Skocz do zawartości
boo12

Absorber cyny (Sn)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie czy istnieją jakieś wynalazki które usuwają cynę z akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli cyna to metal ciężki to Cuprisorb z Seachema 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Pantarhei Panta Lith u mnie usunął glin, który był kosmiczny. Według producenta wiąże metale ciężkie, które mogą być usunięte przez węgiel. 


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas_gr a ma to jakiś związek??? Taki potwierdzony... Pytam z ciekawości oczywiście... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tak, choć nie potwierdzony. Miałem Gyre 250 i po roku użytkowania ni z tego ni z owego pojawiła się cyna w wysokim stężeniu, przypadkowo po czyszczeniu tej pompy. Padła mi połowa spsów. Po wyjęciu Gyre i wstawieniu tunziaków oraz podmianach cyna zniknęła. Niestety nie tylko u mnie był taki przypadek. Z tego co wiem vortech po pewnym czasie się korodują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2019 o 17:47, benua napisał:

Możesz spróbować Pantarhei Panta Lith u mnie usunął glin, który był kosmiczny. Według producenta wiąże metale ciężkie, które mogą być usunięte przez węgiel. 

Czy w takim razie od początku zastosowanie tego środka musi być w akwarium węgiel aktywny i włączony odpieniacz który usunie metale ciężkie? Przy stosowaniu jakiś środków raczej jest nie wskazane używanie węgla i odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panthalit to mieszanka zeolitów a nie chemia, tak więc obecność węgla raczej nie ma wpływu na działanie. Na opakowaniu także nie ma nic o konieczności wyjęcia węgla przy jego stosowaniu.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, benua napisał:

Panthalit to mieszanka zeolitów a nie chemia, tak więc obecność węgla raczej nie ma wpływu na działanie. Na opakowaniu także nie ma nic o konieczności wyjęcia węgla przy jego stosowaniu.

Zeolit??? W płynie???

Raczej jest to produkt który łączy się z metalami ciężkimi umożliwiając usunięcie ich poprzez filtrację np. węgiel czy odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zeolity w płynie

C40B3F08-A277-4A90-910F-AC0822239166.jpeg


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.