Skocz do zawartości
RafalK50

50x40x40 - Dojrzewanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

W moim dojrzewającym zbiorniku od 18 dnia mam wysyp brązowych glonów. Obecnie 23 dzień i jest sporo gorzej foto niestety nie oddaje rzeczywistości.

Testy z dnia dzisiejszego

NH3 - niewykrywalne (mętna próbka w teście Salifert)

NO2 - od 19 dnia ( wówczas również  zbadane) utrzymuje się na poziomie ok 0,5

NO3 - od 19 dnia na poziomie ok 25 i tak się utrzymuje do dziś.

Za namową jednego ze sprzedawców 19 dnia zrobiłem podmianę ok.7% oraz wpuściłem 2 ślimaki i małego kraba i teraz mam wyrzuty że posłuchałem.

Pozostale parametry z 19 dnia:

Zasolenie 1025

Ph = 7,9; Kh= 8,2; Ca=470; Mg=1380; PO4=0,03

Jakie macie sugestie - czekać i nic nie robić czy podjąć jakieś działania przeciwko tym glonom? (Nawet nie wiem co to za glony). Dodam że akwarium oparte na Kaskadzie Tidal 75 (2×matrix, węgiel aktywny, purigen od 19 dnia oraz wata wymieniana co 2dni) , cyrkulacja Jebao SOW- 4, oświetlenie Prime HD (świece obecie tylko ok 4-5 godzin słabszym światłem o temperaturze barwowej 18000 K)

Do akwarium dolewam tylko bakterie Microbe Lift Special Blend zgodnie z ulotką.

Prośba o sugestie co dalej z tym świństwem

20191021_180749.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiana nie potrzebna. Węgiel i "pochłaniacze" na początek nie dawaj. Sama ceramika i wata, którą często wymieniaj. Lej bakterie i czekaj ;). Masz blisko jakiegoś morszczaka? Weź od niego troszkę "żywego piasku" a może da ci też "żywej" ceramiki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.