Skocz do zawartości
CoralHouse

Nowe model AQUA ILLUMINATION w CoralHouse

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Kurła czemu te lampy muszą być takie drogie :P taka prosta i tania konstrukcja ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, =Fresz= napisał:

Kurła czemu te lampy muszą być takie drogie :P taka prosta i tania konstrukcja ech...

Wcale nie są drogie po prostu za mało zarabiamy :) , 750 euro pół średniej pensji w normalnym kraju . No niby u nas zaraz najniższa krajowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, petroniusz2 napisał:

Wcale nie są drogie po prostu za mało zarabiamy :) , 750 euro pół średniej pensji w normalnym kraju . No niby u nas zaraz najniższa krajowa :D

Dokladnie jest tak jak kolega mówi dla nas Srajfon to luksus albo taka tesla. To zwykły wydatek na hobby i nikogo nie piecze ze drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że jakiś chińczyk robi taką lampę w kilka godzin, do tego materiały za... 50 euro/$. Opowiadanie o jakiejś super nowoczesnej technologii, badaniach, laboratoriach, żeby stworzyć ten produkt to też ściema, bo nic nowego tam nie ma. Jest jak jest i nie mam zamiaru płakać, jak to jest drogo, wiedziałem na co się piszę, ale ceny są moooocno wywindowane względem realnych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie są drogie po prostu za mało zarabiamy [emoji4] , 750 euro pół średniej pensji w normalnym kraju . No niby u nas zaraz najniższa krajowa [emoji3]
Błędne rozumowanie. Weź pod uwagę że jak to nazwales normalnym kraju życie jest dużo droższe..
Tez nie rozumiem dlaczego rzeczy do morskiego są takie drogie..

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie rozumiem dlaczego rzeczy do morskiego są takie drogie..



To proste, kupujący mogą za te produkty tyle zapłacić ;) cieszę się ze tak po krotce wytłumaczyłem. Słowa klucz: popyt, podaż oraz strategia producenta.


Poza tym, zawsze powtarzam ze żyjemy w pięknym i wolnym kraju. Każdy może zacząć produkować co chce i sprzedawać za ile chce ;) Niestety jakoś nie widać na rynku produktów tych najbardziej zdziwionych forumowiczów z premium produktami w cenach części + „dyszka” za fatygę.


Co do AI bardzo fajne lampy, ciekawe jakie efekty po lifcie. Tłumaczenie opisu produktu fajnie by było gdyby dystrybutor chociaż przeczytał zanim wkleił na stronę ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, =Fresz= napisał:

Kurła czemu te lampy muszą być takie drogie :P taka prosta i tania konstrukcja ech...

I tu się nie zgodzę! Gdybyś musiał taką lampę sam zrobić koszt by był podobny a wykonanie pewnie gorsze. Coś o tym wiem bo nie dawno budowałem 3 lampy LED po 430W. I wbrew pozorom lampy nie wyszły wcale bardzo tanio. Pewnie trochę taniej niż oryginały ale jakość wykonania na pewno gorsza no i nikt mi nie da na te własnej roboty gwarancji he he he.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
I tu się nie zgodzę! Gdybyś musiał taką lampę sam zrobić koszt by był podobny a wykonanie pewnie gorsze. Coś o tym wiem bo nie dawno budowałem 3 lampy LED po 430W. I wbrew pozorom lampy nie wyszły wcale bardzo tanio. Pewnie trochę taniej niż oryginały ale jakość wykonania na pewno gorsza no i nikt mi nie da na te własnej roboty gwarancji he he he.
Obudowę miałem z odzysku. Diody powerled 3w za grosze z allegro, zasilacz używany z allegro, sterownik od magu, wentylatory z odzysku, czujnik temp lampy z wyświetlaczem i to prawda wykonanie nie tak idealne jak od producenta, ale działa świeci ma bajery - obsługa telefonem, spełnia swoje zadanie. I co najważniejsze jaka radocha, że ustrugana samemu ;) moc lampy około 120w i koszt ustrugania około 700 stówek maks. A tu ponad 3 tysie.
@SU1 ma swój DIY bardzo zbliżony wyglądem do tej lampy [emoji14] i wygląda od strony elektonicznej ładniej bo to elektryk wysokich napięć heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, =Fresz= napisał:

