Skocz do zawartości
Laszek

[577l] Bez sumpa, podmian, na kranówce. Od 01.06.2017

Rekomendowane odpowiedzi

Ubierać muszę w momencie jak mam ustawione kh Lab kore 7th na 12 pomiarów. Ca poleciało w dół w ciągu 4 dni od czyszczenia cyrkulatorów i wymiany jednej świetlówki. Obecnie świetlówki, czyli pozostałe 7 mają około 1 roku i 5 miesięcy. Połowę dodatków mam na pompach więc nie wszystko muszę robić z ręki, ale ogólnie jak wstaje rano przed pracą to sobie wlewam. Zajmuje to 4 minutki. A dzisiaj dodatkowo wlewam z ręki 543 ml Ca, żeby podnieść o 20 jednostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma niczym się szczycić :( , pora pomyśleć co się dzieje złego w akwa .

 Wszędzie dino cjano  inne plagi  na fotach widać  :(  

Większość  korali leci od dołu .

Przenawożone to wszystko i system tego nie obrabia.

Każdy na swoje zdanie - mnie mnie się na chwile obecną nie podoba - wcześnie było ładniej . 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała która była przez 3 lata zaciemniona bo korale porosły, po odsłonięciu jej do światła dojrzewa - naturalna sprawa. Przenawożone nie jest bo leje zgodnie z ICP, gdzie wyszły niedobory. A korale oczywiście nie mają tkanki od dołu, skoro nie miały światła kilka miesięcy. Można cofnąć się w wątku i zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Laszek napisał:

Skała która była przez 3 lata zaciemniona bo korale porosły, po odsłonięciu jej do światła dojrzewa - naturalna sprawa.

Ciekawa hipoteza, której nie jestem w stanie potwierdzić ze swoich własnych doświadczeń. Często zdarza mi się wyciągać skałę z sumpa, która nigdy nie była oświetlona i przenosić ją do akwarium bo zabrakło miejsca na korale. Nie obserwuję "dojrzewania" skały w taki sposób jak na zdjęciach w Twoim akwarium. Głownie obserwuję zarastanie różowymi i czerwonymi algami wapiennymi.

Nawet jestem przekonany, że dino i cyjano to nie z tego powodu...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze bo wyjęciu dużego korala skała która była pod nim biała tak później wyglądała. Do czasu oczywiście. Korale chwila moment zarosną skałę i będzie po problemie. [emoji4]

Ciężko przy tej ilości korali ustawić cyrkulację, żeby w każdym miejscu pasowało. Albo za słabo albo za mocno, z reguły za słabo.

 

055f6763b478de3c5fdeaf3d82d69f13.jpgf5b0bdf7ebd967543c70b7f40724cda3.jpg5d77e90d45ac29cf10534f166f22680b.jpg

Edytowane przez Laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laszek napisz coś więcej o tridacnach. Karmienie, wymagania, itd. U ciebie ładnie rosną. Ja się bardzo poważnie zastanawiam.

Jakie duże są teraz, jakie kupiłeś, jak szybko rosną itd.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Laszek napisz coś więcej o tridacnach. Karmienie, wymagania, itd. U ciebie ładnie rosną. Ja się bardzo poważnie zastanawiam.
Jakie duże są teraz, jakie kupiłeś, jak szybko rosną itd.
Kupiłem jakieś 5-6 cm. W sumie 4 sztuki. 2 niebieskie i 2 z pomarańczowymi wstawkami. Ta ze zdjęcia zeszła mi po paru miesiącach nie wiadomo czemu. Wszystkie stały obok siebie. Jak wyciągnąłem to był tylko śmierdzący glut i żadnych wieloszczetów czy czegoś innego. Na początku karmiłem mikroplanktonem czy inną drobnicą wstrzykując nad nimi. Teraz mają od 8-10 cm wogóle od ponad roku nie karmię ich specjalnie. Nic się nie stało im jak padł mi kh lab i kH spadło do 4.1 Też nic się nie stało jak Ca miałem prawie 700 i jak miałem 260. Co któryś dzień wrzucam na noc jakieś planktony czy pokarmy dla filtrujących - mrożonki. Obecnie mam 3 tridacny.1d14020592b6d37f9cb22aec3399f405.jpg

Wysłane z mojego LM-X525 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakieś ryby które posiadasz drażniły je ? 

