Skocz do zawartości
Beti

v2. mini ocean 2000L słonej wody ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Stacjonarna, czyli taka montowana na ścianie, składająca się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Zwykle ciche i wydajne... 
 
[mention=30124]@Beti[/mention] nieźle... A jak po przesiadce... Jakieś problemy??? Pytam, bo jak wiesz, czeka mnie podobne zadanie tylko litraż mniejszy... 
Źle zrozumiałem...


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2019 o 16:23, JerzyB napisał:

Witam

@Beti Masz może fotkę całego sumpa ,całej maszynerii znajdującej się po zbiornikiem ?

Pozdrawiam

20191227_205442.thumb.jpg.d98f5dc7ed3dbb4ef34051c085463280.jpg

Na poprzedniej stronie też  są zdjęcia.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti MAŁO!!! Dawaj więcej zdjęć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dadario napisał:

@@Beti MAŁO!!! Dawaj więcej zdjęć...

Zostało uruchomić refugium, niestety piasek z akwarium się nie nadawał do dalszego użytkowania.

Teraz co ? nie miałam nigdy refugium, trza kupic chyba 10kg żywego piasku co i wsypać plus zakup glonów :) lampa jest daje aż zaaaa...

 

20191227_213113-1612x784.jpg

20191227_213130-1612x784.jpg

20191227_213015-1612x784.jpg

20191227_213118-1612x784.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie mam w refugium piasku... Nie wydaje mi się również, żeby był jakoś szczególnie potrzebny... Co więcej w "żywy" jakoś w ogóle nie wierzę... Jak chcesz, to glony masz za free, bo i tak co 2tyg wywalam w kibel porcję... 
Co do lampy, to świeci za wysoko. Myślę, że z czasem będzie Cię wkurzał glon wapienny na reaktorach i odpieniaczu... 
Ale ogólnie muszę powiedzieć, że ładnie to wygląda... Jak zwierzaki po przekładce??? Dalej bez problemów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest chwiliwo tak wysoko,będzie okolo 15cm nad tafla wody jak startnie refugium.

Rybcie ok nic się obecnie nie dzieje, wszystkie jedzą pływają, bez oznak ze coś jest nie tak.

Koralowce piękne się pompują jutro zrobię jakieś fotki :) teraz już ciemno :)

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie powinny być boki na czarno?? Tak żeby świeciło tylko na jedną komorę?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JerzyB napisał:

Witam

Jaka pompa obiegowa , to wszystko ogarnia ?

Pozdrawiam

@JerzyB wszystko jest opisane w pierwszym poscie, są dwie pompy jedna na media druga obiegowa :)

Jebao DCP2.500, DCP20.000 niestety i tak idzie na połowę mocy, raz że za duzy wir w zbiorniku przy wiekszej mocy, dwa komin tego nie przyjmuje, musiałby być chyba metrowy i to bez grzebienia.Moim zdaniem taka pompa jest dobra jak ma daleko lub wysoko pchać wodę, a nie do zbiornika gdzie ma zaledwie 1,5m rury.Moim skromnym tutaj zdaniu jest za duża ale teraz trudno, przecież tu nie chodzi o to aby obieg wody zasuwal jak pendolino,to ma chodzić z umiarem, wiec na taki zbiornik idzie na połowie mocy czyli okolo 10.000l/h i tak co drugi ząbek w grzebieniu jest wylamany jest za drobny,musze kupic inny i potem dodam jakies 15% mocy jeszcze ale to max.

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. U mnie przy pompie Deltec E-Flow 12  przy dł. grzebienia 65cm też przelewało , a rura fi 40 mm nie mogła odebrać   wody.teraz będę miał taki grzebień  https://www.coral-garden.de/H2-Ocean-Ultra-Flow-Ueberlaufkamm-mit-hoher-Durchflussrate.html

a zrzut na rurze fi 50mm

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałam, refugium wystartowało, niech rosną :) było chwilę czasu i zrobione :)

dzięki za pomoc koledze z forum i spaghetti do refugium, oby teraz rosło :)

 

20191228_154524-774x1538.thumb.jpg.4842611617d63c19cf457501bc5b6b1f.jpg

20191228_160344-1612x784.thumb.jpg.e2aa5306df9135c195703551f5811212.jpg

Zbiornik ma się dobrze :) jak na ta chwilkę :)

20191228_154741-1612x621.thumb.jpg.66de77ca6fc8aa0616ee2ff5c09983a0.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti Pozazdrościć :)

Mam parę pytań

Jakiej wielkości masz komorę refugium przy takim baniaku?

Czy głębokość akwarium 100cm stanowi duży problem przy obsłudze?

Jak długo zeszło ci się z postawieniem baniaka od ruszenia projektu (zatwierdzenie projektu, rozpoczecie przygotowywania wody, skały, etc. zależy od czego zaczęłaś)  do postawienia w Wigilie?

