Skocz do zawartości
Laszek

[577l] Bez sumpa, podmian, na kranówce. Od 01.06.2017

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, tomko napisał:

Ładnie jak zwykle :) A gdzie małże? Wyszły? Pozdr., tomko

Przecież widać, na filmiku 1:30


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małże są 3 sztuki.
Co do większego akwarium, obecnie nie mam miejsca w mieszkaniu, więc wywalam co nie co ze szkła :) takie jedno z kilku dzisiaj :)8c8f05f826e8a1d5879c3a569f86dfd7.jpg66ad6944ccd2aca6685723feb0a556e5.jpg

Wysłane z mojego LM-X525 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalaj, za parę miesięcy jak mi 576l dojrzeje to przygarnę wszystkie twoje "odpady".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Arrooss1 napisał:

Nie wywalaj, za parę miesięcy jak mi 576l dojrzeje to przygarnę wszystkie twoje "odpady".

Przycinkę muszę robić. A do ucięcia zawsze coś jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobrze i czasami źle. Tydzień temu padł mi mały jeżowiec globulus. Rano została wydmuszka. Wieloszczety dały radę. W niedziele rano zobaczyłem martwe jabłko morskie. Ledwo udało mi się je oderwać od skały i wywalić. Było twarde. Dzisiaj się biorę za przycinkę. c63c9155ba888176090dcd50f24dd488.jpg

 

Wysłane z mojego LM-X525 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Laszek napisał:

Mała aktualizacja.

 

 

Dużo się tam dzieje w baniaku :) Gratki. Dobrze usłyszałem, że ukwiał zjadł Brzydala? Jak to możliwe? Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, tomko napisał:

Dużo się tam dzieje w baniaku :) Gratki. Dobrze usłyszałem, że ukwiał zjadł Brzydala? Jak to możliwe? Pozdr., tomko

Nakarmiłem ryby i pojechałem do koleżanki po krewetke harlequina. Brzydal łapał pokarm normalnie jak zawsze. Wróciłem i miał go ukwiał. Obstawiam że musiał wpaść przez przypadek bo był zdrowy i nikt go nie ganiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ukwiały zjadły dwa Anthiasy oraz Doktorka :huh: więc mnie nie dziwi ży Brzydala zjadło, jak wpadł w sidła to został zjedzony taka kolej rzeczy . Laszek akwarium piękne jak zawsze , jak będziesz coś przycinał to chętny na zieloną akroporę:D


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega ci to wszystko porosło. Chyba już czas na restart.

 


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa filmiki jeden po przycince indrugi z filtrem pomarańczowym.

W dniu 8.01.2021 o 10:37, Steron napisał:

Mega ci to wszystko porosło. Chyba już czas na restart.

 

Dzięki. Ale nie robię restartu.

Obecnie leję 770ml kh na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pokaz też rybki ,i całość jeśli możesz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JerzyB napisał:

Witam

Pokaz też rybki ,i całość jeśli możesz.

Pozdrawiam

 

 

9 godzin temu, Konrad_Wwa napisał:

Fajny ukwiał, to quadri czy jakiś inny gatunek?

Tak, zwykły quardi. Dawno temu wziąłem od kolegi i się podzielił i tak siedzą. na razie tylko parzą to co wkoło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, fajnie się prezentuje, mam podobnego właśnie ale poszedł bardziej w zieleń po przesiadce na t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Laszek napisał:

 

 

Tak, zwykły quardi. Dawno temu wziąłem od kolegi i się podzielił i tak siedzą. na razie tylko parzą to co wkoło.

Wiesz  Nigdy bym nie uwierzył , że tak można , ale widzę . Rybki we  własnym moczu  , jednak można . koralowce wspaniałe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu we własnym moczu? NO3 - 0.25,  PO4 - 0.09 . Nie jedna osoba nie ma takich parametrów robiąc podmiany i mając mega filtrację. Codziennie mi paruje 4-6l wody w zimie i do 14l w lecie. Od ponad roku wlewam tylko kranówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. 46 miesiąc bez podmian i sumpa. Od ponad 1.5 roku na kranówce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majówka się zaczęła, więc kilka fotek wstawiam.901cffaa05e58db5cb0269ef0274bcec.jpgd686319171d83e3b1bb7e97f1fcb824e.jpg28e54f51a12e9c0f85167ab4244ca314.jpgfb6dbb799c9ae1e12ae339c76932808f.jpg210ab18bfdd8f2a3e98a83b55effa184.jpgc1b8bae70b0707ff43db718d4a75c3a8.jpg73a648d17699d1dd5dd8616da4c5c9b4.jpg

Wysłane z mojego LM-X525 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych testach:

NO3- 0.50

PO4- 0.09

Ca- 360

Dozowanie:

kH - 765 ml dziennie

Ca - 530 ml dziennie

Mg + Sbs - 350 ml dziennie

Stront - 12 ml dziennie

Siarka - 20 ml dziennie

Potas - 7 ml dziennie

Molibden - 0,2 ml dziennie

Żelazo - 0,5 ml dziennie

Jod - 1 kropla dziennie

Nithraphosminus - 5 ml dziennie

Bor - 1 ml dziennie

Żelazo z KZ - 6 kropli 3x w tygodniu

Energy 2 krople 2x w tygodniu

Vitality 2 krople 2x w tygodniu

Build 2 krople 2x w tygodniu

Amino Mix 1 kropla 3x  w tygodniu

ProbioS 3 krople 3x w tygodniu

Pure Food 2 miarki 1x w tygodniu

Power Food 2 miarki 1x w tygodniu

Zasolenie 35 - ppt średni na tydzień upuszczam od 3 - 6 litrów wody z akwarium.

Auto dolewka leci na kranówce - średnio w obecnym okresie 5-7l dziennie do akwarium.

Karmienie: 1x raz dziennie suchy + algi co któryś dzień i od 6 do 10 kostek mrożonek + na wieczór co parę dni jakiś miks dla filtratorów.

Edytowane przez Laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Laszek napisał:

Auto dolewka leci na kranówce

Znasz może tds swojej kranòwki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Arek77 napisał:

Znasz może tds swojej kranòwki?

W lecie do 112 w zimie do 145.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Laszek napisał:

W lecie do 112 w zimie do 145.

Bajka, u mnie 300-400. Bywa nawet więcej.

40 minut temu, Laszek napisał:

Zasolenie 35 - ppt średni na tydzień upuszczam od 3 - 6 litrów wody z akwarium.

Właśnie miałem pytać, jak regulujesz zasolenie, ale widzę, że dałeś odpowiedź. Podmian nie ma, ale sporo musisz lać dodatków. I wodę jednak trzeba odbierać.

Ca dosyć nisko.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.