Skocz do zawartości
Beti

v2. mini ocean 2000L słonej wody ;)

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Arek77 napisał:

A czy, przy dozowaniu 500 ml/doba, będziesz odlewać z akwa 500 ml wody, aby nie zwiększyło się zasolenie, czy przy Twoim litrażu te dodatkowe 500 ml to kropla w morzu?

No tak jak chłopaki piszą, to kropla w morzu :smile_wink:

16 minut temu, montymick napisał:

Pięknie Beti wyprowadziłaś zbiornik.

Dziękuję ;) już niedługo pierwsze urodziny :wine: będzie się działo...:scub:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwsze urodziny zbiornika, 1 roczek :wub:

Zbiornik praktyczne żyje już swoim życiem...

20201225_125828_copy_1612x578.thumb.jpg.31711ae64a92b34c818a41c062959b6d.jpg

20201225_125708_copy_1612x596.thumb.jpg.33176e965528516f422c4e10e0a23a42.jpg

20201224_133503.thumb.jpg.4d7385660c99e1741fd42763aa6323d9.jpg

Zdrowych i Wesołych Świąt :fun:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik marzenie. I ten Sohal. 

Wesołych Świąt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2020 o 09:50, Drwal85 napisał:

Piękny zbiornik :)

Dziękuję 

56 minut temu, Lubuszanin napisał:

Jeju, coś pięknego. Moje akwarium przy Twoim to kałuża :)

8 godzin temu, Syrius177 napisał:

Zbiornik marzenie. I ten Sohal. 

Wesołych Świąt :)

Dziękuję 

Wesołych Świąt ;) :fun:

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, @Pawel napisał:

Sohal juz cm ma? Czym go karmisz? 

32cm +-   co jada ?

prócz ogórków i pomidorów to prawie wszystko. :D

od mrożonek i suchego po banany :coffee:

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik Beti, powiedz mi proszę czy robicie ICP. Jeżeli tak to jeszcze w jakich interwałach? Serdecznie pozdrawiam i życzę wesołych Świąt... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sumka33 napisał:

Piękny zbiornik Beti, powiedz mi proszę czy robicie ICP. Jeżeli tak to jeszcze w jakich interwałach? Serdecznie pozdrawiam i życzę wesołych Świąt... 

Dzięki ;)

Tak, jest robione ICP w MarinLab 1 x na 3 miesiące, głównie co tygdzien na testach domowych takie jak No3, Po4 Kh, jod, potas

 Nauczył mnie ten zbiornik jednej rzeczy, nie dążyć za wszelką cenę do niskiej wartości No3, Po4 przy mieszanej obsadzie koralowców.

No3 mam 15 a Po4 0.08 do 0.10 i jest git, korale czują się świetnie, spsy wybarwione i rosną sobie.

Ps.nie wkładam łapek do zbiornika to święta rzecz, i nie ruszam piaskiem, od tego są zwierzaki w akwarium.

I jakoś jest stabilnie, 1 x podmiana co 10dni (200litrów) balling +suplementacja.

Refugium pełna parą, odpieniacz też, wata wymiana co 24h.

;)

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Beti napisał:

wata wymiana co 24h.

A brałaś kiedyś pod uwagę montaż rollermata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

A brałaś kiedyś pod uwagę montaż rollermata?

Mam być szczera ? :D

To może łagodnie to napisze, co jeszcze wsadzić do sumpa?

Mam zrezygnować np z 20kg żywej skały zrobić miejsce na coś co jest zbędne,  na coś co jest wygodą akwarysty, włóknine wymienię raz na dobę i to wystarczy, mieści się w przegrodzie przed refugium, nie zajmuje miejsca a wyłapie praktycznie wszystko.

Myślę że rozwiałam twoje wątpliwości mego zakupu rollermata :) owszem możemy dyskutować :gathering: co lepsze i co bardziej wygodne, ale efekt końcowy będzie bardzo podobny.

Edit: Nie będę uszczęśliwiała zbiornika na siłę, jeśli widzę że jest to zbędne. ;)

 

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Beti napisał:

Mam być szczera ? :D

To może łagodnie to napisze, co jeszcze wsadzić do sumpa?

Mam zrezygnować np z 20kg żywej skały zrobić miejsce na coś co jest zbędne,  na coś co jest wygodą akwarysty, włóknine wymienię raz na dobę i to wystarczy, mieści się w przegrodzie przed refugium, nie zajmuje miejsca a wyłapie praktycznie wszystko.

Myślę że rozwiałam twoje wątpliwości mego zakupu rollermata :) owszem możemy dyskutować :gathering: co lepsze i co bardziej wygodne, ale efekt końcowy będzie bardzo podobny.

Edit: Nie będę uszczęśliwiała zbiornika na siłę, jeśli widzę że jest to zbędne. ;)

 

 

 

 

Myślisz, że wymiana włókniny 1xd jest konieczna? Zapycha Ci się?Ja watę wymieniam co tydzień, nie ma potrzeby częściej, dla parametrów wody bez znaczenia. Piękny baniak. Pozdr., tomko

 

P.s. Najfajniejszy u Ciebie jest Naso :)

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti to moja guru.                            Na podstawie jej  v2 tworzę swoje małe królestwo niebieskie.            Chciałbym mieć tyle cierpliwości, systematyczności i wiedzy co koleżanka.

Ta wazelina, to forma podziękowania za rady i możliwość kopiowania prowadzenia zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, tomko napisał:

Myślisz, że wymiana włókniny 1xd jest konieczna?

Myślę że jest to bardzo konieczne, aby nie gromadziło się w tym Po4.

Nie,  nie zapycha się ale po kolorku widać że zbiera się pod wymianę,  niestety taka ilość pokolcy robi też swoje.

