Skocz do zawartości
Lolek520

Sterownik, komputer temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

szukam jakiegos fajnego komputerka do ktorego moge podlaczyc grzalke i wentylator na 220V i w razie skoku lub spadku temperatury bedzie uruchamial odpowiednie urzadzenie. 
Co mozecie polecic?? Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stc 1000


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, STC1000 to tania i bardzo dobra opcja, korzystam od jakiegoś czasu i nie wiem jak tyle lat w akwarystyce bez tego wytrwałem... :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz cały wątek na ten temat:

W wątku jest opisane użycie STC1000, z jakim zasilaczem i jaką sondą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale... czytaj opisy tego co kupujesz, bo są różne "stc-1000" (tak na prawdę to pewnie wszystko są podróbki jakiegoś pierwowzoru). Np są sztuki z minimalną histerezą 0.3st, i takie z 1st. Różnica niebanalna w akwarium. Także radzę być ostrożnym przy zakupie i upewnić się co do faktycznych parametrów kupowanego regulatora.

Poza tym, działa bez problemów. Fajna opcja, że ma możliwość kalibracji pomiaru temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dodatkowo - koledzy, którzy kupili opisują, że w dostawie była sonda wykonana z metalu (trzeba ją zabezpieczyć przed wodą  morską - w cytowanym temacie są propozycje jak to zrobić). Ja w dostawie mam wersję z sondą "otuloną" tworzywem sztucznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Trurl napisał:

Ja w dostawie mam wersję z sondą "otuloną" tworzywem sztucznym.

Ja tak samo. Tzn. pierwszy stc (z histerezą 1-10st) miał sondę metalową, ale kolejny, już z histerezą 0.3-10, miał sondę w plastiku. Także, trzeba patrzeć i czytać dokładnie, co się kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam aquamedic twincontroller. Jest tez nowa zabawka od reef factory - thermo control, ale cenowo mało atrakcyjna.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.