 

Edytowane przez Pawkuu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Pawkuu napisał:

@@BetiPozazdrosicić :)

Mam parę pytań

Jakiej wielkości masz komorę refugium przy takim baniaku?

Czy głębokość akwarium 100cm stanowi duży problem przy obsłudze?

Jak długo zeszło ci się z postawieniem baniaka od ruszenia projektu (zatwierdzenie projektu, rozpoczecie przygotowywania wody, skały, etc. zależy od czego zaczęłaś)  do postawienia w Wigilie?

 

@Pawkuu

Komora refugium to 75x50x37h

Obecnie po przekladce nic nie robię,ale jeszcze będzie klejenie szczepek,ale uważam że nie będzie źle.Ważne że na dole mam 100 cm, ja czy ktoś z domowników może spokojnie podmienic walte czy cokolwiek zrobic jak mnie nie będzie.

 

Co do projektu już był w planach prawie rok, pisałam o tym w moim starym wątku :)

od listopada czekałam do połowy grudnia na wykonanie zbiornika, sumpa, stelaża a w tym czasie zbierałam wodę z podmian oraz moczyłam skałę, część suchej a reszta żywej, cała operacja stawienia akwarium hydraulika oraz inne rzeczy montażowe okolo tyg, skała klejenie oraz cała przekłada jest też opisana parę postów wcześniej.

 

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2019 o 16:14, @Beti napisał:

Zbiornik ma się dobrze :) jak na ta chwilkę :)

Święta, święta, i całkiem przegapiłem że już przekładkę masz za sobą. A tu widzę już stary zestaw pod młotek poszedł. Gratulacje i życzę dalszych sukcesów:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mega się prezentuje ;) ja mam pytanie jak sobie poradziłaś z trującymi grzybkami?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Słony leszcz napisał:

Święta, święta, i całkiem przegapiłem że już przekładkę masz za sobą. A tu widzę już stary zestaw pod młotek poszedł. Gratulacje i życzę dalszych sukcesów:-)

Dzięki,

był tez czas do wymycia i wystawienia, niech ktoś  się cieszy nowym nabytkiem, rozmiar całkiem. 

25 minut temu, =Fresz= napisał:

Mega się prezentuje ;) ja mam pytanie jak sobie poradziłaś z trującymi grzybkami?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

No powiem Ci że cała skala została wyjęta w pierwszej kolejnosci  spakowana w worek foliowy i poszła do jednego znajomego który chętnie przygarnol;) niestety nie ryzykowałam aby dac to do nowego akwarium.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś  pierwsze testy w całości 

No2 0 ,No3 10, Po4 0.08 Kh 8.2, Ca 430, Mg 1380, Ph 8.3 zasolenie 35ppm czyli obecnie jeszcze nie ma mowy o ballingu, więc czekam...:D aż  to ruszy.

 

Moja sumpownia krótki filmik

- z odpieniacza jestem zadowolona jak za tą  cenę i używany dość tak pieni 3500l zasysanego powietrza /h ,cena 900pln jeszcze 4 miesiące na gwarancji, ale  i tak tęsknię za BK

Sump jest wypchany żywą  skalą  około 40kg z obecnego byłego akwarium+ około 35 L siporaxu.

W każdej  komorze pracuje falownik 8000l/h 24/h

W refugium ile czasu świecić? 24/h 12/jak u Was ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow.... Z 600l na 2000l, niesamowita przesiadka, co do refugium na przemian z górą świec, będzie najoptymalniej dla glonów 12h styknie w zupełności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i parametry już docelowe :). Teraz walka o utrzymanie.

Refugium można się spierać czy 12 czy 16h. Na pewno nie 24h, rośliny potrzebują ciemności też . Na pewno w cyklu odwróconym.

Fajny sump, wygodny?

W jednej z komór kręcą się jakieś kulki, to jakieś pelety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Fajny sump, wygodny?

W jednej z komór kręcą się jakieś kulki, to jakieś pelety?

Wysokość stelaża 100cm wiec praca super, te kulki to K1 

8 minut temu, Sagerrak1 napisał:

O i parametry już docelowe :). Teraz walka o utrzymanie.

Czy ja  wiem ? Oby się utrzymały  jeszcze po4 mogło  by spaść, ale czas ....Jeszcze wszystko świeże 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piękny zbiornik,litraż zacny :) mam pytanie co Ci się kręci w tej ostatniej komorze w sumpie za filtrami przepływowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile to jest potrzebne :-P Z refugium jest o tyle łatwiej, że czasem świecenia (w miarę rozsądku) można regulować wydajność a więc jednocześnie parametry... 
Ja w najgorszym czasie miałem 16h świecenia, teraz jestem na 10 i jest w miarę stabilny poziom PO4 (No3 nie mierzę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario 84 napisał:

co Ci się kręci w tej ostatniej komorze w sumpie za filtrami przepływowymi?

K1

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
K1
 
Kaldnes czasami widziałem jako medium biologiczne w krewetekariach. Ciekawe zresztą rozwiązanie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.