Skocz do zawartości
Beti

falownik z kontrolerem Maxspect Gyre 350 - 2 pompy

Rekomendowane odpowiedzi

cześć
jak w temacie, czy ktoś posiada te falowniki,z racji kompletowania sprzętu chciałam uzyskać praktyczną opinię na temat tych pomp.

-jak się sprawują,czy są awaryjne,czy nadadzą się do akwarium 250x 100 x 60

z góry dzięki za opinie.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy się super sprawują. Możliwości ustawień jest multum.
Lecz 2 do tak długiego zbiornika to zdecydowanie za mało.
Ja odkupiłem z akwarium 2m i gość twierdził że nie dają rady u niego, za dużo martwych stref.
U mnie chodzą na 80% a akrawium 130cm długie. I nie wyrywa korali. Gonio fajnie faluja.
W tych pompach dobre jest to że ruszają cała woda a nie jak w zwykłych tylko strumień.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie falowniki, uważam że są bardzo dobre, ciche i wydajne. U mnie kręcą się na MAX 30% akwarium ma 150x70x70


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x xf 350 z kontrolerem iv6 czy jak mu tam. U mnie sprawdzają się świetnie. Na takie duże akwarium będziesz potrzebować 4 albo 6 sztuk. Ja mam ustawione w trybie 2 godziny naprzemiennie pół godziny 1 pół godziny 2. Po 2 godzinach chodzą oba na raz przez godzinę. Ja jestem bardzo zadowolony. Woda mocno się miesza. Na 80% pompy są w stanie poruszać żwirkiem na drugim końcu akwarium. Końcówkę kierunkową mam założoną na tylko 1 z 4 głowic. Jeśli chodzi o awaryjnosc u mnie działają od chyba maja albo marca. Norbi swoją odesłał do serwisu. Jakaś awaria się przydarzyła. Wkurzające były ślimaki turbo make wchodzące w łopatki. Ale już nie mam małych bo babka chrysus i krewetki skutecznie tępią małe ślimaki. 

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tz,zdaję sobie sprawę że 2 szt to mało na taką dł akwarium, ale chciałam je dać na bocznych szybach a na tylną szybie 3 szt  Jebao-SOW-15000l/h i myślę że dałoby to radę co?
 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał po dwa na kazdy bok i dwa z tyłu żeby wiały na zmianę za skałę i do przodu. Gyre może pchać wodę w obu kierunkach skutecznie 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz je też ustawić pionowo jeżeli to coś da. Ale zamiast tych jebao lepiej dodatkowo 2x gyre.
Większe koszta ale nie do porównania ustawienie.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwie z kontrolerem ale nie używam, to są dobre pompy ale jak dla mnie za bardzo "obsługowe" -  za dużo rozkładania, czyszczenia, drobnych elementów. W akwa mam SOW-20 i te są akurat dla mnie.

 

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie te pompy sprawują się wyśmienicie, w akwarium 150 cm działają 2 szt na max 60% w porywach, ustawień jest naprawdę sporo...jedna może wodę pchać inna ciągnąć, ale do takie kolosa to 2 szt nie dadzą rady. Imponuje mi ich kultura pracy są praktycznie niesłyszalne

Edytowane przez NAP (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz dać dwie gyre i dwie sow 20. W moim zbiorniku teraz chodzą dwie sow 15 i gyre 350 (dzisiaj dostałem nową, jedyny plus, bo czekałem dwa i pół miesiąca na naprawę), wszystkie na 100%. Jak patrzę na ruch wody to wydaje się całkiem dobry przy samych SPS. Ty będzie pewnie nadal miała LPS? Jeżeli tak, to taki układ jak napisałem powinien wystarczyć.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, norbi2222 napisał:

Myślę, że możesz dać dwie gyre i dwie sow 20. W moim zbiorniku teraz chodzą dwie sow 15 i gyre 350 (dzisiaj dostałem nową, jedyny plus, bo czekałem dwa i pół miesiąca na naprawę), wszystkie na 100%. Jak patrzę na ruch wody to wydaje się całkiem dobry przy samych SPS. Ty będzie pewnie nadal miała LPS? Jeżeli tak, to taki układ jak napisałem powinien wystarczyć.

Czekałeś 2,5 miecha na naprawe pompy?
....
Kurtyna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sith114 napisał:

Czekałeś 2,5 miecha na naprawe pompy?
....
Kurtyna!

Tak. Nie była kupowana u polskiego dystrybutora.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, norbi2222 napisał:

Tak. Nie była kupowana u polskiego dystrybutora.

Zmienia to troche postać rzeczy. Ale raczej nie kupowałeś jej z fabryki bez pudełka tylko w jakimś europejskim sklepie to dalej strasznie długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sith114 napisał:

Zmienia to troche postać rzeczy. Ale raczej nie kupowałeś jej z fabryki bez pudełka tylko w jakimś europejskim sklepie to dalej strasznie długo...

