Skocz do zawartości
Spar7an

Odyssea 4x80w spalony zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem lampy odyssea quad i spalił mi się zasilacz na dwie świetlówki. Pytanie brzmi czy mogę to wymienić na statecznik VS 2x 80w i jeść tak to w jaki sposób to zrobić. Z góry dzięki. Jestem zielony kompletnie w temacie. Niestety nie mogę dodać fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Każdy statecznik 2X80W będzie dobry ,jeśli wejdzie w obudowę  lampy. Na stateczniku powinien być schemat połączeń .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
podejrzewam ze ta lampa ma stetecznik na kablu a nie w obudowie?


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JerzyB napisał:

Witam

Każdy statecznik 2X80W będzie dobry ,jeśli wejdzie w obudowę  lampy. Na stateczniku powinien być schemat połączeń .

Pozdrawiam

Owszem jest tyle że jak mówi korabol jest na kablu. Ciężko mówić że to statecznik bardziej wygląda na zasilacz. Nie wiem czy dodatkowo coś w lampie jest statecznik czy tylko ten układ pełni rolę zapłonu. Biorę się za rozbieranie lampy to się dowiem. Jak dodawać zdjęcia? Może wtedy będzie łatwiej coś doradzić.

Rozkręciłem lampę i wewnątrz nie ma nic oprócz kabli i świetlówek. Ten układ w zasilaczu pełni rolę statecznika.

Edytowane przez Spar7an (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lampie nie ma nic oprócz oprawek i odblysnika. Mialem kiedys taka lampe 2x80 Watt, tylko cos kiepsko swiecila, po rozebraniu statecznika okazalo sie ze Chińczycy zamontowali 2x54W do obudowy 2x80W..[emoji22]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeciła ze 2 i pół roku. Nic się nie działo do tej pory. Nadal świecą dwie świetlówki A dwie przez ten zasilacz spalony niestety nie. Nigdzie nie znalazłem oryginalnego  zasilacza więc pomyślałem że zastąpię go VS 2x80 watt ale nie mam zielonego pojęcia jak to podłączyć żeby zahulało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. W takim razie nie ma co kombinować. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.