Skocz do zawartości
Dan86PL

LAMPA na Aqma Led : 2 nitki z Power led przestały świecić, 1 nitka Cree nadal świeci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Po pracach przy instalacji prądu w domu i wybiciu bezpiecznika w lampie na sterowniku aquma led przestały świecić 2 nitki diod power led. Mam też podpietą 3 nitkę diod cree i akurat ta nitka z cree świeci. 2 nitki power led na początku po podłączeniu parę sekund normalnie świecą, po chwili coraz słabiej, aż lekko się tylko żażą. Jeżeli na sterowniku nie są nastawione na 100% dodatkowo nie świecą cały czas tylko migotają.

Edytowane przez Dan86PL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że uwaliło drivery lub wyjścia Atmegi sterujące driverami. Jeżeli masz możliwość przepięcia sterowania driverem z tej 3 sprawnej nitki na sterowanie tych uszkodzonych to zweryfikujesz gdzie przyczyna. Jak kanał nitki 3 zacznie prawidłowo sterować któryś z niesprawnych power led to znaczt że Atmega do wymiany, jak usterka pozostanie to drivery.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darek za odp. Przekopcony jest kabel na wejsciu do drivera 1,5 Ampera z Cree. Jak go odłącze to działają normalnie 2 pozostałe nitki z Power Ledami, a jak jest podłączony to działa tylko nitka z Cree a Power ledy nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że uszkodzony jest driver. Wymień to się przekonasz.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

a sprawdziłeś miernikiem jakie masz napięcie na zasilaniu driverów, jakie na sterowniku? co się dzieje z zasilaczem czy arduinio jest wykrywane po podłączeniu kabla do PC lub przez BT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od kilku dni próbuje naprawic lampe i mam już dosyć...  Dodam, że na prądzie się nie znam i przyczyna może być banalna dlatego liczę na Waszą pomoc.

Kupiłem zasilacz 24V, 3.2A. Podłączam do niego driver MW LDD700L, dalej z drivera do nitki i nic... Jak sprawdzam sam zasilacz to jest 24V czyli ok. Po podłączeniu do drivera miernik pokazuje na zasilaczu 3V, a na wyjściu drivera (Vout) 0... !! :(O co chodzi? W nitce mam 6 x diod 3V.

 

20200228_195828_compress67.jpg

Edytowane przez Dan86PL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Dan86PL napisał:

Kupiłem zasilacz 24V, 3.2A. Podłączam do niego driver MW LDD700L, dalej z drivera do nitki i nic... Jak sprawdzam sam zasilacz to jest 24V czyli ok. Po podłączeniu do drivera miernik pokazuje na zasilaczu 3V, a na wyjściu drivera (Vout) 0... !! :(O co chodzi? W nitce mam 6 x diod 3V. 

Sterowanie tego drivera masz podłączone? jeśli tak to masz gdzieś zwarcie skoro napięcie leci do zera

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka Daniel!!!
Najpierw zaczął bym od wyjęcia Arduino (to delikatne jest i podatne na małe "spięcia").

Następnie: podepnij zasilacz 24v do Vin zgodnie z polaryzacją (plus zasilacza z plusem na driverze. bo u Ciebie jeśli dobrze widzę może być na odwrót, chyba że kolory kabli masz przypadkowe, jednak zwyczajowo czerony to plus a czarny to minus)
Podłącz do Vout diody (znowu plus do plusa pierwszej diody i tak dalej)
Odlutuj kabelek ze sterowania. Sprawdź czy diody zaświecą po podłączeniu do prądu zasilacza.

Jeśli będą świecić kabelkiem połącz minus zasilacza z DIM drivera, powinno to wyłączyć diody.
Jeśli wszytsko będzie działać to podłącz driver tak schludnie do płytki z Arduino (czym mniej pajączków tym lepiej).
Wsadź sterownik i podłącz zasilanie... 

Powinno działać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadario napisał:

Hejka Daniel!!!
Najpierw zaczął bym od wyjęcia Arduino (to delikatne jest i podatne na małe "spięcia").

Następnie: podepnij zasilacz 24v do Vin zgodnie z polaryzacją (plus zasilacza z plusem na driverze. bo u Ciebie jeśli dobrze widzę może być na odwrót...

Dzieki Panowi za odpowiedzi. 

Szymon kopę lat. Fajnie, że znowu można na Ciebie liczyć.

Plusy (czerwone) i minusy (czarne) idą dobrze.

Arduino mam odłączone (odłączyłem przetwornicę, zresztą i tak nie działała), a sterowanie DIM podłaczyłem tylko po to żeby wszystkie możliwości wyczerpać, mimo że podłączyłem do martwego Arduiono.