Nie da się ukryć, że długo. Przynajmniej nikt nie mówił, że niewłaściwie obchodziłem się z pompą;) Tylko   wymienili na nową:D


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie co prawda mam starsze XF280 sztuk 2 , długość zbiornika 232cm co prawda mniejsza szerokość bo 70 i te dwie odpowiednio ustawione potrafią zrobić nie złe tornado.

Przy Twojej szerokości to po 2 na stronę na bank muszą być , czy na tył coś dawać , nie nie zauważyłem takiej potrzeby ale kto wie , zawsze możesz później dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl 2x decyzję o zakupie tego marketingowego produktu. Wiem, że komponuje się świetnie w akwarium, skutecznie rozprowadza strumień wody tylko to nie kupujemy na 2 lata tylko dłużej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturro czyli masz jakąś wiedzę, na temat tych pomp której my nie mamy. Proszę podziel się nią. Jak po dwóch latach użytkowania pompy xf 350 oceniasz jej awaryjność, wydajność czy trwałość skoro ledwo tyle jest na rynku dostępna??? Rozumiem również, że pompę taką posiadasz i stąd taka opinia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobiono ankietę pokazując ludziom 2 takie same iphony mówiąc że jeden to nowy model a drugi obecny na rynku; pytali się o opinie który lepszy. 90% ankieterów odpowiadało że nowy bo: lżejszy, szybszy itp itd Tak działa marketing z wypuszczaniem kolejnych modeli produktu już tylko liftingowanego lub po poprawkach błędów poprzednika. Tak właśnie odbieram nową serię Gyre.

Ogólnie Gyre:

Skomplikowana w czyszczeniu , rozłożyc, złożyc, nie zepsuć przy okazji ..

Nazbyt duży spadek wydajności w trakcie jej zabrudzenia glonami

Popełniłem naprawę 2 pomp, miały taką niedogodność by nie nazwać to wadą konstrukcyjną związaną z sposobem wprowadzenia kabla do pompy

Elektronika azjatycka - jak długo będzie zachowana kompatybilność „w dół” części i elektroniki w przypadku potrzeby wymiany ?

Cena

Zastanawiające jest, zaobserwowałem że już kilku wieloletnich akwarystów wraca do starych konstrukcji mając za sobą epizod z Gyre

 

Moja subiektywna opinia: Maxpect Gyre wspaniały produkt krótkoterminowy do nacieszenia się ale wymagający „opieki”. Akwarystyka morska to hobby wieloletnie. Nie zniechęcam - tylko równoważę ech i achy.

 

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem gdzie jest problem z czyszczeniem tych pomp. Jak dla mnie jest takie same jak zwykle.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz niezły klin w głowie hmmm...myślałam skoro nowy model 2 pompy koszt 2100zł to jest to warte ceny,skoro wydać na takie akwarium 2 x 2pompy i być niezadowolonym lub borykać się z problemami to szczerze się nie spodziewałam aż takich opini,ale i też są pozytywne opinie :unsure:

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, @Beti napisał:

No to teraz niezły klin w głowie hmmm...myślałam skoro nowy model 2 pompy koszt 2100zł to jest to warte ceny,skoro wydać na takie akwarium 2 x 2pompy i być niezadowolonym lub borykać się z problemami to szczerze się nie spodziewałam aż takich opini,ale i też są pozytywne opinie :unsure:

 

 

 

Opinia personalna 2 osób które używaja najnowszej wersji. "Wode miesza ganialnie", ale do jakości za taka cenę mieli zastrzeżenia. Chyba najprościej spróbować 1/2 pompy jak się ma okazję zanim człowiek wyda kupe hajsu na minimum 4 tak jak w twoim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stare 280 spisywały się znośnie , przy czyszczeniu i składaniu trzeba było troszkę uważać ale szło to ogarnąć , od miesiąca mieszają mi wodę nowe 350 i jak na razie bez zastrzeżeń ale to jeszcze za krótko na ocenę . Cena za zestaw duo 350 na stronie dystrybutora jest poniżej 2000 tyś


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak trafisz. Jedna będzie działać 10 lat bez awarii a inna po miesiącu siądzie. Ale to szybka piłka, rękojmia i dostajesz nowy towar.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się  nad czym  zastanawiać  śmiało  kupuj. W swoim baniaku mam 2x350 maxspect i jestem z nich bardzo zadowolony. Poprzednio miałem  pompy tunze z których byłem średnio zadowolony. Przy tych pompach były miejsca gdzie woda była słabo poruszana. Maxspect lepiej sobie radzi w szerokich zbiornikach niż Tunze. Obecnie mam zbiornik o wymiarach 90x90x62. Pompy użytkuje od około  dwóch  miesięcy. Bardzo łatwo ją jest rozebrać do czyszczenia i złożyć.  Podstawa to nie wkładać  do octu wirnika który jest wykonany z metalu. To jest proszenie się o problemy.

Edytowane przez Marcinekk (wyświetl historię edycji)

.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcinekk napisał:

Nie ma się  nad czym  zastanawiać  śmiało  kupuj. W swoim baniaku mam 2x350 maxspect i jestem z nich bardzo zadowolony.

długo posiadasz te pompy ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.