Skocz do zawartości
Beti

v2. mini ocean 2000L słonej wody ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, boo12 napisał:

moim zdaniem aż takiej potrzeby nie ma, 

Dokładnie

 

a tak poważnie pralkę też mamy na  1 gniazdku 2300w 

policzylam wszystko max  jaki będzie pobór  prądu to około 2100-2200w więc  co by miało nie wytrzymać  jak jest instalacja  na 3.6kw. Jest agregat w razie "w "kwestia przepinki,jest alarm jak zejdzie woda do sump obudzi nawet zmarłego.

Nie zakladajmy najgorszego, 3lata prawie mam akwarium i nie było  problemu na zwykłym gniazdku 2.5kw, to teraz z 1 fazy będzie 3.6 kw ,wytrzyma :)

 

25 minut temu, Kris81 napisał:

Fajnie to wygląda :) fajny wymiar ,już mi wiele do takiego nie brakuje :)

Dzięki  że się podoba,narazie stoi tyłem, jutro hydraulika.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti czym będziesz świeciła nad basenem? Chyba mi uciekło w ferworze czytania wątku. T5? LED? Czy ona naraz?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2019 o 10:37, @Beti napisał:

lampa "Maxspect" 2 x Razor 320W 15.000k + T5  6 x 54W

640w ledy+ 324w T5

W dniu 15.12.2019 o 16:12, grzechotnic napisał:

Beti czym będziesz świeciła nad basenem? Chyba mi uciekło w ferworze czytania wątku. T5? LED? Czy ona naraz?

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujesz dodatkową wentylację/klimatyzację nad zbiornikiem?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2019 o 00:21, kb9 napisał:

Planujesz dodatkową wentylację/klimatyzację nad zbiornikiem?

Będzie  klima w salonie stacjonarna.

 

Dziś  trafiła skała 

Na szybko fotka,światło zastępcze obecnie

20191221_134535.thumb.jpg.ec45407b0b8f12c42e87e6bdea69f074.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

Przekladka  zakończona, uff nie było łatwo  cała noc do 4 rano i dziś jeszcze ...korona po świętach, focia  świąteczna. 

resztę opiszę wolnej chwili, oczywiście nie wszystko było  jak  się  zakładało, zawsze musi być  coś....trzech ludzi miało co robić :)

korale się straciły  pusto się zrobiło, ale jakieś  szczepki  się dokupi :)

 

20191224_160033.thumb.jpg.832c7a5f3dfaf4adeff1d2aa36ea1989.jpg

20191225_114628-1873x686.thumb.jpg.89c87fb54081406d9f3715e5aa075a8f.jpg

20191225_115051-1612x784.thumb.jpg.14cf072854beabbb6a58b5877be69bea.jpg

 życzę wszystkim Wesołych  Świąt :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze...jakby pusto się zrobiło;) niech wszystko się ładnie rozrośnie i będzie pięknie. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo mówić pieknie to wyglada, no i jaka oprawa świąteczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajer zbiornik. Zdrowych Wesołych. Pokaż ten stelaż z zapleczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie  klima w salonie stacjonarna.
 
Dziś  trafiła skała 
Na szybko fotka,światło zastępcze obecnie
20191221_134535.thumb.jpg.ec45407b0b8f12c42e87e6bdea69f074.jpg
Te klimy to o tylek rozbić.. Po 2 dniach oddałem, a taniej nie kupiłem. Za głośna i mało efektywna.

Zacny projekt, powodzenia.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, elespero napisał:

Te klimy to o tylek rozbić.. Po 2 dniach oddałem, a taniej nie kupiłem. Za głośna i mało efektywna

Stacjonarna, czyli taka montowana na ścianie, składająca się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Zwykle ciche i wydajne... 

 

@@Beti nieźle... A jak po przesiadce... Jakieś problemy??? Pytam, bo jak wiesz, czeka mnie podobne zadanie tylko litraż mniejszy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko zrobiona ta przeprowadzka, jak na tak ogromny zbiornik. 22 włożona skala, a w wigilię już gotowe. Skąd tyle wody miałaś? Mieszana świeża z "używaną"?  W jakich proporcjach? 

