Skocz do zawartości

Historia edycji

Nik@

Nik@

4 godziny temu, Laszek napisał:

Też tą wersje obstawiam. Ryby przez ponad 2 lata podrosły i stało się. Korale też zarosły sporo zbiornik. Jeżeli chodzi o wodę to tu przyczyny nie szukam. Twierdzę jak Ty. Tylko zastanawia mnie czemu zeszła tridacna. Nie wiem czy coś ją podjadło. Nie mam chrysusa który patrolował ładnie podłoże.

Dlaczego zeszła tridacna, to trudno powiedzieć. Miałeś ja na jakiejś podstawce lub na skale, czy bezpośrednio na piachu/szybie? Jak długo jest u Ciebie? Moja ma podstawkę, a ta podstawka leży na półce skalnej, żeby jakieś robactwo z piachu jej nie gryzlo. One w naturze żyją na skałach,  ponoć potrafią się w skale "wtopić" rozpuszczając ja częściowo jakąś substancja własną. Nie należy ich umieszczać na piachu czy szybie.

Mam tez 3 wargacze, które chyba kontrolują ilość wieloszczetów, bo prawie ich nie widuje, jedynie jakieś maluszki czasem pod podstawka koralowca widzę. No i pęsetniki, jak chelmon, potrafią zjeść tridacne, nie wiem, czy takie masz.

Nik@

Nik@

4 godziny temu, Laszek napisał:

Też tą wersje obstawiam. Ryby przez ponad 2 lata podrosły i stało się. Korale też zarosły sporo zbiornik. Jeżeli chodzi o wodę to tu przyczyny nie szukam. Twierdzę jak Ty. Tylko zastanawia mnie czemu zeszła tridacna. Nie wiem czy coś ją podjadło. Nie mam chrysusa który patrolował ładnie podłoże.

Dlaczego zeszła tridacna, to trudno powiedzieć. Miałeś ja na jakiejś podstawce lub na skale, czy bezpośrednio na piachu/szybie? Jak długo jest u Ciebie? Moja ma podstawkę, a ta podstawka leży na półce skalnej, żeby jakieś robactwo z piachu jej nie gryzlo. One w naturze żyją na skałach,  ponoć potrafią się w skale "wtopić" rozpuszczając ja częściowo jakąś substancja własną. Nie należy ich umieszczać na piachu czy szybie.

Mam tez 3 wargacze, które chyba kontrolują ilość wieloszczetów, bo prawie ich nie widuje, jedynie jakieś maluszki czasem pod podstawka koralowca widzę. No i pesetniki, jak chelmona potrafią zjeść tridacne, nie wiem, czy takie masz.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.