Skocz do zawartości
Bishop358

Żółta acropora traci kolor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich,

 

Jak w temacie, zolta acra ktora mam od 5 dni zaczyna tracic swa mocna / pastelowa barwe. Okolo 2 tygodni temu robilem ICP - mocny niedobor jodu ktory prawie pozabijal mi sps-y, dzis w normie, wszystkie twardziele pieknie polipuja, NO3 niski poziom - 0,1 dzis jest juz 2 mg, duzy nadmiar baru (nie wiem skad???) i lekkie dawki aluminium i kadmu wykryte. Po za tym wszsytko ok:

KH - 9,4

MG - 1380

CA - 440

Temp - 25 - 26

Zasolenie - 33,5

PO4 - 0,04

NO3 - 2

Zadnych skokow parametrow nie bylo.

Mam tez inna acre koloru niebieskiego ale ta utrzymuje swoj mocny pigment.  

  Czy to przez swiatlo? Lampa to T5 6x24W na 112 litrow

 

 

Akra.jpg.7788905adb4ac842feb7eb4ec07a2311.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu mniemam, iż nieco za wcześnie na tego typu zwierzęta. Nie zalecam regulować parametry wody na podstawie testu ICP. Za rok gdy glony zielone zastąpią wapienne juz będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja zauważyłem u siebie to żółty kolor zanika gdy ma się nadmiar jodu (przynajmniej tak było u mnie)

 

Też wydaje mi się że trochę wcześnie na acry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam,

 

Dlaczego za wczesnie, zbiornik ma juz prawie poltorej roku.

15 minut temu, Gr4b3Q napisał:

z tego co ja zauważyłem u siebie to żółty kolor zanika gdy ma się nadmiar jodu (przynajmniej tak było u mnie)

a po czym mozna jeszcze poznac nadmiar jodu? Podobno korale ciemnieja wtedy. Chocm am nadzieje ze to nie to - najpierw niedobor teraz nadmiar....

 

21 minut temu, Arturro napisał:

Nie zalecam regulować parametry wody na podstawie testu ICP

Jedynie jod i NO3 podbilem - byly naprawde za niskie. Reszta parametrow nie przejmuja sie az tak bo zglupiec mozna by... i uszkodzic korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, niwre37 napisał:

moze tutaj znajdziesz odpowied

Czytałem ten temat tyle razy że znam go chyba już na pamięć. U mnie azotany wynoszą 2 mg a fosforany 0,04 mg więc powód musi być inny. 

 

4 godziny temu, Coltrane napisał:

Masz te szczepke od 5dni ;) postaw ja nisko i daj jej spokój.

Nie ruszam jej, ale chciałbym poznać odpowiedź dlaczego tak jest aby wiedzieć na przyszłość ;)

Zauważyłem że w nocy ma mocniej wyciągnięte polipy niż w pełnym świetle. Moim zdaniem chodzi o światło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bishop358 napisał:

Czytałem ten temat tyle razy że znam go chyba już na pamięć. U mnie azotany wynoszą 2 mg a fosforany 0,04 mg więc powód musi być inny. 

 

Nie ruszam jej, ale chciałbym poznać odpowiedź dlaczego tak jest aby wiedzieć na przyszłość ;)

Zauważyłem że w nocy ma mocniej wyciągnięte polipy niż w pełnym świetle. Moim zdaniem chodzi o światło

nowy koral, inna woda, inna biologia, inne światło. Wszystko nowe, musi się zaaklimatyzować.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zelazo jakie masz ?bo od tego tez moze zmieniac kolor w kierunku zieleni.Ja kupilem swoja jakies 3 tyg temu i byla piekna zolciutka teraz niestety przechidzi w kolor lekko seledynowy.Nie mam doswiadczenia z skrami ale cos szybko u Ciebie zmienia sie kolor to tylko 5 dni.Moze byc tez tak jak pisze kolega wyzej ze u Ciebie jest" inna" woda ,parametry zasolenie ,swiatlo itp....