Ja się starałam przenosić powoli, a i tak ospa rybki dopadła, mam nadzieję, że u Ciebie nic takiego się nie wydarzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dadario napisał:

nieźle... A jak po przesiadce... Jakieś problemy??? Pytam, bo jak wiesz, czeka mnie podobne zadanie tylko litraż mniejszy... 

Słuchajcie, dzięki :)

nie jestem dziś  robiona trochę  rozwagi było;) hihi :)

 

poszło  nie łatwo, pracy było dużo ale z rozwagą, prawie wszystko przemyślane,choć  zawsze coś, np siadla  pompa do przekładki i 1200l ręcznie trzeba było, i np wyskoczył wargacz i nie zauważony padł po 2 godz.. Stres ryb był, ale ogółem  po  przekladce jest ok. Wszystko żyje  jedyne wargacz popełnił samobójstwo.

Niestety był moment gdzie wykorzystał i wyskoczyl.

Zobaczymy za tydz co będzie,myślę  że  przekladka się udała. 

Oczywiście  klej do szczepek zawiódł, kicha po całości klejenie pod wodą  firmy "Maxspect"  to koszmar nic nie trzymało, a czas uciekał, jedynie  zostało pozostawić szczepki i po świętach kupić lepszy klej.

1200l wody było z podmian z czego 850l było z mojej wody zbierana łącznie z akwarium, a około 700l tylko solanki świeżej. 

Rybki na dziś bez stresu, naprawdę  dzięki  trzem osobą  było to i tak sprawnie około 8 godz samego życia przekładania.

Na dziś  bez start. :)

myślę  że  obejdzie się  bez ospy.

po świętach  opisze c.d.

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było przeczytać trochę szczegółów praktycznych jak wygląda "operowanie" przy takim zbiorniku nurkujecie w nim? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda. Niech wszystko rośnie :) 

U mnie przesiadka wyglądała podobnie,cała woda 1150l z mojego akwarium ,kręcone w  jednym obiegu z starym akwarium .Skała przeniesiona w 100%, dołożyłem tylko dwie płaskie wysepki, sump w piwnicy nie ruszany ,przygotowany już z pół roku wcześniej do większego litrażu.Cała obsada nawet nie zauważyła,że rano pływa w innym akwarium ,zero strat przy samej przekładce. Później rożnie bywało. 

 

Edytowane przez Kris81 (wyświetl historię edycji)

8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko zapytam jak tam goniopory nie marudzą po przesiadce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti

Jeśli nie będzie problemu chciałbym kiedyś zobaczyć Twoje akwa :) planuje zbiornik ok 1100 l , po obecnym 500 L , więc doświadczenia z 2000 l będą bezcenne pozdrawiam, Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2019 o 22:09, fannadil napisał:

Fajnie by było przeczytać trochę szczegółów praktycznych jak wygląda "operowanie" przy takim zbiorniku nurkujecie w nim? :-D

Spokojnie  daje sobie radę jest drabinka i po problemie są też chwytaki.

Jeszcze jakieś 200 szczepek i nie będę  tam zaglądać :D

 

W dniu 25.12.2019 o 19:16, dadario napisał:

. A jak po przesiadce... Jakieś problemy??? Pytam, bo jak wiesz, czeka mnie podobne zadanie tylko litraż mniejszy...

Wszystko  przed Tobą, ale serio ja  już nie chcę  tego więcej, myślę  że dopiero za około 10lat podmiama zbiornika.

A i bardzo ważne jaki popełniłam błąd, kupując drugą lampę  Led nie zwróciłam uwagi że moja obecna to 16000k a ja kupiłam używekę 15000k ,i co jednak barwa światła  się ciut różni. Naszczescie t5 wyrównały trochę barwę, ale i tak widzę różnice.

Z drugiej strony fajny ma to efekt.

15000k zapada bardziej niebiesko

16000k bardziej w fiolet, ale też się zastanawiam może to odbicie od skał.

Tak naprawdę  kwestia tego tylko że nowy baniak plus niestety stres zwierząt,jest to najgorsze,niestety bylo nieuniknione, bo jeśli chodzi o biologię  to mam nadzieję  że będzie działać jak należy,do sumpa trafilo okolo 45kg żywej skały z obecnego zbiornika, 40l siporaxu ,2kg kulek + 5l af Life Bio Fil, oraz 2 litry węgla.