Obudowę miałem z odzysku. Diody powerled 3w za grosze z allegro, zasilacz używany z allegro, sterownik od magu, wentylatory z odzysku, czujnik temp lampy z wyświetlaczem i to prawda wykonanie nie tak idealne jak od producenta, ale działa świeci ma bajery - obsługa telefonem, spełnia swoje zadanie. I co najważniejsze jaka radocha, że ustrugana samemu ;) moc lampy około 120w i koszt ustrugania około 700 stówek maks. A tu ponad 3 tysie.
@SU1 ma swój DIY bardzo zbliżony wyglądem do tej lampy emoji14.png i wygląda od strony elektonicznej ładniej bo to elektryk wysokich napięć heh

I fajnie! Jeszcze lepiej by było gdyby ktoś Ci taką lampęAQUA ILLUMINATION podarował!  Wtedy nie napisał byś "Kurła czemu te lampy muszą być takie drogie"


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
I fajnie! Jeszcze lepiej by było gdyby ktoś Ci taką lampęAQUA ILLUMINATION podarował!  Wtedy nie napisał byś "Kurła czemu te lampy muszą być takie drogie"

I to kurła nie jedną. Wtedy byłbym szczęśliwy. Koniec kropka! To tak jak ze srajfonami, koszt wyprodukowania z częściami kilkadziesiąt dolarów, a w sklepie gotowy produkt kilkaset dolarów.

 

https://m.bankier.pl/wiadomosc/iPhone-XS-Max-koszt-produkcji-to-1650-zl-7617544.html

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=Fresz= piszesz tak jakbyś nigdy nie miał nic wspólnego z: podatkami, gwarancją, rozwojem firmy, czy zarobkiem producenta i jego pracowników itp.
Nie potrafię tego zrozumieć szczerze mówiąc, czy to polska mentalność tak działa czy po prostu rodzaj zazdrości. 
Kupujesz jeśli Cię stać (niech kosztuje ile chce), nie stać Cię to kupujesz coś tańszego, masz konkretne wymagania, lubisz się w to bawić to budujesz sam. To raczej proste. Czemu tak bardzo lubimy zaglądać do portfela innych i komentować "czemu tak drogo". Uważasz, że za dużo kasy kosztuje taka lampa to kup chińskiego black boxa. Kilka zbiorników na nich widziałem i dają radę. Ale za rok czy dwa raczej o serwisie zapomnij (jeśli w ogóle istnieje w chinach takie pojęcie) tylko od razu kupuj jeszcze raz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyraziłem swoją opinię którą albo zaakceptujesz albo nie ;) tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc ten w sumie słaby temat , co niektórzy mają przepis na duuuużą kasę . Produkujcie lampy do morskiego , ogólnie wszystko do morskiego . Skoro koszt produkcji takiej lampy to kilkanaście dolarów a będziecie sprzedawać za kilkaset to niedługo połowa forum będzie Elonami Muskami .

Życzę wam tego z całego serca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu są z grubsza opisane większe zmiany w stosunku do wcześniejszej generacji.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak producent wedle uznania (z kosmosu) ustala cenę, to jest ok, wolność rynku itd, a jak ktoś wyrazi opinię że ta cena jest nieadekwatna do realnej wartości produktu - "polska mentalność", zaglądanie do portfela i robienie z człowieka janusza. Zastanówcie się nad tym choć chwilę. Czy ja bronię producentowi taką cenę ustalać, klientom - kupować? Albo sklepowi - tak sprzedawać? Nie, twierdze tylko, że wg mnie cena jest wywindowana. I nie jest to kwestia, że mnie nie stać. To że mam, nie znaczy że mam wydawać na abstrakcyjnie przewartościowane produkty. Ale jeszcze raz powtórzę, jest to moje zdanie i nie mam zamiaru nikomu go narzucać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka przesada co do producenta bo on nie zarabia aż takich pieniędzy jak tutaj co niektórzy piszą. Cena sklepowa to np 3200 zł a teraz policzyć proszę pośredników bo zazwyczaj działa to tak, ze jest producent np. w USA który ma głównego dystrybutora na UE który to wysyła sprzęt do dystrybutora w danym kraju a ten dopiero do sklepu. Brać też trzeba poziomy rabatowe bo każdy szanujący się producent czy dystrybutor ma tabele. Co innego paleta a co innego karton. Teraz organizacja gwarancji która też musi być wliczona na poziomie producent - dystrybutor, dystrybutor - sklep. Cena to całokształt wszystkiego czego klient nie widzi. Tzw małych kosztów jest tak dużo, że tylko ten to wie co robi coś na większą skalę. Można oczywiście objechać cenę i zwalić np gwarancję na dystrybutorów. Można też samemu produkować super sprzęt w domu nie mając przy tym życia prywatnego. UWAGA: Zatrudnienie pracownika spowoduje podniesienie ceny PRODUKTÓW albo obniżenie marży co spowoduje w najbliższym czasie problemy itd itp. Jak macie Panowie złoty środek to tylko zakładać działalność bo to proste podobno i zajmuje kilka minut i rozwijać gospodarkę przede wszystkim dla kraju (podatki itp), dając przykład jak produktować, organizować, rozwijać samemu mając 7 dni po 24 godziny i np rodzinę :)))) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Jak producent wedle uznania (z kosmosu) ustala cenę, to jest ok, wolność rynku itd, a jak ktoś wyrazi opinię że ta cena jest nieadekwatna do realnej wartości produktu - "polska mentalność", zaglądanie do portfela i robienie z człowieka janusza. Zastanówcie się nad tym choć chwilę. Czy ja bronię producentowi taką cenę ustalać, klientom - kupować? Albo sklepowi - tak sprzedawać? Nie, twierdze tylko, że wg mnie cena jest wywindowana. I nie jest to kwestia, że mnie nie stać. To że mam, nie znaczy że mam wydawać na abstrakcyjnie przewartościowane produkty. Ale jeszcze raz powtórzę, jest to moje zdanie i nie mam zamiaru nikomu go narzucać.

