Skocz do zawartości

Historia edycji

Coltrane

Coltrane

Super projekt, trzymam kciuki mając kilka uwag. Zamiast jednej pompy obiegowej 20000/h lepiej dać dwie 10000l/h (mam tak u siebie)  a jeszcze lepiej dwie 20000l/h które można puszczać na 50%, bezpieczeństwo w razie awarii to podstawa, dodatkową zaletą tego jest że jak będziesz przedmuchiwać skałę to dajesz obieg na 100% i szybko oczyścisz toń. Ponadto gdy zobaczysz że grzałka dużo pracuje to lepiej grzać wodę pompami obiegowymi zyskując ruch wody niż głupio ciągnąć prąd do grzałki. Spływ na 40mm da radę ( u mnie daje przy 2x 10000l/h) natomiast rewizję awaryjnie mam na 50mm i tak też polecam. Nie widzę nigdzie info o zasilianiu awaryjnym UPS dla odpieniacza i obiegu, pamiętaj bezpieczeństwo to podstawa :) Odnonie cyrkulacji to polecam jebao z nowej serii SOW-20 są autentycznie bezgłośne przy 24V , mam u siebie jedną sztukę i jestem w szoku że mr Jebao się nauczył  jak robić pompy, RW20 przy niej to traktory które są ciche dopiero na 12V. Ilość siporaxu też mi się wydaje licha, polecam kupić całe opakowanie 50l, cena tez bedzie dobra.

Coltrane

Coltrane

Super projekt, trzymam kciuki mając kilka uwag. Zamiast jednej pompy obiegowej 20000/h lepiej dać dwie 10000l/h (mam tak u siebie)  a jeszcze lepiej dwie 20000l/h które można puszczać na 50%, bezpieczeństwo w razie awarii to podstawa, dodatkową zaletą tego jest że jak będziesz przedmuchiwać skałę to dajesz obieg na 100% i szybko oczyścisz toń. Ponadto gdy zobaczysz że grzałka dużo pracuje to lepiej grzać wodę pompami obiegowymi zyskując ruch wody niż głupio ciągnąć prąd do grzałki. Spływ na 40mm da radę ( u mnie daje przy 2x 10000l/h) natomiast rewizję awaryjnie mam na 50mm i tak też polecam. Nie widzę nigdzie info o zasilianiu awaryjnym UPS dla odpieniacza i obiegu, pamiętaj bezpieczeństwo to podstawa :) Odnonie cyrkulacji to polecam jebao z nowej serii SOW-20 są autentycznie bezgłośne przy 24V , mam u siebie jedną sztukę i jestem w szoku że mr Jebao się nauczył  jak robić pompy, RW20 przy niej to traktory które są ciche dopiero na 12V.

Coltrane

Coltrane

Super projekt, trzymam kciuki mając kilka uwag. Zamiast jednej pompy obiegowej 20000/h lepiej dać dwie 10000l/h (mam tak u siebie)  a jeszcze lepiej dwie 20000l/h które można puszczać na 50%, bezpieczeństwo w razie awarii to podstawa, dodatkową zaletą tego jest że jak będziesz przedmuchiwać skałę to dajesz obieg na 100% i szybko oczyścisz toń. Spływ na 40mm da radę ( u mnie daje przy 2x 10000l/h) natomiast rewizję awaryjnie mam na 50mm i tak też polecam. Nie widzę nigdzie info o zasilianiu awaryjnym UPS dla odpieniacza i obiegu, pamiętaj bezpieczeństwo to podstawa :)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.