Skocz do zawartości
Beti

v2. mini ocean 2000L słonej wody ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)
Jak już wcześniej wspominałam będzie większe akwarium, myślę że po prawie trzech latach czas coś zmienić. 

Co prawda nie jestem ekspertem w dziedzinie biologii morskiej to jednak zaryzykuję i będzie  większy basen.

Jest pare metod prowadzenia zbiorników i ja wybieram

Odpieniacz, podmiany ,balling, plus mocna filtracja biologiczna.


Obecnie cały sprzęt już czeka jeszcze tylko stelaż sump i akwarium dojedzie końcem listopada początkiem grudnia.
60kg skały moczy się w solance oraz, z obecnego zbiornika w beczce 1/2 to żywa skała Fiji + sucha skała RRR 60kg + z obecnego zbiornika będzie 40kg żywej Fiji +żywa dokupiona=130kg.+ 70kg piasku koralowego 2-3mm suchy "Bali Sand" + garść z obecnego aby zaszczepić.


Akwarium wystartuje 1/2 wody z działających zbiorników a reszta wody bedzie swiezej Ro, wszystko na soli Tropical Marine power-Reef Plus Salt
Całe życie ryby i korale z obecnego  zbiornika 


media:

siporax 30L ,kulki maxspect 2kg  wszystko z obecnego zbiornika + 6L af Life Bio Fil na start + 30kg skały żywej z obecnego zbiornika trafi do sumpa + na koniec 5L K1 + dokupimy jeszcze 30l siporaxu
ogólnie biologia powinna wystartować dość bogata,liczę na łagodne dojrzewanie.


akwarium:
2500 x 1000 x 650h szkło Opti 15mm

akwarium klejone w erybka jak sump , dno dzielone na 3 części z dodatkowymi wzmocnieniami jak góra tak dół akwarium.
komin środkowy czarny lacobel,lewa boczna szyba i tylna czarna oklejana,wycofałam się z lacobelu w ostatniej chwili.

hydraulika:
cała z pvc f40 połączona z pompą Jebao DCP 20.000 + Jebao DCP 2500 do filtrów przepływowych 2 x 2,5l (pacific sun) + 5L -y

sump:
1850 x 780 x 550h  szkło 10mm   4 komory  odpieniacz,refugium,media,pompa ( miał być sump bez przegród ale chciałam refugium więc zmiana)

stelaż:
2500 x 1000 x 1050h aluminiowy z profilu 50, dodatkowo wzmacniany po przez zastrzały boczne, blat 28mm pod akwarium + 14mm pod sumpa.
elektryka wykonana będzie na zasadzie jak poprzednio gotowe złącza listew 5 x 6gniazd.

szafka:
tu będzie stelaż zabudowany z białego połysku lacobel + korona wysoka na 30cm z lacobel

sprzęt:
-falowniki Maxspect Gyre 350 x 2 pompy + sterownik
-falownik Tunze 6105 z kontrolerem szt 2
-odpieniacz z obecnego akwarium przekładka BK Double Cone 200 RD3 Speedy + wyłącznik opóźniający start pienidła po braku dostawy prądu.


Edit: i tu jednak pójdzie inny odpieniacz zakupiony używany Zetlight Horizon Skimmer SD3000


-grzałka 2 x 300w sera + Termocontroler z czujnikiem temperatury
-lampa "Maxspect" 2 x Razor R420 320W 15.000k + T5  4 x 54W w sumie prawie 1KW ( gdzie ledy dają i tak światło większe więc powinno wystarczyć)
pompa do ballinga zostaje z obecnego akwarium czyli Doser AT1
-lampa UV będzie  awaryjnie zamontowana 72W

-dodatkowe awaryjne zasilanie agregat prądotwórczy 3,2kw

zdjęcia i c.d będzie wklejone jak akwarium przyjedzie...mile widziane uwagi być może o czymś zapomniałam? :)

 

projekt przewidziany grudzień 2019/ styczeń 2020 na start ;)



 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamontował bym jeszcze lampę UV  oraz ozonator .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie... Osobiście nie robił bym komina na środku, ale to tylko ze  względu na gusta, a z nimi wiadomo jak jest... Rozmach robi wrażenie. Życzę powodzenia no i czekamy na zdjęcia... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2019 o 10:55, JerzyB napisał:

Zamontował bym jeszcze lampę UV

lampa będzie 72w
 

 

W dniu 11.11.2019 o 12:11, dadario napisał:

Osobiście nie robił bym komina na środku, ale to tylko ze  względu na gusta

też wolała bym kominy np 2 po bokach zewnętrzne ale musiała bym akwarium zrobić krótsze, nie puszcza mnie miejsce, wiec wolałam 250 a komin po środku.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny i ambitny projekt. Zastanawiam się czy ten odpieniacz to na początek czy już na stałe?

Do sprzętu dodał bym zasilanie awaryjne dostosowane min. do pompy obiegowej.


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kb9 napisał:

Zastanawiam się czy ten odpieniacz to na początek czy już na stałe?

Na czas chwilowy...2-3mies w późniejszym czasie przewiduję Deltec SC 2561,co do zasilania awaryjnego mam generator w razie sie tylko przełączy :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti czemu akurat deltec??? Wydaje mi się, że klasowo i wydajnościowo to nie będzie jakiś duży przeskok. BK to wysoka półka pod względem wydajności, nie wiem, czy deltec go aż tak znacznie przewyższa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś delteca 1660 i nie był zły, potem kupiłam BK jest to wysoka półka ale on stosunkowo może być za mały do tego akwarium na dłużej, a już półka wyżej 300RD koszt prawie 8tys chyba ze dostanę używany to się nie będę zastanawiać i kupię.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Beato, ze z rozmachem stawiasz basen :)

Nie obawiasz się niedoświetlenia akwarium przy metrze głębokości przez razory? 

