawdzalem swoją poprzednia jebao - potwierdzilo się ze wyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zarazem beczka działa jak solidne pudło rezonansowe z przestrzenią powietrzną pod spodem :) pompa ma stać płasko na 4 gumowych stopkach i najlepiej nie dotykać ścianek... przewód też bywa powodem przenoszenia drgań.
Na żywo musisz ocenić co daje dźwięk czy wirnik i pompa czy raczej rezonans przenoszony dalej. Wirnik w pompie też czasem musi się "dotrzeć" "ułożyć" choć w mój jump był cichy od początku. 2 pozostałe egzemplarze jakie na żywo widziałem/słyszałem też były wyjątkowo ciche. Jebao, które miałem wcześniej dawało tak jakby "świst" wody choć też było wśród cichych pomp. Za to różnicę wydajności tej faktycznej widziałem sporą pomiędzy tymi dwoma firmami.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś kto używa tej pompy. W trybie ręcznym 1 działą tylko zakres regulacji 1-15. A w instrukcji pisze że 1-20. Wcześniej miałem ustawione na 17-18 a po jakimś czasie spadł poziom wody w kominie i musiałem przykręcić zawór bramowy. Dostałem nową pompę i dalej jest to samo. Czy ktoś może potwierdzić czy działa mu pełen zakres regulacji na sterowniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mem_phis napisał:

u mnie dziala do 20

Testowałem już trzy pompy i dwa sterowniki i na każdym jest to samo. Oczywiście na pierwszym przez miesiąc było ok i miałem ustawione na 17-18. Może coś źle robię. Tryb 1 mam teraz na 15 bo dając na 20 jest taki sam poziom, dopiero dając na 14 zmienia się poziom. Tryb 2 jest na 1 i 3 też na 1. Ale to nie ma znaczenia bo i tak jestem cały czas w trybie 1. 

Dziwne by tyle pomp i sterowników było uszkodzone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mikas napisał:

Testowałem już trzy pompy i dwa sterowniki i na każdym jest to samo. Oczywiście na pierwszym przez miesiąc było ok i miałem ustawione na 17-18. Może coś źle robię. Tryb 1 mam teraz na 15 bo dając na 20 jest taki sam poziom, dopiero dając na 14 zmienia się poziom. Tryb 2 jest na 1 i 3 też na 1. Ale to nie ma znaczenia bo i tak jestem cały czas w trybie 1. 

Dziwne by tyle pomp i sterowników było uszkodzone. 

No dokładnie. Wszystkie części jakie wysłaliśmy były nowe i chyba już wszystkiego była próba wymiany. Poproszę o zrobienie zdjęć zaplecza, sumpa oraz tego gdzie stoi pompa kontroler i zasilacz. Może cos mi się rzuci w oczy. 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.