Skocz do zawartości

Historia edycji

R3BEL

R3BEL

Godzinę temu, Darek85 napisał:

Testowałeś UPS? Do czego masz go podłączonego? Jakie obciążenie i jak długo pociągnie?

Wykańczam dom i zastanawiam się nad instalacją UPS.

Okazji do jakiegoś dłuższego testu mojego UPS jeszcze nie miałem. Pewnie w niedługim czasie takowy zrobię póki zbiornik jeszcze dojrzewa i nie ma w nim żadnego życia. Ale według strony producenta przy posiadanym akumulatorze 100Ah i mocy ok 45W pobieranej przez moje dwie pompy cyrkulacyjne (tyle mniej więcej wychodzi przy moich ustawieniach obu pomp) powinno mi starczyć na ich podtrzymanie na 16h. Ale tak jak powiedziałem to tylko czyste wyliczenia wynikające ze wzorów. Tak czy inaczej nawet jakby starczyło zasilania na 12h to byłbym zadowolony. Przy jakiś dłuższych wyłączenia prądu i tak pewnie potrzebny byłby jakiś agregat.

PS. Ogólnie zdecydowałem się tylko i wyłącznie na podtrzymanie cyrkulacji, ale czytałem opinie że niektóre osoby podpinają jeszcze do tego pompę obiegową tylko w takich okolicznościach to jeden akumulator wpięty w sieć raczej za długo nie pociągnie.

R3BEL

R3BEL

53 minuty temu, Darek85 napisał:

Testowałeś UPS? Do czego masz go podłączonego? Jakie obciążenie i jak długo pociągnie?

Wykańczam dom i zastanawiam się nad instalacją UPS.

Okazji do jakiegoś dłuższego testu mojego UPS jeszcze nie miałem. Pewnie w niedługim czasie takowy zrobię póki zbiornik jeszcze dojrzewa i nie ma w nim żadnego życia. Ale według strony producenta przy posiadanym akumulatorze 100Ah i mocy ok 45W pobieranej przez moje dwie pompy cyrkulacyjne (tyle mniej więcej wychodzi przy moich ustawieniach obu pomp) powinno mi starczyć na ich podtrzymanie na 16h. Ale tak jak powiedziałem to tylko czyste wyliczenia wynikające z wzorów. Tak czy inaczej nawet jakby starczyło zasilania na 12h to byłbym zadowolony. Przy jakiś dłuższych wyłączenia prądu i tak pewnie potrzebny byłby jakiś agregat.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.