Skocz do zawartości
Nik@

Wyjazd do Egiptu: jak się przygotować?

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechałam ze swoją ekipą z kursu nurkowego, a opiekunowie na miejscu to Marsa Blue. Znasz ich może?

Kurcze, szkoda że się nie zgadalismy :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak hotel i rafa przyhotelowa? Ja wybieram się do tego hotelu w lutym. Jak z internetem, słyszałem że wifi tylko płatne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W El Malikia WiFi jest płatne. Można brać na przykład na pół godziny, ale jak ktoś potrzebuje mieć stałe internet, to lepiej kupić kartę Vodafone. Są na lotnisku dostępne. 

Rafy są, ryby też. Tam, gdzie rafa zaczyna się od brzegu nie można wchodzić, żeby nie niszczyc. Ale jeśli ktoś snurkuje, to są dwa zejścia z molo do wody, tam jest co podziwiać. Mnie się nie udało snurkowanie, bo mieliśmy 6 dni na nurkowania, a w ostatni dzień, jak chciałam posnurkowac przy molo akurat był przypływ i wiatr, była czerwona flaga. 

Mnie się ten hotel podobał. Czysto, spory wybór jedzenia, łózko trochę dla mnie za twarde i komary gryzly w nocy. Warto wziąć coś na komary. 

Może ktoś, kto ma duże wymagania by narzekał, ale mnie się tam podobało i chętnie wrócę. 

W all inclusive wliczają się alkohole chyba tylko ichnie, ale da się wypić. 

Mylam żeby pluczac buzię woda z kranu i klątwa faraona mnie nie dopadła. 

Cały kompleks jest ogromny, jest też duży basen. Przy basenie i przy plaży też można pojesc i się napić drineczka czy piwa. 

Są darmowe leżaki, ręczniki plażowe. Na terenie hotelu jest dobrze zaopatrzony punkt medyczny i kilka sklepików z pamiątkami. Na plaży należącej do hotelu też są sklepiki z pamiątkami. Jest tam bezpiecznie, przy wszelkich wejścia h na teren kompleksu stoją strażnicy i pilnują, na plaży są ratownicy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc @Nika,napisz cos o koralach prosze?,jakie gatunki widzialas ?,Czy widzialas jakies niefoto? ,a ich niekwestionowana krolowa? Dendronephteya?,serdeczne pozdrowka grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dendro widziałam, nieduzo, ale pieknie napompowane. Widziałam chyba też Tubki na skałach, ale nie jestem pewna, bo nurkowalam tylko w dzień i były zwiniete. 

Poza tym jakieś acropory, sinularie, xeni dużo, wielkie talerzowki, ogromne ilości millepory, ukwialy z blazenkami. Bardziej przyglądałam się rybom, niż koralowcom, bo one nie wyglądają w świetle dziennym tak pięknie, jak w akwarium. 

Nie widziałam natomiast żadnych zoa, acan, caulastrea, blastomussa. Może gdzieś były, gdzie akurat nie zagladalam, choć jak pokazywałam fotki tych korali naszym egipskim przewodnikom nurkowym, to mówili, że takich koralowców nie widzieli. 

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.