Osobiście stawiałbym 80 cm wysokie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Pawel napisał:

Nie obawiasz się niedoświetlenia akwarium przy metrze głębokości przez razory? 

Przy soczewkach 120st i t5 będzie dobrze ;)

Tylko lampa musi być okolo 40cm nad akw.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti no i jak tam??? Może u Ciebie już coś drgnęło z tematem nowego akwarium??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dadario napisał:

@@Beti no i jak tam??? Może u Ciebie już coś drgnęło z tematem nowego akwarium??? 

obecnie jestem na urlopie i nie bardzo wiem jak sprawa ma się z dostawą, wracam w niedziele to pewno będzie coś więcej wiadomo,obecnie mam utrudniony dostęp no neta,

pozdrowienia z Elphinstone z Marsa Alam ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałam  fotkę  zbiornika sump i stelaż  będą na 09.12 gotowe i w drogę.

20191203_173554.jpg.28e7adef675d21cb4a827ceddb3e5b33.jpg

Skała się  moczy czeka...zabawki też  dotarły  wszystkie, no nic tylko została cierpliwość:) 

Woda się gromadzi, mam już około 500l solanki, kręci  się w beczkach,jeszcze około  400l będzie a resztę będzie świeżej.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie tajemnica to jaki jest orientacyjny koszt zbiornika i stelażu?


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnica :)

Zbiornik 15mm Opti,sump,stelaż  aluminiowy plus obudowa stelaża  lacobel plus korona transport w granicach 11.tyś cały projekt około 26-27tys nie liczę  przeróbki w domu :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, @Beti napisał:

Żadna tajemnica :)

Zbiornik 15mm Opti,sump,stelaż  aluminiowy plus obudowa stelaża  lacobel plus korona transport w granicach 11.tyś cały projekt około 26-27tys nie liczę  przeróbki w domu :)

 

Tylko czyścikiem nie zrób ryski na szkle :D

Ale anthiasków to sobie tam wpuścisz niemało i to w różnych kolorkach :) 

Myślałaś o reaktorze zamiast ballinga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, @Beti napisał:

Zbiornik 15mm Opti

Widziałem dziś w oryginale - imponujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Reefbos napisał:

Widziałem dziś w oryginale - imponujący.

Cieszy mnie to, mam nadzieję  że  cały  dojedzie :D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

Cieszy mnie to, mam nadzieję  że  cały  dojedzie :D

Nadal planujesz wnoszenie ręczne?

Baniak - marzenie:D Ryby już zaplanowałaś? W takim basenie to pewnie szaleństwo będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super projekt, trzymam kciuki mając kilka uwag. Zamiast jednej pompy obiegowej 20000/h lepiej dać dwie 10000l/h (mam tak u siebie)  a jeszcze lepiej dwie 20000l/h które można puszczać na 50%, bezpieczeństwo w razie awarii to podstawa, dodatkową zaletą tego jest że jak będziesz przedmuchiwać skałę to dajesz obieg na 100% i szybko oczyścisz toń. Ponadto gdy zobaczysz że grzałka dużo pracuje to lepiej grzać wodę pompami obiegowymi zyskując ruch wody niż głupio ciągnąć prąd do grzałki. Spływ na 40mm da radę ( u mnie daje przy 2x 10000l/h) natomiast rewizję awaryjnie mam na 50mm i tak też polecam. Nie widzę nigdzie info o zasilianiu awaryjnym UPS dla odpieniacza i obiegu, pamiętaj bezpieczeństwo to podstawa :) Odnonie cyrkulacji to polecam jebao z nowej serii SOW-20 są autentycznie bezgłośne przy 24V , mam u siebie jedną sztukę i jestem w szoku że mr Jebao się nauczył  jak robić pompy, RW20 przy niej to traktory które są ciche dopiero na 12V. Ilość siporaxu też mi się wydaje licha, polecam kupić całe opakowanie 50l, cena tez bedzie dobra.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nonono, jak uruchomisz to chyba się wproszę na kawę :D tylko kupię sieć do kutra na ryby. Będziemy łowić ;)

Zacne to masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Słony leszcz napisał:

Nadal planujesz wnoszenie ręczne?

Jest już wózek  przygotowany  z podestem będzie  wjazd na chatę;)

 

@Coltrane

Dzięki za uwagę, pisałam że jest agregat w razie "w"

Co do falowników już kupiłam więc  tak zostanie,co do pompy dałeś  do myślenia hmmm.... lub dokupić 10.000 jeszcze ,albo z obecnego zostawię ?

do sumpa trafi połowa skały  z obecnego zbiornika, jeszcze kupiłam 20kg RRR w sumie 130kg będzie .

Siporax  czemu nie dołożymy:)

2 godziny temu, dla syna napisał:

Nonono, jak uruchomisz to chyba się wproszę na kawę :D tylko kupię sieć do kutra na ryby. Będziemy łowić ;)

Zacne to masz

Jak uruchomię zapraszam :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie . Podziwiam takie projekty i zazdraszczam oczywiście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo nie sprawia wrażenia płaskiego naleśnika? Widzialną część zaplanowałaś od góry czy od frontu.

Idziesz z rozmachem - oby było równie piękne po roku, 2, 3,4.

Jak zacznie konsumować to pompa ballinga będzie miała ciężki żywot... myśl nad reaktorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.