Skocz do zawartości
NaCoMiToAkwarium

4 strony rafy - 1000l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Arek77 napisał:

A jak będziesz dodawał sól? Na bieżąco po trochę w miarę przybywania wody czy na końcu? Bakterie dodałbym na końcu po uzyskaniu założonego zasolenia.

No właściwie nie zastanawiałem się, jakaś dobra praktyka jest? Czy jak zrobię tak będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, NaCoMiToAkwarium napisał:

Czy jak zrobię tak będzie ok?

Myślę, że jak zrobisz będzie ok. Jak by nie było 4 wiadra soli muszą się rozpuścić.

Ja mam ok 400 l - zalałem wodą DEMI, uruchomiłem obieg i przez cały dzień co godzinę sypałem po ok kilogramie soli do komory spływu i czekałem aż się rozpuści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 18:54, Syrius177 napisał:

Jeśli masz duży zbiornik to korzystnie jest mieć pompę RO oraz drugą membranę wpiętą w szeregu. Było to opisane na forum. Ja tak mam. Leci mi około 23L/h przy membranach 50 gpd. Również korzystnie wypada to z ilością ścieku, ponieważ w tej konfiguracji produkujemy więcej czystej niż ścieku w danym przedziale czasu, a nie na odwrót jak to bywa bez pompy i z jedną membraną. 

Możesz zapodać linka do topika? Sam posiadam pompę ale standardowo 1 membranę 75.. Poczytałbym o tych "szeregowych połączeniach".

W dniu 16.01.2021 o 16:16, Arek77 napisał:

Jak by nie było 4 wiadra soli muszą się rozpuścić.

Bardziej obstawiam niecałe 2 wiadra. Przeważnie ok. 400g/10l RO. Przy 1000l w obiegu to wychodzi 100x0,4kg = 40kg soli

Zakładam, że kupujesz w wiadrach 20-22kg :lol:

Edytowane przez montymick (wyświetl historię edycji)

Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, montymick napisał:

Poczytałbym o tych "szeregowych połączeniach

Jakbyś wolał pooglądać, to tutaj jest test i opis:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, montymick napisał:

Możesz zapodać linka do topika? Sam posiadam pompę ale standardowo 1 membranę 75.. Poczytałbym o tych "szeregowych połączeniach".

Podłączenie szeregowe to żadna filozofia, ale jest haczyk. Na wyjściu dostaniesz gorszą wodę (wyższy tds) niż jakbyś miał pojedynczą membranę. Czyli kapie szybciej, mniej odpadu, ale żywicę częściej trzeba wymieniać. Jeśli nie zależy Ci za mocno na oszczędzaniu wody, to może lepiej wymienić membranę na większą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie w końcu cyrkulatory (A szkoda bo liczyłem że będzie zwrot z ali bo już się czas kończył B))

Pompę obiegową zamawiałem jeszcze przed świętami w ReefShop, dotarła do mnie wczoraj, ale uszkodzona, więc reklamacja...
W między czasie wpadły elementy do reaktora wapnia, skręciłem głowicę, czekam na rurę i drugą pompę.  Reszta tematów w zasadzie stoi, bo czekam na:

- Zbiornik (Ma być do końca stycznia)
- Hydraulikę
- Wymianę pompy obiegowej
- Pompę do reaktora
- Butlę CO2 z reduktorem i sterownik pH
- Diody do bocznej lampy.
- Rurę pelxi do reaktora i pozostałą do niego hydraulikę



 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.