Skocz do zawartości

Historia edycji

rafalsmolik

rafalsmolik

3 godziny temu, silvia napisał:

zgoda tyle  że diody Power led powinny byś sterowane PRĄDEM a ty sterujesz NAPIĘCIEM ...

Czyli żle bo powinny być sterowane prądem (przez slowo prąd nie wiem czy mam rozumieć natężenie czy moc -nie czepiam się tylko chcę zrozumieć twoją wypowiedź ) Bo rozumiem że podstawy elektroniki znasz że zmniejszając V-napięcie zmniejszasz też pobór mA-natężenia a co za tym idzie moc wyznaczą w watach  która zostaje doprowadzona do led tak samo jeśli przekroczysz bezpieczną wartość powiedzmy 3,2V to led zamiast pobrać 350 mA weżnie 400 i go trafi ponieważ moc zostanie przekroczona V*A=W co prawda w drugą stronę to nie działa bo napięcie narzuca pobór natężenia a nie w drugą stronę . Tak jak mówię nie czepiam się tylko chcę to zrozumieć to co napisałeś 

 

rafalsmolik

rafalsmolik

2 godziny temu, silvia napisał:

zgoda tyle  że diody Power led powinny byś sterowane PRĄDEM a ty sterujesz NAPIĘCIEM ...

Czyli żle bo powinny być sterowane prądem (przez slowo prąd nie wiem czy mam rozumieć natężenie czy moc -nie czepiam się tylko chcę zrozumieć twoją wypowiedź ) Bo rozumiem że podstawy elektroniki znasz że zmniejszając V-napięcie zmniejszasz też pobór mA-natężenia a co za tym idzie moc wyznaczą w watach  która zostaje doprowadzona do led tak samo jeśli przekroczysz bezpieczną wartość powiedzmy 3,2V to led zamiast pobrać 350 mA weżnie 400 i go trafi ponieważ moc zostanie przekroczona co prawda w drugą stronę to nie działa bo napięcie narzuca pobór natężenia a nie w drugą stronę . Tak jak mówię nie czepiam się tylko chcę to zrozumieć to co napisałeś 

 

rafalsmolik

rafalsmolik

2 godziny temu, silvia napisał:

zgoda tyle  że diody Power led powinny byś sterowane PRĄDEM a ty sterujesz NAPIĘCIEM ...

Czyli żle bo powinny być sterowane prądem (przez slowo prąd nie wiem czy mam rozumieć natężenie czy moc -nie czepiam się tylko chcę zrozumieć twoją wypowiedź ) Bo rozumiem że podstawy elektroniki znasz że zmniejszając V-napięcie zmniejszasz też pobór mA-natężenia a co za tym idzie moc wyznaczą w watach  która zostaje doprowadzona do led. Tak jak mówię nie czepiam się tylko chcę to zrozumieć to co napisałeś 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.