Skocz do zawartości
Nailo

Wiercenie w stelażu

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Akwa sobie już działa troszke i przyszła w koncu pora na zabudowanie go bo straszy :D
Chciałem zrobić zabudowe na zawiasy magnetyczne czyli tzw CLIP ON.
Potrzebuje wywiercic dziury w stelaży po dwie małe na każdy zawias. Myślałem o tych miejscach które zaznaczyłem czerwonymi plamkami. 
Stelaż trzyma góre 400l.
Poniżej foto z plamkami i zawiasy o których myślę

 71518045_526974684743576_7768625334768893952_n.jpg.642039f63af13539d46a21bee0253adb.jpg
Znalezione obrazy dla zapytania zawias magnetyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz przykleić? teraz jest taka gama klejów ze nie będzie problemy z wyborem .to co pokazałeś na zdjęciu to nie jest zawias :p


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, niwre37 napisał:

a nie możesz przykleić? teraz jest taka gama klejów ze nie będzie problemy z wyborem .to co pokazałeś na zdjęciu to nie jest zawias :p

kupiłem klej w castoramie "płynny gwóźdź"  podobno do wszystkiego i mega kozak .

dwa dni czekało na montaż płyty przyklejone fajnie wszystko do momentu aż się okazało że mocniejsze pociągniecie zabudowy i "zawiasy" zostały na płycie razem z klejem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:
W czym jest problem??? Boisz się, że cokolwiek się stanie z tym stelażem??? A zamiast śrub nity samozrywalne (jak masz parcie bez problemu kupisz nierdzewne)

Jeśli nie użyjesz wierła Fi20mm to wierć ile chcesz. A co do rozmieszczenia to proponuję 2 na górze i dwie na dole. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pisze producent to jedno a jak klei to juz inna sprawa ,przede wszystkim powinieneś oczyścić z farby miejsce gdzie będzie klej .Sa kleje epoksydowe które wiążą w kilkanaście minut lub godzin,poszukaj info w necie .Na dobra sprawe przykleil bys na silikon i tez by trzymalo :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dadario napisał:

Po pierwsze:
W czym jest problem??? Boisz się, że cokolwiek się stanie z tym stelażem??? A zamiast śrub nity samozrywalne (jak masz parcie bez problemu kupisz nierdzewne)

Jeśli nie użyjesz wierła Fi20mm to wierć ile chcesz. A co do rozmieszczenia to proponuję 2 na górze i dwie na dole. 

Myślałem nad wiertłem 3-4mm.  Własnie trochę się boje że osłabi to stelaż nie chciałbym żeby 400l wody zalało moje i sąsiadów mieszkania :D z 3 pietra na parterze by poczuli 
Na dole będzie stawiany na stelażu mały patent już znalazłem chodzi mi żeby złapało własnie na górze 

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wiertło nie wpłynie w sposób znaczący na wytrzymałość przekroju... Śmiało możesz wiercić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadario napisał:

Takie wiertło nie wpłynie w sposób znaczący na wytrzymałość przekroju... Śmiało możesz wiercić.

to jutro chyba zaatakuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej napisał ,małym wiertlem można wiercić albo kup wkręty samowiercące 2,5mm i od razu wkrętem potraktuj stelaż


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu xd masz łeb jak beka xd 

Ta twoja pierdółka jakby pękła to by Ci kuchnie zalalo xd moje by poczuli sąsiedzi z parteru :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem klejenie odpada (jeżeli stelaż aluminiowy - na takim ćwiczyłem). Usiłowałem przykleić katownik (od spodu stelaża - bez możliwości przykręcenia) - kleje płynny metal, płynny gwóźdź zawiodły pomimo informacji producenta, że kleja aluminium, powierzchnie odtłuszczone  i zmatowane. Po kilku dniach katownik spadał z hukiem  (w nocy :shock:). Najlepszy okazał się jednak silikon - połaczenie i tak jest słabe, pomimo dużej powierzchni styku. Tak jak @dadario polecam wiercenie (otwory oczywiście o małej średnicy, u mnie 3 mm). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Trurl napisał:

Moim zdaniem klejenie odpada (jeżeli stelaż aluminiowy - na takim ćwiczyłem). Usiłowałem przykleić katownik (od spodu stelaża - bez możliwości przykręcenia) - kleje płynny metal, płynny gwóźdź zawiodły pomimo informacji producenta, że kleja aluminium, powierzchnie odtłuszczone  i zmatowane. Po kilku dniach katownik spadał z hukiem  (w nocy :shock:). Najlepszy okazał się jednak silikon - połaczenie i tak jest słabe, pomimo dużej powierzchni styku. Tak jak @dadario polecam wiercenie (otwory oczywiście o małej średnicy, u mnie 3 mm). 

no tak ,jeżeli stelaż jest Alu to raczej nie przyklei (ja tez to przerabiałem) natomiast ze stalą nie będzie problemu 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przymocować do płyty drewnianej pod akwarium. Dwa kątowniki, śrubki i kawałek drewna są potrzebne.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek a te kwadratowe wihajstry odstające od stelaża to czemu miały służyć... to tył stelaża do przykręcenia płyty na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.