Skocz do zawartości
Laszek

[577l] Bez sumpa, podmian, na kranówce. Od 01.06.2017

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślę że bardziej przydało by się popracować nad jakością filmu niż akwarium 
Jest tu sporo racji. Raz kolega był z iPhonem i nagraliśmy razem filmik. Jakby patrzeć na 2 różne akwarium. Było kilka osób co śledzi mój temat i również mówiły że nie ma porównania do filmów i zdjęć. Ja te filmiki traktuje bardziej jako progres istnienia akwarium. Pamiętam jak sporo osób dawało mi 6 miesięcy a kilka maks 12 miesięcy istnienia zbiornika.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mazmaciek napisał:

A ja myślę że bardziej przydało by się popracować nad jakością filmu niż akwarium 

Nie wiem na co Ty zwracasz uwagę patrząc na zbiornik i koralowce. Ja szczególnie na ogólny odbiór zbiornika, jego czystość, występujące problemu w zbiorniku. A przede wszystkim na koralowce i ich witalność i zdrowie. I owszem materiały filmowe często nie oddają tego co widzi się na żywo. I na to zawsze biorę poprawkę. Jednak mimo słabego materiału filmowego można dostrzec sporo aspektów do poprawy w tym zbiorniku, stąd moje zdanie na jego temat. Zbiornik jest po prostu przeciętny jak setki podobnych. To oczywiście jest moje subiektywne zdanie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda opinia nawet negatywna jest mile widziana. Będę mógł spojrzeć w jakim kierunku iść w kolejnych miesiącach.

Jeżeli chodzi o PO4 - 0.03 ICP
NO3 - 4 colombo

Akwarium jest tylko na odpieniaczu prowadzone.

Wyciagnalem część koralowców bo zużycie kh znowu dochodziło do 600ml na dobę.

Nie chce sytuacji jak było ponad 800ml na dobę.
Obecnie jest 470ml na dobę wg kh lab 12 pomiarów dziennie.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo syfu Ci w tej wodzie pływa... Czy to był pokarm ? :D


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strasznie dużo syfu Ci w tej wodzie pływa... Czy to był pokarm ? [emoji3]
To filmik nagrany 15 minut po wyciągnięciu rąk z akwarium. Wyciągając skałę i ruszając dno poleciał syf w obieg. A w większości są to bąbelki gdzie wylot odpieniacza mam skierowany na cyrkulator. Po wyłączeniu odpieniacza tego nie ma. Ale nie robię filmików żeby ukryć coś tylko tak jak jest. Te bąbelki są od zawsze.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Laszek napisał:

To filmik nagrany 15 minut po wyciągnięciu rąk z akwarium. Wyciągając skałę i ruszając dno poleciał syf w obieg. A w większości są to bąbelki gdzie wylot odpieniacza mam skierowany na cyrkulator. Po wyłączeniu odpieniacza tego nie ma. Ale nie robię filmików żeby ukryć coś tylko tak jak jest. Te bąbelki są od zawsze.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka
 

Aaa to wszystko jasne :D 

Myślałem, że masz tak cały czas hehe :P


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bąbelki z odpieniacza faktycznie są cały czas. Tylko bardzo je widać na filmikach bez ledów i aktyniki a przy białym świetle. Kiedyś myślałem się tego pozbyć ale to nie ma znaczenia na polipowanie koralowców itd. przynajmniej widzę że jest ruch i cyrkulacja w miarę.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zarasta:). Prawdziwa gęsta dżungla zrobiła się po prawej stronie. 

Co to za koral na środku w okolicach 2.20 minuty filmu?  Ten na grubej nodze- przypominający trochę grzyba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie zarasta[emoji4]. Prawdziwa gęsta dżungla zrobiła się po prawej stronie. 
Co to za koral na środku w okolicach 2.20 minuty filmu?  Ten na grubej nodze- przypominający trochę grzyba. 
Jakaś acropora Australia. Nie pamiętam nazwy. Kupiłem ją to miała maks 3cm. Ostatnio pierwszy raz zrobiłem z niej szczepkę i o dziwo 0.5cm szybko się przyjęły i zaczęły oblewać podstawkę.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "gruby pień" to jej szkielet czy podstawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Arek77 napisał:

Ten "gruby pień" to jej szkielet czy podstawka?

szkielet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma prawie 5 lat i 5 miesięcy. Prowadzone bez podmian (ostatnio zrobiłem chyba 3 podmianki po 12l bo miałem sól) od dwóch lat na kranówce, bez sumpa. Oświetlnie 8x80w z czego 5 świetlówek ma 2 lata+ Była actynica 2x aquslim 36w równo 2 lata gwarancja minęła i się spaliły i jest jeden kessil tuna blue 80 jak dobrze paniętam. Przycinek przez ten okres zrobiłem dziesiątki , wyciągając całe korale i je susząc żeby zrobić miejsce. Miałem chęci zapełnić całe akwa acroporami gdzie po zrobionych przemeblowaniach zaczęło się fajnie układać biologia nie ucierpiała. Akwarium do tej pory leci na odpieniaczu deltec 601 mce i jednej kaskadzie fzn3 gdzie gąbki czyszczę co ok. 3 tygodnie. Ale w związku niestety ze zmianami cen energii akwarium będzie istaniało w tej formie maksymalnie do marca-kwietnia. W tym czasie pomyśle jak to zmienić żeby dalej funkcjonowało ale napewno w innej tańszej formie. Niestety nie zdąże zrobić pełnego przemeblowabia bo została mi cała prawa strona. Osoby śledzące temat na YT wiedzą o co chodzi. Trzymajcie kciuki mam 2-3 pomysły ale narazie zachowam dla siebie mam nadzieję że coś się zmieni na plus i miże uda się to ogarnąć.

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie samowite , a jednak można tak. Co lejesz do tej posolonej  kranówy ? :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JerzyB napisał:

Witam

Nie samowite , a jednak można tak. Co lejesz do tej posolonej  kranówy ? :)

Pozdrawiam

Wszystko zgodnie z ICP. Część z pomp reszta co jest w przedziale 0.5 do 1ml z ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mazmaciek napisał:

A można wiedzieć na jakiej soli prowadzisz akwarium? 

Zalewałem akwarium ponad 5 lat temu red sea niebieska uzupełniałem reef salt z AF. Przez ten okres dodałem może 4kg reef salt AF jak zasolenie spadało.

Edytowane przez Laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę moderację o zamknięcie tematu. Dziękuję. Wkrótce założę nowy wątek. Do usłyszenia.

Edytowane przez Laszek
błedne wklejenie (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.