Przeczytaj przyjacielu jeszcze raz co napisałem i skoro potrafisz robić wycenę to również znasz się na produkcji , zostań nowym Elonem Muskiem i nie ględź jak stara baba . Podstawy ekonomii zapewne znasz więc w to nie ma co się zagłębiać . Zapamiętaj raz na zawsze na przykładzie aut ( fiacikiem i mercedesem dojedziesz z punktu a do punktu b ) a czym będziesz jeździł to Twoja prywatna sprawa i w 90% Twoje zarobki . Nie stać Ciebie to nie kupuj i zapamiętaj kawior z Bieługi kosztuje za kg od 6000 zł , Ty zapewne nawet byś tego nie przełknął bo nie wart swojej ceny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, petroniusz2 napisał:

Przeczytaj przyjacielu jeszcze raz co napisałem i skoro potrafisz robić wycenę to również znasz się na produkcji , zostań nowym Elonem Muskiem i nie ględź jak stara baba . Podstawy ekonomii zapewne znasz więc w to nie ma co się zagłębiać . Zapamiętaj raz na zawsze na przykładzie aut ( fiacikiem i mercedesem dojedziesz z punktu a do punktu b ) a czym będziesz jeździł to Twoja prywatna sprawa i w 90% Twoje zarobki . Nie stać Ciebie to nie kupuj i zapamiętaj kawior z Bieługi kosztuje za kg od 6000 zł , Ty zapewne nawet byś tego nie przełknął bo nie wart swojej ceny .

Pomijając już ton Twojej wypowiedzi oraz kulturę osobistą  "przyjacielu", to zwyczajnie piszesz nie na temat. Tu jest mowa o lampie, nie o ekonomii, nie o samochodach, nie o kawiorze. Może pomyliłeś fora? Bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego wątku, z niecierpliwością czekam na przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Jak producent wedle uznania (z kosmosu) ustala cenę, to jest ok, wolność rynku itd, a jak ktoś wyrazi opinię że ta cena jest nieadekwatna do realnej wartości produktu - "polska mentalność", zaglądanie do portfela i robienie z człowieka janusza. Zastanówcie się nad tym choć chwilę. Czy ja bronię producentowi taką cenę ustalać, klientom - kupować? Albo sklepowi - tak sprzedawać? Nie, twierdze tylko, że wg mnie cena jest wywindowana. I nie jest to kwestia, że mnie nie stać. To że mam, nie znaczy że mam wydawać na abstrakcyjnie przewartościowane produkty. Ale jeszcze raz powtórzę, jest to moje zdanie i nie mam zamiaru nikomu go narzucać.

Obiecuję Ci jeżeli wyprodukujesz taką lampę za 1/4 wartości kupię od Ciebie za gotówkę pierwsze 100 sztuk i podejmę się sprzedaży . Możemy nawet podpisać umowę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, japko napisał:

Wracając do głównego wątku, z niecierpliwością czekam na przesyłkę.

W tym tygodniu nadamy :)

ps.  temat fajnie się rozwija ale myślę że warto porozmawiać na temat zalet lampy :) nie ich wyceny to nic nie zmieni .

Niech każdy sam zdecyduję czy mu ta cena odpowiada czy chce zrobić samemu . :)

 


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.