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, niwre37 napisał:

A zelazo jakie masz ?

Żelazo na ostatnim ICP wykazało 0... A podziel się twoim wynikiem , że Ci w seledynowy idzie :)

27 minut temu, Coltrane napisał:

nowy koral, inna woda, inna biologia, inne światło. Wszystko nowe, musi się zaaklimatyzować.

Faktycznie może poprostu o to chodzi, caly czas zapominam że acry tak wrażliwe są... W takim razie czy utrata tego pigmentu jest nieodwracalna? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bishop358 napisał:

Żelazo na ostatnim ICP wykazało 0... A podziel się twoim wynikiem , że Ci w seledynowy idzie :)

Faktycznie może poprostu o to chodzi, caly czas zapominam że acry tak wrażliwe są... W takim razie czy utrata tego pigmentu jest nieodwracalna? 

będzie miał miło, przyjemnie i stabilnie to będzie ładny


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zelazo na 0 to moim zdaniem kiepsko bo zelazo musi byc w wodzie ,moze dlatego ze masz niedobor zelaza ona traci kolor ?Ona wroci do siebie jak jej tylko parametry pozwola .Moj ostatni test z icp jest z maja togo roku i mam za duzo zelaza bo 0.0126mg/l wczesniej przez 3 kolejne badania .ialem na 0.0056-67.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, niwre37 napisał:

Jesli masz zelazo na 0 to moim zdaniem kiepsko bo zelazo musi byc w wodzie ,moze dlatego ze masz niedobor zelaza ona traci kolor ?Ona wroci do siebie jak jej tylko parametry pozwola .Moj ostatni test z icp jest z maja togo roku i mam za duzo zelaza bo 0.0126mg/l wczesniej przez 3 kolejne badania .ialem na 0.0056-67.

A więc powieniniem dozować żelazo płynami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawalem wczesniej kropelki zelaza a teraz dodaje do ballinga strongi z af

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, niwre37 napisał:

Ja dawalem wczesniej kropelki zelaza a teraz dodaje do ballinga strongi z af

Nie powiem że nie kusi mnie spróbować dozować żelazo bo bym skłamał :) Choć z drugiej strony....od niedawna wygrywam walkę z glonami, jeżeli przegnę z żelazem to znów będzie mnie czekał bój z tymi zielonymi chwastami. 

po głowie chodzi mi coś innego.

Do tej pory wystraczały mi same podmianki aby uzupełnić mikro i makro ale doszło dużo sps-ów - wiecie o co chodzi :)

znajomy ze sklepu doradził mi jako metodę uzupełniania Triton core 7. Podobno ma to do siebie że kontroluje się tylko kh i zapomina o całej reszcie. Szukałem na forum wątków o tej metodzie ale nikt nie sprecyzował czy faktycznie tak jest. Wypowie się ktoś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie chcesz lac balinga?jaka masz konsumcje kh ca i mg?do tego mozesz dolozyc jeszcze strongi.
Powiedzialem Ci jakie mam zelazo i glony jakos nie rosna malo tego nawet w refugiun nie idze im za dobrze [emoji16]

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi czy aby napewno ta akra powinna być żółta.widziales matecznik jak to wyglądało i jaka metoda był prowadzony zbiornik. Jeśli  będa patyki prędzej czy później trzeba zacząć łać. 

Edytowane przez rumik21 (wyświetl historię edycji)

ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, niwre37 napisał:

A dlaczego nie chcesz lac balinga

Triton core 7 jest bardzo podobny do balinga - 4 gotowe roztwory lane po równo z tym że kontroluje się tylko kh - jezeli kh jest dobre to reszta też powinna taka być więc mniej zachodu w tej metodzie

3 godziny temu, niwre37 napisał:

Powiedzialem Ci jakie mam zelazo i glony jakos nie rosna malo tego nawet w refugiun nie idze im za dobrze

Doskonale Cię rozumiem, nie napisałem że nie będę lał żelaza A jedynie że mam obawy co do tego, Tobie udało się dobrze wpasować z dawkowaniem ale mi nie musi i mogę przegiąć.

