Skocz do zawartości
Heweliusz

Test AF Ca

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry się z Państwem,

Mam dość intrygujacy problem, mam test na Ca od AF ważny do 07.2020 dziś robiony pomiar i pokazuje 390, a że się już kończy to sobie dziś sprawiłem kolejne opakowwnie ważne do 03.2021, zrobiłem test i co? 450! Zrobiłem powtórnie na jednym i drugim i wartości takie same. Panie premierze, jak żyć? Któremu wierzyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Heweliusz napisał:

Dzień dobry się z Państwem,

Mam dość intrygujacy problem, mam test na Ca od AF ważny do 07.2020 dziś robiony pomiar i pokazuje 390, a że się już kończy to sobie dziś sprawiłem kolejne opakowwnie ważne do 03.2021, zrobiłem test i co? 450! Zrobiłem powtórnie na jednym i drugim i wartości takie same. Panie premierze, jak żyć? Któremu wierzyć? 

masz płyn referencyjny w opakowaniu  


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety urok każdego testu kropelkowego...
Nie mam pojęcia czy to kwestia wierzenia odczynników czy czegoś innego ale każdy test kropelkowy tak się zachowuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test na płynach referencyjnych, jeden i drugi wychodzi  405 a nominalne 425, co jest nie tak? Jedyne co mi przychodzi na myśl to położenie tłoka, która to dolna a która górna krawędź? Jak nabieram odczynnik z butelki to zaciągać do 1ml dolna czy górna krawędź? Zgłupiałem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Af można wsadzić sobie ... jakaś masakra , to samo z po 4 już po4 lepiej salifert pokazuje :)

Jedyne kropelkowe  CA to Colombo


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam testu na CA od AF od dawna. Wskazania zawsze pokrywają mi się z ICP +- 10 w którąś stronę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pokrywają się z icp wogóle ,  ICP 370  - Af 425  Colombo prawidłowo !!! 

Po 4 af = 0 , Salifert 0.03 , Icp 0.06 

Po 4 Af = 0 Salifert = 0 Hanka = 0 

Czyli przy wcześniejszym wskazaniu Salifert  Po4  ma tolerancje jak 0-0.03-4  ( wszyscy mówią , że zawsze pokazuje salifert zero a ja nie zgadzam się z tym , pytanie ile osób dobrze test wykonuje ! ) 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Test Af można wsadzić sobie ... jakaś masakra , to samo z po 4 już po4 lepiej salifert pokazuje [emoji4]
Jedyne kropelkowe  CA to Colombo
Jak dla mnie nie ma większego gówna niż testy Colombo. Salifert to oczywiście klasyka sama w sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Walker napisał:
37 minut temu, fidelart napisał:
Test Af można wsadzić sobie ... jakaś masakra , to samo z po 4 już po4 lepiej salifert pokazuje emoji4.png
Jedyne kropelkowe  CA to Colombo

Jak dla mnie nie ma większego gówna niż testy Colombo. Salifert to oczywiście klasyka sama w sobie

No nie mam Saliferta Ca ale Colombo zgodnie pokazał 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Heweliusz napisał:

Zrobiłem test na płynach referencyjnych, jeden i drugi wychodzi  405 a nominalne 425, co jest nie tak? Jedyne co mi przychodzi na myśl to położenie tłoka, która to dolna a która górna krawędź? Jak nabieram odczynnik z butelki to zaciągać do 1ml dolna czy górna krawędź? Zgłupiałem ....

robisz testy ale nie wiesz jak ? :) extra :P znajdź sobie filmik instruktażowy na YT ,przecież masz instrukcje obrazkowa ,tam jest wszystko ładnie pokazane :) 

 

https://www.youtube.com/watch?v=dzYUg-hMysA

w tym filmie odczynnik B należy dodawać metoda kropelkowa w nowym jest dozowanie strzykawka (ale to nic nie zmienia )

Ja używam Ca ,Mg i Kh z AF i pokrywa mi się z testami ICP

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, niwre37 napisał:

robisz testy ale nie wiesz jak ? :) extra :P znajdź sobie filmik instruktażowy na YT ,przecież masz instrukcje obrazkowa ,tam jest wszystko ładnie pokazane :) 

 

https://www.youtube.com/watch?v=dzYUg-hMysA

w tym filmie odczynnik B należy dodawać metoda kropelkowa w nowym jest dozowanie strzykawka (ale to nic nie zmienia )

Ja używam Ca ,Mg i Kh z AF i pokrywa mi się z testami ICP

Wiem jak używać, robię to zgodnie z instrukcją i filmem, ale w tym momencie rozważań wszystkie możliwości i szukam gdzie jest błąd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.