Skocz do zawartości
Guban88ok3m

100w w led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do jakiego akwa starczy ( 90%lps ) 100w w ledach? Myślę nad zmianą na większe  na przyszły rok , chciałem już teraz ale  42 na 80 gdzieś i odradzono  bo mały przeskok w akwa także posluchalem  i zaczynam odkładać na sprzęt do nowego większego.  Teraz pytanie gdyby lampa była skr3cona na 100w to dla lps odpowiadnia  barwa i moc właśnie 100w na jaką pojemność  będzie ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Luigi napisał:

Jaka lampa? DIY czy Firmowa?

 

Wszystko zależy jak z kasą,  widziałem taka spectre 108 za ok 1tysia ale też alprime  z tym że te bym musiał mieć dwie bo po 55 maja. Weźmy pod uwagę te dwie propozycjee. Jakie akwa bym mógł mieć pod taka mocą.

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Guban88ok3m napisał:

Wszystko zależy jak z kasą,  widziałem taka spectre 108 za ok 1tysia ale też alprime  z tym że te bym musiał mieć dwie bo po 55 maja. Weźmy pod uwagę te dwie propozycjee. Jakie akwa bym mógł mieć pod taka mocą.

Takie trochę podejście od D strony jak na moje. Sory za stwierdzenie ale jak Polska elita może to czemu nie ja zwykły Polak xD 

 

Z tego co piszesz lampy nie masz, także oszacuj miejsce max na akwarium. Nie jeden powie ze im większe tym lepiej. Chociaż są zwolennicy żeby zacząć od małej kostki. Potem budżet. Pamiętaj tez o późniejszych kosztach stałych ;) i oszacuj sobie koszt akwarium typu kostka 50x50x50 w porównaniu do jakieś akwa 300-400l. I celuj w takie na jakie Cię stać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sith114 napisał:

Takie trochę podejście od D strony jak na moje. Sory za stwierdzenie ale jak Polska elita może to czemu nie ja zwykły Polak xD 

 

Z tego co piszesz lampy nie masz, także oszacuj miejsce max na akwarium. Nie jeden powie ze im większe tym lepiej. Chociaż są zwolennicy żeby zacząć od małej kostki. Potem budżet. Pamiętaj tez o późniejszych kosztach stałych ;) i oszacuj sobie koszt akwarium typu kostka 50x50x50 w porównaniu do jakieś akwa 300-400l. I celuj w takie na jakie Cię stać ;) 

Dlatego napisałem że chce lampę maks 100 w bo wydam ok 1000zl  na spectre co ma 108 w chyba dokładnie.  Tak samo alprime mi się podoba ale już bym musiał.miec 2x1000 zeby miec 110w. Nie każdy może sobie pozwolic na lampę za 3-4 -5 itd tysi. A co z tego że napiszę że chce akwa 300 l jak nie kupię lampy ??? Dlatego mam upatrzona  lampę i do niej odbieram litraz. U mnie taka opcja wchodzi. Elita ? Wcale nie gdybym.sie mierzył z elitą bym stawiał.500 l wydał z 10 tyś i na lampę jakaś hybryde  pewnie. Póki co mam kostkę co byś nie uwierzył że idzie bo spotkałem się z opinią A pod ta lampka idą sps? Mam Chinke  z alli  za 200zl i idą więc ja raczej ekonomia Edition.

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Guban88ok3m napisał:

Dlatego napisałem że chce lampę maks 100 w bo wydam ok 1000zl  na spectre co ma 108 w chyba dokładnie.  Tak samo alprime mi się podoba ale już bym musiał.miec 2x1000 zeby miec 110w. Nie każdy może sobie pozwolic na lampę za 3-4 -5 itd tysi. A co z tego że napiszę że chce akwa 300 l jak nie kupię lampy ??? Dlatego mam upatrzona  lampę i do niej odbieram litraz. U mnie taka opcja wchodzi. Elita ? Wcale nie gdybym.sie mierzył z elitą bym stawiał.500 l wydał z 10 tyś i na lampę jakaś hybryde  pewnie. Póki co mam kostkę co byś nie uwierzył że idzie bo spotkałem się z opinią A pod ta lampka idą sps? Mam Chinke  z alli  za 200zl i idą więc ja raczej ekonomia Edition.

Weź tą chinke (155w) co masz, wylutuj ten biały gówniany dimmer. Wlutuj z epistara albo epileda royal blue i blue. Na koniec dodaj 4 full spectrum i bedziesz nią na 100% wszystkimi diodami jechał. Wyjdzie ładnie niebiesko. Wyciągnij te dziadoskie soczewki żeby pole zwiększyć. Zmierz jakie pole ci ona doświetla - na wysokości 25cm (nad wodą) powinno być koło 70cm szerokości  bez soczewek - długość sobie domierz. To ci wystarczy do prostych sps nawet przy 300l. Ja moją chinką bez problemu w nowym baniaku montipore confusse popaliłem przy świetle 100%.

Edytowane przez sumka33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.