Skocz do zawartości
Timon111

Kolor skały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem dołożyć do działającego akwa skały i znajomy się zaoferował ze jakiś czas temu kupił podobna skalę do tej co ja mam w akwarium a on jej nie użył. Dostałem ja ale ma gdzie niegdzie takie pomarańczowe czy rdzawe naloty to będzie będą osady żelaza?? Taka skala raczej się nie nadaje do morskiego? IMG_20191014_150027.thumb.jpg.b07889edc43772053782bc390b2a5b48.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skała była czy jest w wodzie moze to być osad bakteryjny. Jeśli jesteś pewien co do pochodzenia skały to szczotka, płukanie w wodzie z podmiany i do zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ona była sucha leżała na strychu więc chyba nie będzie to osad bakteryjny :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja miała podobnie, od około roku jest w akwa. Przed włożeniem moczyła się w rodi jakieś 3 tygodnie, ryzyko jakieś tam zawsze jest, podjedź do jakiegoś sklepu co ma sucha skale w ofercie to sobie porównasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę mnie uspokoiłes :) ktoś ma pomysł co można jeszcze zrobić z taką skala żeby się upewnić oprucz moczenia?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skała była w gorszym stanie. U mnie zbiornik zaskoczył i jestem zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak wapień filipiński. Też coś takiego dostałem. Podobno do morskiego się za bardzo nie nadaje ponieważ może być problem z fosforanami. Ja włożyłem na próbę kilka kawałków do refugium, ponieważ akwarium jeszcze nie mam. Jest tam już dwa miesiące i parametry mam w normie a PO4  - 0,03 więc raczej moja szkodzić nie powinna, lecz z drugiej strony mało to porowate i do filtracji biologicznej się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.