Skocz do zawartości
Laszek

[577l] Bez sumpa, podmian, na kranówce. Od 01.06.2017

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powróciłem 

Zbiornik 577l ma się dobrze 28 miesięcy bez podmian i sumpa. 5 miesiąc leci woda kranowa. 

Odpieniacz deltec mce 601 zewnętrzny z podłączonym filtrem na co2 (wapno sodowane)

6x cyrkulatory

Oświetlenie 750w - 8x80w świetlówki plus reszta ledy

Kaskada tidal - narazie wsadzony 300g węgla od półtora miesiąca.

Jakoś się kręci

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i Brawo ,dałeś się namówić na powrót,super:clapping


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

za***iście Ci tam zarosło ;) wieczorkiem na spokojnie zobaczę sobie filmik bo bez dźwięku widzę tam u Ciebie kh lab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki =Fresz= tak posiadam kh lab. Był moment że kh zjechało mi na 3.86. Ucierpiały 2 acry ale teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ten zbiornik ja i Twoją nieszablonowość w jego prowadzeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow:thumbup: śledzę zbiornik od początku ale takiego efektu się nie spodziewałem.  Szczególnie, że jest prowadzony wbrew wszystkim "regułom" :).  Najbardziej podoba mi się taka dzikosc akwarium :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Był moment że łamałem wszystko żeby się nie dotykało. Ale praca taka, że miałem wyjazdy. Później sobie mówiłem podetne jutro, a w rzeczywistości wychodziło 2 tygodnie później, a to było za późno :)

Największy bum miałem w momencie lania wody kranowej (nie polecam nikomu, to jest mój indywidualny spósób prowadzenia zbiornika). To właśnie wtedy wszystko ruszyło z kopyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Laszek napisał:

Dzięki. Był moment że łamałem wszystko żeby się nie dotykało. Ale praca taka, że miałem wyjazdy. Później sobie mówiłem podetne jutro, a w rzeczywistości wychodziło 2 tygodnie później, a to było za późno :)

Największy bum miałem w momencie lania wody kranowej (nie polecam nikomu, to jest mój indywidualny spósób prowadzenia zbiornika). To właśnie wtedy wszystko ruszyło z kopyta :)

No tak z raz w miesiącu można by było niewielką ilością kranówki podlać zbiornik hehe jakie parametry ma Twoja kranówka? kolory koralowców nie dostały w tyłek jak zacząłeś dolewać kranówki? 

Kiedyś na żywo widziałem w Łodzi zbiornik prowadzony na kranówce i SPSy pięknie rosły, a kolory miodzio. Może uda mi się ten zbiornik tutaj odkopać bo był na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero różnicy w kolorqch od momentu lania kranówki. Plus taki, że zmniejszyłem ballinga ca do 415ml dziennie, daje mniej kropli z ręki typu potas stront żelazo. To wszystko mam w wodzie kranowej której zrobiłem icp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też masz palythoa o których było tu od kilku dni głośno na forum :P ciekawe jak u Ciebie będzie z samopoczuciem ja będziesz je ciąć.

Zresztą z tego co pamiętam jak zakładałeś ten zbiornik to Ci pisaliśmy o tym że je masz i jakieś tam niebezpieczeństwo jest ;) 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, =Fresz= napisał:

Też masz palythoa o których było tu od kilku dni głośno na forum :P ciekawe jak u Ciebie będzie z samopoczuciem ja będziesz je ciąć.

Zresztą z tego co pamiętam jak zakładałeś ten zbiornik to Ci pisaliśmy o tym że je masz i jakieś tam niebezpieczeństwo jest ;) 

Tak zgadza się. Ciąłem nie raz. Wszystko ok. Jeden rsz chciałem na szybko i wyszło ale o tym pisałem. Ogólnie palythoa fajne korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tak zgadza się. Ciąłem nie raz. Wszystko ok. Jeden rsz chciałem na szybko i wyszło ale o tym pisałem. Ogólnie palythoa fajne korale.
Gdzie pisałeś? Możesz przypomnieć co się wtedy stało? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kranówkę uzdatnianiasz w jakiś sposób i ile jej lejesz?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, =Fresz= napisał:

Gdzie pisałeś? Możesz przypomnieć co się wtedy stało? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Raz na szybko chciałem przeciąć. I zamiast zrobić jak zawsze pod wodą zrobiłem nad i się zatrułem. Wody kranowej nie uzdatniam. Po to leje kranówke. Leję tyle ile autodolewka bierze.

Edytowane przez Laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjeżdża zebrasoma gemmatum :) jeszcze 6 miesięcy i powoli zacznę obsadzać samymi acrami. Najpierw łatwe, później bardziej wymagające.

Edytowane przez Laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petarda:clapping

Śmiało można powiedzieć aby kiedyś młode pokolenie brało przykład z twojego akwarium.

Jak u Ciebie teraz z ballingiem nadal jest nierówny na tej soli i wodzie kranowej ?

Edit: zebrasoma świetna.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równy był zawsze. Od momentu lania kranówki 5 miesięcy jest nierówny. W wodzie kranowej jest Ca Mg itd. Kh leci ponad pół litra dziennie, Ca 415ml, mg i sbs 425ml, siarka 16ml, do tego leci fluor, jod, potas, stront, żelazo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie ci to akwarium zarosło. Gratulacje.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, katani napisał:

Świetnie ci to akwarium zarosło. Gratulacje.

Dziękuje. Zapraszam do Przemyśla po szczepki. Wiadro 10l mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nie wybieram w najbliższym czasie, ale doceniam propozycję ;)

Fajnie, że wróciłeś na forum.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.