Łopatologicznie wyjaśnie, bo tylko tak potrafię. Zasilacz podłączony do prądu pokazuje na mierniku 24 volt. Jak go podłącze do drivera to już tylko 3v, a na wyjściu z drivera 0...

20200228_222431_compress57.jpg

Edytowane przez Dan86PL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dan86PL napisał:

Dzieki Panowi za odpowiedzi. 

Szymon kopę lat. Fajnie, że znowu można na Ciebie liczyć.

Plusy (czerwone) i minusy (niebieskie) idą dobrze.

Arduino mam odłączone (odłączyłem przetwornicę, zresztą i tak nie działała), a sterowanie DIM podłaczyłem tylko po to żeby wszystkie możliwości wyczerpać, mimo że podłączyłem do martwego Arduiono.

Łopatologicznie wyjaśnie, bo tylko tak potrafię. Zasilacz podłączony do prądu pokazuje na mierniku 24 volt. Jak go podłącze do drivera to już tylko 3v, a na wyjściu z drivera 0...

 

1. Odłącz wszystko od drivera. 
2. Czerwony kabelek od zasilacza to na pewno +?
3. Spróbuj obciążyć zasilacz czymś innym, zobacz jak się zachowuje.
4. Zmierz rezystancje między nóżkami na wejściu drivera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że oprócz plusa czerwonego i minusa czarnego trzeba też ten 3. cienki zielony kabelek z zasilacza też gdzieś podłączyć??

20200228_222502_compress38.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki.

20200228_222511_compress89.jpg 

Mam miernik, ale nie bardzo rozumiem co znaczy zmierz co gdzie zasilacz daje. Właściwie to umiem mierzyć tylko napięcie... Dodatkowo domownicy zgubili instrukcję do miernika...

Tak trochę off topowo. Dziwne rzeczy się dzieją u mnie. Kombinowałem coś z jeszcze innym zasilaczem (od mojego laptopa). Było spięcie. Zasilacz nie działał jak podłączałem do laptopa. Chciałem już zamaeiać nowy. Teraz podłączam i znów działa.

Edytowane przez Dan86PL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 myśli.

1. Czy nie jest tak, że taki zasilacz podłączony do 1 drivera jest za mocny? Nawet 1 nitka sześciu diod bridgelux 3W podłączona do drivera MW Ldd700l i zasilacza 24V 3.2A powinna świecić? Może muszę podłączyć 2 albo 3 nitki conajmniej?

2. Czy mogę zamiast w/w zasilacza podłączyć do tej nitki (po odjęciu 1 diody z niej) zasilacz19,5V , 6.15A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dan86PL Zasilacz, nigdy nie jest za mocny. No najwyżej będzie miał straty...
Co do zasilacza z napięciem 19,5V, nie ma problemu powinno wszystko hulać. 
 

No a jak z tym 24v nie działa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dadario napisał:

@Dan86PL Zasilacz, nigdy nie jest za mocny. No najwyżej będzie miał straty...
Co do zasilacza z napięciem 19,5V, nie ma problemu powinno wszystko hulać. 
 

No a jak z tym 24v nie działa???

Myślałem, że driver ma jakiś zakres napięcia i natężenia na wejściu? Jaki jest zakres dla driver MW Ldd700l?

Na tym 24v nie działa. Jak podłącze tp pokazuje za każdym razem napięcie 3v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czas na małe podsumowanie.

Udało mi się lampę uruchomić na zasilaczu 19,5V 6.15A z mojego laptopa. Zasilacz 24V, 3,2A, który zakupiłem specjalnie do budowy lampy mimo, że na sucho pokazuje prąd o napięciu 24V, to już po podłączeniu nie działa... Mam zamiar zatem kupić kolejny zasilacz 24V, mam nadzieje tym razem będzie 100% sprawny. 

Działają tylko 3 z 4 nitek. 1 niedziałająca nitka, to ta środkowa świeżo dorabiana na czarnych kablach. Pociągnąłem ją na innym kablu niż resztę, może dla niej napięcie 19,5V jest za niskie, bo te kabelki potrzebują ciut mocniejszego napięcia niż grubsze, kolorowe kable w pozostałych działających 3 nitkach?

3 nitki działające nie świecą co prawda na 100%, ale z tego co rozumiem dzieję się tak dlatego, że napięcie 19,5V dla 6 diod Power Led Bridgelux (średnio 3,3V na diodę) to trochę za mało?

 

 

20200301_120050_compress42.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.