Skocz do zawartości
Reefbos

Pokrywa do zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Może wiecie kto wykonuje na zamówienie pokrywy bezpieczne dla morskich zbiorników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy bezpieczne dla morskich zbiorników??? Oraz o jaką pokrywę się rozchodzi. Bo ogólnie to nie zaleca się przykrywania zbiornika. Najczęściej powoduje to problemy z wymianą powietrza jak również znacznie szybciej niszczy oświetlenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczna to taka, która w kontakcie z solą nie będzie wydzielała niczego niechcianego (nie jestem chemikiem np. związki glinu, czy łuszcząca się z czasem farba). Problem przegrzewania da się rozwiązać lampy będą ponad pokrywą a na jej boku wentylatorki. Chcę uniknąć zbędnych odbić światła poza zbiornikiem. Na przykład coś takiego, jak na poniższym obrazku:

Image1.jpg

Albo taka. Wyższa, ale za to z mniejszymi otworami (kwadratowe lub owalne) jeszcze bardziej ograniczająca refleksy świetlne poza zbiornikiem. Jeśli wiadomo jaki jest kąt świecenia lampy, można wszystko dokładnie dopasować. W razie potrzeby, ciche wentylatory są do kupienia bez problemu.

Image3.jpg

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To się robi tak zwaną koronę a nie pokrywę w przypadku morskiego zbiornika ;) takie otwory w pokrywie nadal będą utrudniać wymianę gazową a dwa że będą blokować światło. Jeżeli myślisz o lampie led to musi ona być zamontowana wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokować światła z pewnością nie będą, bo jak wiadomo biegnie po linii prostej. Lampa led  (konkretnie hydra 26) dla tego zbiornika powinna być  między 8 a 10 cali nad powierzchnią. Na rysunku są to dokładnie 22cm, czli ok 9".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewny swojego pomysłu to rozrysuj każdy element, policz wymiary i zamawiaj gotowe formatki PVC (ja polecam twarde). Chociaż moim zdaniem "pokrywa" to kłopot. Jeśłi przeszkadza Ci światło z lamp poza zbiornikiem, to pomyśl nad zabudową góry po prostu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dadario napisał:

"pokrywa" to kłopot.

Dokładnie. Zastanawiam się gdzie byłyby zawiasy i jakby to miało sie otwierać przez te lampy? Lampy musiałby mieć możliwość podwieszania wyżej na czas otwierania pokrywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadario napisał:

... to rozrysuj każdy element, policz wymiary i zamawiaj gotowe formatki PVC (ja polecam twarde)... 

Jak nie będzie wyjścia to będę musiał tak zrobić, choć wolałbym całość prac zlecić. Przegrzanie to nie jest problem. W swoim pierwszym zbiorniku miałem własnoręcznie przerobioną pokrywę od słodkowodnego i przez otwory świeciły dwie lampy HQI (gdzie  ledom do ich temperatury). Utrzymanie temperatury - wtedy bez wentylatorów - nie było problemem, oczywiście poza latem kiedy i tak jest z tym kłopot.

Nie mogę zabudować po sufit, bo się nie komponuje z wnętrzem.

Tak więc nadal liczę, że pomożecie mi znaleźć wykonawcę.

Sorry, poprawka - lampa była jedna z dwoma żarnikami HQI (jakaś angielska). Nazywała się Arcadia - może ktoś takie jeszcze pamięta.

Z koroną a bardziej półkoroną byłoby to coś w tym rodzaju. I tak światło odbite od wody lądowałoby na suficie i ścianach.

Image4.jpg

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.