Sama się zastanawiam czy nie kupić 1szt.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Beti napisał:

Czy jakieś ryby które posiadasz drażniły je ? 

Sama się zastanawiam czy nie kupić 1szt.

Z tych ryb co miałem przed ospą i te co mam obecnie nigdy nie drażniły. Jedynie żółta gąbka jedną tridacne obrasta. To wtedy jak całą obrośnie to czyszczę szczoteczką do zębów. 2 leżą na piasku jedna na szkle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Laszek napisał:

Kupiłem jakieś 5-6 cm.

 

1 godzinę temu, Laszek napisał:

Teraz mają od 8-10 cm

A jak długo już są u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Arek77 napisał:

 

A jak długo już są u Ciebie?

31 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyleciała montipora capricornis czerwona i stalowa digitata. Nie obyło się bez połamania w pobliżu innych korali żeby wyciągnąć. Prawie 30x22 cm zrobiło się miejsce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z nią dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła do wanny, żeby spłukać tkankę. Wyschnie to na meble. Ostatnio kilka okazów oddałem. Więc miejsce jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś specjalne podkładki pod nie dawałeś? Chyba się skuszę, jak za którymś razem w Coralhouse trafię ładną, to wezmę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś specjalne podkładki pod nie dawałeś? Chyba się skuszę, jak za którymś razem w Coralhouse trafię ładną, to wezmę.
Normalnie kładłem na piachu. Jedna jest bez bo cyrkulacja wywiała.

W między czasie stwierdziłem że wyrzucę jeszcze acroporę tumidę i montiporę digitatę stalową i trochę drobnicy.

20210503-190828-HDR 20210503-190815-HDR 20210503-190354

Wysłane z mojego LM-X525 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Laszek napisał:

Mała aktualizacja. 

 

No płomieni w akwarium jeszcze nie widziałem! To jakiś nowy buzer ? :thumbup: Chyba trochę ryb ubyło? Kranowit nadal?  Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tomko napisał:

No płomieni w akwarium jeszcze nie widziałem! To jakiś nowy buzer ? :thumbup: Chyba trochę ryb ubyło? Kranowit nadal?  Pozdr., tomko

Ubyła hexa. Jak miałem spięcie w akwarium. Zająłem się gaszeniem ognia i później zobaczyłem że leży pod szafką. Jeden błazenek nie wiem czemu i pterapogon kauderni. Reszta bez zmian. Wymieniłem wczoraj jeszcze 2 swietlówki bo miały 1 rok i 9 miesięcy. Kranówka nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem. Za dużo zajmował miejsca zasłaniając światło i ograniczając przepływ wody.d7fc64ea40b9444d63ec5bb7477da009.jpgd23648aec1b6052a45cf623bd461292a.jpgb1d418042350b626ae1a0c5a82999b15.jpg

Wysłane z mojego LM-X525 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzanie talerzówek zawsze tak się kończy. Kolos urósł.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Ciąg dalszy przemeblowań. Chciałbym do połowy przyszłego roku skończyć.

1b2f225a7afa653dd20113a32832182e.jpg1b2163770d27e5405f419a1e46c24217.jpgb84ca398c8cee027a9e57acbfa056894.jpga56cc8d03bc8f4cccb2e6776e365481e.jpg1b2709738c7c784b762dfcbc651733a1.jpgd924435491dfcf4afb380c088d75d03f.jpg0069577a5b57e2339ab10ab83e8a7fc6.jpg

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, fajnie, że wpadłeś na forum i że akwarium istnieje/ma się dobrze.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja mam inne oczekiwania do wyglądu zbiornika i koralowców. Niestety moim zdaniem ten zbiornik nie wygląda dobrze. Zdrowie i kolory koralowców również nie porywają...Sądzę, że można osiągnąć znacznie lepsze efekty. Jednak ważne, że istnieje i właścicielowi się podoba:D.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć, fajnie, że wpadłeś na forum i że akwarium istnieje/ma się dobrze.
Dzięki. 1 czerwca stuknie 5 lat.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Może ja mam inne oczekiwania do wyglądu zbiornika i koralowców. Niestety moim zdaniem ten zbiornik nie wygląda dobrze. Zdrowie i kolory koralowców również nie porywają...Sądzę, że można osiągnąć znacznie lepsze efekty. Jednak ważne, że istnieje i właścicielowi się podoba[emoji3].
Postaram się poprawić :)

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.