27 minut temu, Raff 2020 napisał:

Beti to moja guru.                            Na podstawie jej  v2 tworzę swoje małe królestwo niebieskie.            Chciałbym mieć tyle cierpliwości, systematyczności i wiedzy co koleżanka.

Ta wazelina, to forma podziękowania za rady i możliwość kopiowania prowadzenia zbiornika

Dziękuję, miło mi bardzo.;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się zgadzać lub też nie... Ale wg mnie rollermat to czysta wygoda i przyjemność :)

Próbowałem na wacie... Po 2 tyg stałem się szczęśliwym posiadaczem rollermat DIY..... I jest najlepszym co może być... Wymiana rolki co miesiąc i święty spokój... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, atk napisał:

Można się zgadzać lub też nie... Ale wg mnie rollermat to czysta wygoda i przyjemność :)

Próbowałem na wacie... Po 2 tyg stałem się szczęśliwym posiadaczem rollermat DIY..... I jest najlepszym co może być... Wymiana rolki co miesiąc i święty spokój... ;)

Myślisz że nie mam czystej wody ?

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda zbiornik. Sohal jest niesamowity. I dietę też ma niezłą (kilo bananów i ogórków pewnie w lodówce zawsze się znajdzie hehe) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik Beti[emoji106].

Zazdroszczę Tobie tego Naso, mój niestety pożegnał się zemną po 5i pól roku dzień przed wigilią. [emoji25][emoji25][emoji25]
Wyglądało to tak jakby miał jakiś atak padaczki lub zawał, po 10s było po nim[emoji25].

Pozdrawiam

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, korabol napisał:

Piękny zbiornik Betiemoji106.png.

Zazdroszczę Tobie tego Naso, mój niestety pożegnał się zemną po 5i pól roku dzień przed wigilią. emoji25.pngemoji25.pngemoji25.png
Wyglądało to tak jakby miał jakiś atak padaczki lub zawał, po 10s było po nimemoji25.png.

Pozdrawiam

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk
 

W poprzednim akwarium tak mi poszły 2szt, były a rano trup.:(

Prawdopodobnie zawał, dużo tu na forum ludzi to pisało że naso tak odchodzi, i nie wiadomo czemu.

Ponad 5lat to dużo i tak wytrzymał, współczuję bo można się przyzwyczaić do zwierzaka. 

Ja mojego kupiłam w CH, nie jadł nic 3tyg, myślałam że będzie po nim, ale zaczął algi, i tak do dziś, mrożonki bee.

17 godzin temu, dla syna napisał:

Pięknie wygląda zbiornik. Sohal jest niesamowity.

Dzięki Igor ;)

2 godziny temu, korabol napisał:

Piękny zbiornik Beti

Dzięki ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przez pierwsze 2 lata jadł tylko algi i mrożonki. Kiedyś wrzuciłem do baniaka parę kulek valoni, Naso zwariował jak je zobaczył kompletnie na nie odleciał, parę dni później zaczoł wcinać płatki, granulat itd. Od tamtej pory zjadał wszystko co wpadło do zbiornika.

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik. Przeczytałem dziś kolejny raz cały temat. Brakuje mi w tym akwarium tylko ruchliwości i pomarańczowego kolorku stadka Pseudoanthias Squampinnis. Wiem że obsadę masz już zamkniętą ale gdyby któryś z wielorybów miał znaleźć nowy dom lub odejść na wieczną rafę to rozważyłbym ich zakup. Pseudoanthias squampinnis są najłatwiejszymi z tego rodzaju i raczej nie powinnaś mieć problemu z ich wykarmieniem. Polecam! Miały by u Ciebie świetne warunki.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Steron napisał:

Pseudoanthias squampinnis są najłatwiejszymi z tego rodzaju i raczej nie powinnaś mieć problemu z ich wykarmieniem. Polecam! Miały by u Ciebie świetne warunki.

Dzięki ;)

jest w wątku napisane że próbowałam dwa podejścia, niestety nieudane. 

Poluję na wypływanie stado,  niestety z sklepu nie podeszły, przychodzą przyduszone 2-3dni w baniaku i po rybie.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Beti napisał:

Dzięki ;)

jest w wątku napisane że próbowałam dwa podejścia, niestety nieudane. 

Poluję na wypływanie stado,  niestety z sklepu nie podeszły, przychodzą przyduszone 2-3dni w baniaku i po rybie.

Tak się czasem zastanawiam, czy z anthiasami miałem więcej szczęścia niż rozumu, czy o co chodzi. Dużo osób pisze, że ma problemy z ich utrzymaniem a u mnie trafiły do akwarium w takiej fazie rozwoju baniaka, jak na zdjęciu poniżej. Miały po 4 cm, prawie pierwsze rybki, zero biologii i po 3 latach na 6 zakupionych 6 mam do dzisiaj. 

20180422_185632

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, katani napisał:

Tak się czasem zastanawiam, czy z anthiasami miałem więcej szczęścia niż rozumu, czy o co chodzi. Dużo osób pisze, że ma problemy z ich utrzymaniem a u mnie trafiły do akwarium w takiej fazie rozwoju baniaka, jak na zdjęciu poniżej. Miały po 4 cm, prawie pierwsze rybki, zero biologii i po 3 latach na 6 zakupionych 6 mam do dzisiaj. 

U mnie z 8szt zakupionych do solarium v2 do tej pory jest 7. Jedna przy przenosinach tak się w skałę schowała, że jej nie znalazłem.

Boss stada widoczny na fotce :) 

Beti sorki za śmiecenie fotkami.

IMG_20210121_201338.thumb.jpg.48e56152fd979978e756763fc8501d3a.jpg

Edytowane przez montymick (wyświetl historię edycji)

Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.