Trafiło też na start 1litr bakterie Microbe Life Special Blend

 

Był też  plan zrobienia tego na spokojnie  po nowym roku ale tak wyszło trochę  nacisku od domowników bo święta itp,zróbmy  to przed świętami:)

Ekipa zebrana  8godz w nocy plus 4godz jeszcze w wigilię,łatwo nie było ale też  nie uniknione, teraz czy po nowym roku? 

 

W dniu 26.12.2019 o 00:43, chwialek napisał:

A ja tylko zapytam jak tam goniopory nie marudzą po przesiadce ?

Powiem Ci Piotr nawet ok, potrzebowały około 12godz na otwarcie się. 

Jedyne testy jakie wykonałam to 

Nh3 0,No2 0,No3 10,po4 0.06 Hanka.

co do falownikow,pompy itp jestem zadziwiona!

Wszystko max idzie na 50% jak dam więcej jest taki wir że piasek wciąga:) korale rwie ze skały. 

Serio aż nadto jest to co kupiłam, owszem zapas jest.

W dniu 26.12.2019 o 01:19, Kuba8909 napisał:

Jeśli nie będzie problemu chciałbym kiedyś zobaczyć Twoje akwa :) planuje zbiornik ok 1100 l , po obecnym 500 L , więc doświadczenia z 2000 l będą bezcenne pozdrawiam, Kuba

Zapraszam, nie ma problemu.

 

C.d.n zdjęcia sumpa itp zrobię rano.:)

W dniu 25.12.2019 o 19:16, dadario napisał:

Stacjonarna, czyli taka montowana na ścianie, składająca się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Zwykle ciche i wydajne... 

Ooo dokładnie taka,koszt około 3500 zł i tak było już w planie od dawna.

 

 

Zostało  jeszcze zamontować lampę Uv niech jest w razie "w"

korona która niestety musi być zmodyfikowana pod względem dostępu do zbiornika z małą przeróbka, oraz jeszcze dojdą dodatkowe 4szt T5.

odpieniacz dawał czadu ciągle przelewal,ale już sytuacja opanowana,mój chlopina  musi mi zrobić podkladke pod pienidlo. np z kratki lub są gotowe, pieniek był za nisko ja go  nie znam stąd  też nie wiedziałam ile ma być w wodzie cm...ale  pieni super.

Niech trochę  teraz pieni, a z czasem myślę  o wyłączeniu  go na noc, zobaczymy jak zbiornik będzie reagował na ph.

Sumpownia ,zostało jeszcze miejsce na refugium,tym to się zajmę po nowym roku.

 

20191226_123528-1612x784.jpg

20191226_123603-1612x784.jpg

20191226_123637-1612x784.jpg

20191226_123615-1612x784.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium petarda:) ja bym się nie obawiał o ospe też już jestem po przesiadce i jest ok przez pierwsze 2 dni włączyłem uv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne ! Zazdroszczę litrażu, aż się rozmarzyłem. Trzymam kciuki aby prawidłowo "zaskoczyło". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adrianguzik napisał:

Akwarium petarda:) ja bym się nie obawiał o ospe też już jestem po przesiadce i jest ok przez pierwsze 2 dni włączyłem uv

Dzięki czekam też na twoje foty :)

Godzinę temu, PPrzemek napisał:

Piękne ! Zazdroszczę litrażu, aż się rozmarzyłem. Trzymam kciuki aby prawidłowo "zaskoczyło". Pozdrawiam.

bardzo bym chciała aby za miesiac dwa bylo widac że zaskakuje, zrobilam wszystko co mogłam, czytałam nie jeden temat po nocach o przekladkach aby wszystko robić z doświadczeń innych.

zobaczymy, dzięki za wsparcie :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On  jest po przesiadce też ? Szok :clapping

Brawo Ty..  ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po przesiadce po tyg dodałem strigosusa a we wtorek ma przyjść naso literatus od Pani Jadwigi Twoje akwa też będzie tak wyglądać lada chwila:Dwiem że różne chodzą opinie o orzesiadkach ale każde akwa jest inne i każdy w swój sposób przechodzi(ja zrobiłem tak jak Ty zbierałem wodę z podmiany a świeżej to nawet nie dałem więcej jak 60l) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Beti Masz może fotkę całego sumpa ,całej maszynerii znajdującej się po zbiornikiem ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.