Godzinę temu, rumik21 napisał:

A mnie ciekawi czy aby napewno ta akra powinna być żółta.widziales matecznik jak to wyglądało i jaka metoda był prowadzony zbiornik. Jeśli  będa patyki prędzej czy później trzeba zacząć łać. 

Chcesz powiedzieć że ten żółty to nie jej naturalny kolor i możliwe że teraz wraca do podstawowego? Kolor acry się nie zmienia A jedynie traci intensywność.

W poprzednim zbiorniku sprzedawca nic nie dolewał do wody nic ponieważ wszystkie korale były na handel (a przynajmniem tak stwierdził).

Oczywiście że będę lał, przy sps-ach nie ominie mnie to.

Pozostał tylko wybór metody, a po głowie chodzą mi dwie :

- reaktor wapnia - nie wiem tylko czy nie zbyt mały zbiornik 

- triton core 7 - dlaczego ten a nie baling pisałem wyżej, no chyba że się mylę to mnie oświećcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając kolejnego tematu... dziś zauważyłem nowe stworzenia na szybie. Co to może być? 

received_2514825681967182.thumb.jpeg.d9466342a7b578a1002937160d9abe02.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Alfik1980 napisał:

To wirki

Ajjjjj...Pewnie przywlokłem je z ostatnimi koralami. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów potrzebuje waszej pomocy przy identyfikacji. Tym razem białe nitki, z jakby "polipami" po bokach i na czubku. Dodam że one żyją, wieczorem się wydłużają, najdłuższa ma ok 2 cm, a gdy próbowałem złapać pensetą to szybko sie schowała. Jest ich sporo, zamieszkują piach i skały.20191024_195536.thumb.jpg.1e6ea26d28613086017addd6ad332d13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem od razu ze to jest nic porzadanego. Mam to samo u siebie w akwarium i drazni strasznie korale...Jak przypomne sobie nazwe to napisze.
DIGITATE HYDROIDS

Kiedys tez byl temat o tym   

 

Edytowane przez lewy1355 (wyświetl historię edycji)

05749fb103997611a51b80b26a0bdd6du1932a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, lewy1355 napisał:

Powiem od razu ze to jest nic porzadanego. Mam to samo u siebie w akwarium i drazni strasznie korale...Jak przypomne sobie nazwe to napisze.
DIGITATE HYDROIDS

 

Dzięki za odpowiedź. 

No pięknie, najpierw wirki teraz hydropody. 

Trochę poczytałem o tych stworzeniach no i różnie to bywa 

Niektórym w ogóle nie stwarzają problemów A innym pozabijały większość SPS-ów, choć posolonych których spotkała druga opcja jest zdecydowanie mniej ( podobno komuś hydropoda przyczepiła się do spsa A mimo tego koral żył bez obrażeń)

Nie wiem na tę chwilę jak z tym walczyć i nie będę jak na razie ponieważ korale nie są podraznione oraz hydropody nie rozprzestrzeniają się aż tak bardzo. 

Wiele informacji było takich że po jakimś czasie same znikały. 

Raz trafiłem na artykuł w którym pewien Pan zmniejszył cyrkulację do minimum tym samym powodując cofanie się hydropodów (prawdopodobnie nieświadomie).

Chemii nie chce żadnej lać, jest to dla mnie ostateczności i staram się unikać tego za wszelką cenę. 

Zobaczymy, może tak jak w innych przypadkach odejdą same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na bogato widze masz w akwarium:D
Ja rowniez nie walcze z tym nie wiadomo jak, poprostu staram sie to usuwac gdy widze w poblizu korali. Z moich obserwacji mam juz tego mniej.


05749fb103997611a51b80b26a0bdd6du1932a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.